Nic nie jest lepsze od prawdy

Obrazek użytkownika Marek Jurek
Kraj

Nie wiem czy raport Millera nie ukaże się przed wyborami – czy może w informacjach/przeciekach ze strony władz chodzi raczej o to, by denerwować Polaków opóźnianiem jego publikacji. Jedno jest pewne – jego brak zaostrza podziały opinii publicznej wokół sprawy katastrofy smoleńskiej. Czy PO świadomie wzmacnia tę polaryzację? W kampanii prezydenckiej apelowałem, by sprawa katastrofy została wyjaśniona jak najszybciej, przez niezależną komisję. Jej powołanie stało się konieczne w momencie, gdy rząd pozostawił główne śledztwo i materialne dowody sprawy w rękach Rosjan. Apelowałem do kandydatów, by zadeklarowali, że komisję taką (z udziałem również zagranicznych ekspertów z krajów z nami sprzymierzonych) powoła każdy nowowybrany prezydent. Bo wszelkie niejasności wokół tej sprawy będą ropną raną zatruwającą (oby nie nieuleczalnie) polskie życie publiczne. Już dziś widać jak tracimy – jako naród – poczucie politycznej wspólnoty, zainteresowanie przyszłością kraju i działaniami, które należy podejmować, zdolność rozmowy rządu i opozycji.

Polsce potrzebny jest nowy ośrodek racji stanu (myślący w kategoriach kształtowania polityki państwa, niezależnie od decyzji wyborców kierujących poszczególne ugrupowania do władzy lub opozycji), przywrócenie samodzielności opinii chrześcijańskiej, obrona ładu moralnego, uzdrowienie życia publicznego. Potrzebne są odważne decyzje ekonomiczne, bo tylko rozwój (oparty na większej konkurencyjności) umożliwi zahamowanie masowej emigracji, realizację praw rodziny i przełamanie kryzysu demograficznego. Do tego nie wystarczy sama zmiana władzy. Dlatego robimy swoje, po rozmowach z Ruchem Przełomu Narodowego i współpracującymi z nami środowiskami ludowymi (Ojcowizna, Piast), ogłosiliśmy wspólny start na listach Prawicy Rzeczypospolitej z Unią Polityki Realnej. Dlatego też apelowałem do Pawła Kowala o odważną reformę jego partii, nadanie jej konserwatywnego charakteru i wspólną budowę silnej republikańskiej, chrześcijańskiej i konserwatywnej prawicy. Obecna sytuacja nie tylko blokuje możliwości polityczne państwa, ale wynosi do władzy radykalną lewicę SLD (atrakcyjnego partnera dla obu zwalczających się partii). Dokąd to prowadzi pokazała niedawna afera tęczowych flag nad ursynowskim ratuszem. Czy jutro – dzięki walce PO i PiS – mają zawisnąć w całej Polsce? Nikt odpowiedzialny nie powinien się temu biernie przyglądać.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cenzura powoli,ale staje się normą,a hasła o wolności i demokracji - zwykłymi,pustymi frazesami:

http://niepoprawni.pl/blog/1586/czy-juz-czaspoddac-siekapitulacja

http://niepoprawni.pl/blog/1586/hasla-i-czynyczyli-3-w-1-wpisybez-1-zdania

http://niepoprawni.pl/blog/1586/nie-cenzurujcie-mnie

HOME - http://www.baltow.com

http://www.baltow.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.baltow.com

#164633

I mam uwierzyc Panie Jurku Marku ze Prawica Rzeczypospolitej z Unia Polityki Realnej i  Pawlem Kowalem zapobiegniecie podzialowi Polakow? Ja pamietam jak Pan jako marszalek sejmu zapobiegal podzialowi Polakow..Do tego waszego teamu zaPObiegaczy winniscie dokoptowac jeszcze Giertycha, Leppera z Begerowa i Millera, Leszka oczywiscie..Swietnie sie Pan wpisuje w oczekiwania Tusku, Bul-Komorusku i ich protektorow z Berlina i Moskwy..Ma Pan duze szanse otrzymac order od Putina jako zasluzony zaPObiegacz..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164642

gość z drogi

i nie mam zamiaru sie Tłumaczyc,dlaczego

 Logika sama daje odpowiedz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#164652

Ja też oddam głos na PIS

bez jakichkolwiek komentarzy !!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164660

Z pierwszą częścią Pańskiego tekstu zgadzam się całkowicie. Jestem wręcz przerażony, gdy patrzę, co dzieje się w naszym państwie i z naszym państwem. To, co Pan pisze o sprawie Smoleńska i raporcie zwanym Millera, wydaje się nie tylko rozsądne, ale i konieczne. Winię za ten stan rząd Donalda Tuska i Platformę. Z konieczności postkomuna SLD-owska zeszła u mnie z planu pierwszego.
Traktuję poważnie Pańskie ugrupowanie, a Pana oraz wymienionego Pawła Kowala traktuję z należnym szacunkiem i sympatią. Życzę powrotu do wielkiej polityki. Czy nie trzeba jednak wszystkich rąk na pokład? Bardzo chciałbym, by Panowie sprzymierzyli się z Prawem i Sprawiedliwością.
Pozdrawiam serdecznie.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#164656

Osłabił Pan PiS pozbawiając ją prawej jakże istotnej flanki i osłabiając jej możliwość wygrania wyborów a teraz chce Pan łączyć się z jej byłą lewą flanką której bliżej do PO lub SLD niż komuś innemu na scenie politycznej (przykład JK-R). Niech Pan nie przekonuje nas o swoich dobrych intencjach a raczej przyzna że chce otoczyć PiS kordonem sanitarnym jak to mówiła ww. nieświęta Joanna? Polityk ma to do siebie że powinien mieć stałe przekonania a w swoim działaniu łączyć się z tymi którzy są mu ideowo najbliżej. Najbliżej Pana był PiS a Pan w ramach obrony swoich wartości zaprosi do koalicji Michnika, Biedronia i ew. "Niemca" (tego od szantażu i opluwającego Krzyż)?
Jak na razie udało się Panu tylko osłabić moją i innych wiarę w Pańskie dobre intencje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164676

Pełna zgoda z komentatorami.
Pan Jurek, jako miłośnik prawdy, niech logicznie wytłumaczy dlaczego nie przyszedł do Sejmu na głosowanie, którego skutkiem było wybranie ślepowrona na Prezydenta!
Jerzy45

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy45

#164685

O ile program pańskiej partii uważam za bardzo sensowny i zgodny z chrzęścijańskimi ideałami, to głównym celem nadchodzących wyborów jest odsunięcie od władzy układu. A realizację tego postulatu zapewnia jak na razie tylko PiS. Gdyby Prawica weszła do Sejmu, owszem bylibyście cennym elementem układanki politycznej, ale w razie porażki kilka % głosów po prostu przepada...
Czy naprawdę w ramach wyższych wartości nie możecie się dogadać i razem wystartować w wyborach a nie się tylko dzielić? Kaczyński nie jest idealny, PiS nie jest idealny, ale koniecznością jest JEDNOŚĆ! Tylko wtedy nie damy rozgrabiać dłużej naszej Polski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#164687

choćby nie wiem jak polska prawica była rozdrobniona

to wiem z doświadczenia , że taktyka wybierania mniejszego zła

prowadzi donikąd -

na całe szczęście rzeczywista prawica w naszym kraju

wreszcie się naprawdę konsoliduje !

 

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164713

no właśnie -

też jestem ciekawy dlaczego..

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164714

Na początek nadmienię, iż cieszy mnie Pana obecność tutaj.
Dlaczego?
Z prostego i zarazem odnoszącego się do tytułu Pana dzisiejszego wpisu powodu.
"Nic nie jest lepsze od prawdy"...
Skąd moja radość?
Otóż stąd, że teraz, w dobie tak wytrwałej, bezwzględnej i opartej na wielkim kłamstwie "walki o prawdę" obozu rządzącego, obecność nazwisk znanych i mogących cokolwiek zdziałać jest pożądana.
Nie jest wszak tajemnicą, że miejsca takie jak Niepoprawni, Niezależna, Smoleńsk 2010, Tuskwatch, stają się bardzo szybko jedynymi ośrodkami rzetelnej i obiektywnej informacji.
Jak rządzący Polską to oceniają - wiemy.
Jak rządzący Polską krzewią demokrację i wolność obywatelską -wiemy również doskonale.
Przykładami dzisiejszej wolności Polski niech będą Antykomor, Namiot na Kr.Przedmieściu, czy wreszcie kibice - zwani chuliganami, że o odpolitycznionych mediach nie wspomnę.
Jaki los czeka wszystkich nas w najbliższym czasie - nietrudno przewidzieć.
W imię demokracji, wolności słowa i walki z panoszącym się zagrożeniem, wprowadzane są subtelnie i konsekwentnie narzędzia ograniczania praw obywateli tej "gorszej" kategorii. Czyż nie?
Proszę mi powiedzieć, czy skazani jesteśmy na zupełnie osamotnioną walkę o wolność? Na wykluczenie i pogardę.
Osamotnioną, a tak. Dziś wolna Europa nie kiwnie palcem w bucie, aby protestować przeciw łamaniu praw obywatelskich w Polsce. Czemuż miałaby to czynić, skoro jesteśmy fantastycznym, wymarzonym i dla Europy i dla Rosji łącznikiem ich interesów. Interesów, w których miejsca dla Polski - oprócz tych partykularnych, partyjnych - nie ma.
USA, widząc wschodni kierunek, który obrała Polska oraz farsę, jaką uczyniono ze śledztwa Smoleńskiego, nie traktują nas już poważnie, a już z pewnością nie jako stabilnego, lojalnego i zaufanego sojusznika.
Więcej, można odnieść wrażenie, że staliśmy się w oczach USA zagrożeniem dla stabilości paktu w Europie.
Wreszcie, jaka jest Pana ocena chamskiego, ohydnego marginalizowania nas - myślących niezależnie - obywateli?
Gdzie głośny, stanowczy głos protestu z Pana i kolegów strony?
Jeśli dziś nie przeciwstawimy się jednym głosem temu, co dzieje się w Polsce pod płaszczykiem obrony demokracji, to jutroo demokracji możemy już bezterminowo zapomnieć.
pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#164715

to ciekawe - jak można podawać jedną rękę RPN-owi

a drugą PJN-owi - ?

fascynujące !

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164716

no właśnie - przecież ten cały PJN

to platforma-bis

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#164717

"po owocach ich poznacie"..caly klopot w Polsce polega na tym, ze Polska jest naszpikowana ruskimi szpionami jak kufajka czerwonoarmisty wszami..Tusk tez co drugie slowo mowi  "Polska" , ale to wacle nie znaczy ze on mysli o Polsce..Tak wiec. Polacy, Katolicy baczcie na tych wszystskich "bojownikow" o Polskosc i Katolickosc!! Tam wlasnie wrog wpakowal najwiecej swoich szpionow!!! Czym wiecej wznioslych slow, tym wiecej ruskiej agentutry...kto jak kto, ale Rosja bardzo dobrze rozpoznala sarmacka dusze..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#164812