Lemingi wiedzą co w trawie piszczy

Obrazek użytkownika adriano
Idee

Lemingi wiedzą, że obecna władza to nie jest zwykły rząd. Gdzieś w środku czują, że obecny system (nie tylko ustrój, ale także mentalność rządzących) jest głęboko zakorzeniony w zbrodniczej komunie. Ich działanie motywuje strach i to trzeba właśnie zmienić

Jakiś czas temu pokazałem pewnemu znajomemu jeden z portali społeczności blogerów. Znajomy to zatwardziały leming. Zderzył się ów znajomy z treściami niepochlebnymi wobec władzy i bardzo mu się to nie spodobało. Powiedział, że nie będzie czytał tego portalu, bo portal jest niechętny wobec władzy. Tak powiedział młody człowiek- wykształcony i nieźle sytuowany materialnie jak na młodego człowieka. Następnie poprosił o treści krytyczne wobec PiS- taka treść to (jak mniemam) wyznacznik wiarygodności portalu. No i pokazałem temu człowiekowi te treści, typowe treści pisane przez członków sekty Antypisa – pełne wulgaryzmów, pogardy, podłych insynuacji itd.- coś takiego jak twórczość Lisa i Kuźniara. To chyba nie było dla niego zabawne. Zabawne jednak było dla niego zachowanie tłumu modlącego się na Krakowskim Przedmieściu. Nabijał się z tych ludzi w rytmie modnego w świecie „tu i teraz”  utworu „Gdzie jest krzyż?”.

Nie byłem pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w 2010 roku, ale nie było dla mnie nic złego  w tym, że dziesiątki tysięcy ludzi spontanicznie zbierały się tam, pogrążone w modlitwie. To była postawa akceptowalna i jak najbardziej normalna a nie przejaw patologii i skrzywienia psychicznego. Natomiast znajomy śmiał się z tego „ciemnogrodu” bo wiedział, że można. Było na to ogólne przyzwolenie od wiodących mediów, od autorytetów ze świata nauki, które często przed tytułem doktorskim miały tytuł TW, od polityków liberalnej Platformy i lewicy. Plucie na ludzi i sikanie do zniczy nie było karalne a wręcz spotykało się z głośnym aplauzem i hurraoptymistycznymi „stwierdzeniami” salonu, że naród wyzwala się z zaściankowej martyrologii okraszonej zabobonnym katolicyzmem. Przykład szedł z samej góry. A skąd może iść jaśniejsze światło jak nie od beneficjentów i utrwalaczy III RP, którzy mają władze, pieniądze, media i w dodatku są europejscy i nowocześni ? Wiadomo, że każdy kto myśli inaczej,  skazuje się na intelektualną banicję, nie ma wstępu na imprezy z motywem przewodnim „Gdzie jest Krzyż?”.

Lemingi wiedzą, że obecna władza to nie jest zwykły rząd. Nawet one! Gdzieś w środku czują, że obecny system (nie tylko ustrój, ale także mentalność rządzących) jest głęboko zakorzeniony w zbrodniczej komunie. Czują, że z tą władzą lepiej nie zadzierać, bo łatwo o wykluczenie z biznesu, z postmodernistycznego lifestyle’u i wypadnięcie z grona „fajnych Polaków”. Dlatego aby utrzymać się w tym gronie trzeba koniecznie uważać drugą stronę za ciemnogród i nawet nie próbować z nią dyskutować, tylko dezawuować jej wypowiedzi za pomocą gotowych kalek z TV i mainstreamowej prasy i Internetu, takich jak określenia: „dewianci psychiczni”, „mohery bez szkoły”,” plebs”, „ciemnota”  itd. A że tą ciemną stronę Polski często reprezentują ludzie dobrze i bardzo dobrze wykształceni to…

to niiiic…

Lemingi to bardzo płochliwe zwierzątka- kierują się instynktami i doskonale wiedzą kogo się bać. Ich motywacją do działania, lub niedziałania często jest strach. I to trzeba własnie zmienić.

Kogo się bać wie także tow. Miller z SLD.

On nie jest lemingiem, to szczwany lis, który zjadł zęby na politycznych gierkach w tym podlizywaniu się tu gdzie trzeba. Wie, że ze swoimi mocodawcami trzeba z szacunkiem. Dziś powiedział, że z Rosjanami trzeba ostrożnie w sprawie wraku. "Lepiej nie negocjować z nimi w świetle kamer, a w zaciszu gabinetów żeby nie czuli się naciskani." On musi tak mówić. Gdyby nie mówił, to zaraz pojawiłyby się kompromitujące nagrania i masa nieprzychylnych  opinii i gierek spin doctorów na rzecz jakiejś innej staro- systemowej  formacji z wykorzystaniem nowo-utworzonego, negatywnego wizerunku jego nielojalnej osoby.

Polska nie zmieni się wtedy, gdy wymrą postkomunistyczne dinozaury (mowa nienawiści), bo jak widać chore myślenie przechodzi z pokolenia na pokolenie i może je przejąć każdy, niezależnie od poziomu wykształcenia.

Trzeba rozmawiać z lemingami spokojnie, na pewno nie ich językiem. Trzeba obniżać w nich poziom strachu i rozbudzać narodowego ducha. Trzeba powiedzieć im, że ten system (nie tylko ustrój, system to ludzie) da się zmienić na lepsze, że strach jest ich największym wrogiem i największym sprzymierzeńcem obecnego betonu.

Nie z każdym się da rozmawiać, ale z każdym trzeba przynajmniej spróbować.

AS

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/lemingi-wiedza-co-w-trawie-piszczy.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jak można zmienić strach przed utratą pracy? Jest to jedna z podstawowych przyczyn strachu tkwiących do dziś w ludziach. W sposób genetycznie przekazywany jest od kilkudziesięciu lat - jeszcze od czasów peerelowskich. A w czasach obecnych, kryzysu, o pracę bardzo trudno. Dlatego tylu młodych choruje na groźną chorobę, lemingozę. Według rosyjskiego przysłowia: cisze jedziesz, dalsze budjesz.
Pozdrawiam

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#315468

i wojną

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315476

 to konformizm, brak wiary, brak zasad, chciwość, nieuczciwość i często zwykła głupota. Lemingi mają to jednak do siebie, że wierzą w bożka aktualnie wyznawanego czy modnego. Gdy przyjdzie "moda" na bycie narodowcem, lemingi będą nie mniej narodowe od samego Dmowskiego. Gwarantowane, bo są oni ulegli, ponieważ nie mają żadnego kręgosłupa. Mięczaki - Mollusca. Taki typ zwierząt zmiennocieplnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315571

Leming to przedewszystkim chorągiewka na wietrze. Jest bardzo płochliwy bo jego pozycja w calości zależy od wyczuwania kierunku z któego wiatr wieje i wpada łatwo w przerażenie gdy wiatr zmienia nagle kierunek. Jako doddatkową zdolność posiada leming umiejętność lizania odpowiedniej dupy i posiada wyczucie czasu gdy takie lizanie należy uskuteczniać. Ponadto leming posiada zdolność kierunkowego słuchu by móc łatwo uczyć się własciwych haseł by w porę wypowiadać odpowiednio wcześniej wyuczone frazy-cytaty niezbędne do werbalnego wykazania postawy uwielbienia dla systemu w którym funkcjonuje. Poza tym jest chętnym uczestnikiem wszelkiego typu wyścigu szczurów i nie ma wygórowanych wymagań co do zapłaty. Wręcz zadowala się byle czym z racji bardzo niskiej samooceny i braku szacunku dla samego siebie. Poza tym ma wieczne poczucie zagrożenia i strachu przed utratą swojej pozycji lub pracy na skutek czegokolwiek. W sumie czyni go to bardzo użytecznym we wszelkich sytuacjach wymagających dużej liczby ludzi gotowych bez zastanowienia poprzeć kogokolwiek wysunięto by do roli przywodcy czy tylko lokalnego lidera.

Z pewnością leming wie skąd wieje wiatr. Czy wie co w trawie piszczy tego nie byłbym pewien. Przeważnie nie wie na jakim świecie naprawdę żyje i wcale mu to nie przeszkadza w byciu lemingiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315579

 Napisałeś: "Jako dodatkową zdolność posiada leming umiejętność lizania odpowiedniej dupy ". Ja dodam, że ma też zdolność wślizgiwania się do dupy i (co stwierdził już Piłsudski) lubi być w tej dupie obsrywanym. Pozdrawiam świątecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315600

 A wlazł ci kiedyś jakiś leming w dupę bo piszesz z wielką znajomością tematu ? A może sam komuś w dupę włazileś i znasz temat hm... dogłębnie ?

Tak czy nie ma się za bardzo czym chwalić nawet jeżeli sranie na lemingi chwilowo poprawia samoocenę 

Pozdrawiam świątecznie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315620

 coś się tak zaperzył na trzy słówka o lemingach!? Pomyliłeś portale - to nie onet. Znalazł się - obrońca lemingów, czyli polaku mały. Proszę wszystkich o uwagę, bo gość jest kretem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315629

Kretem ?  Niejaki tł twierdzi ze kretynem, dogadajcie się Panowie.  Twój post kolego był dość chamski i obraźliwy, stad reakcja o zwrocie przeciwnym niż akcja . Ździwiony ?

Co do alarmu, to jest mocno spóźniony. Odpowiednie służby forumowe są już dawno postawione w stan gotowości i śledzą każdy krok, każdą napisaną literkę. 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315652

 tł zupełną rację. EOT

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315735