To święto jest nasze

Obrazek użytkownika Szeremietiew
Blog

Przed laty w dniu 11 listopada spotykaliśmy się w katedrze św. Jana w Warszawie na nabożeństwie dziękczynnym i szliśmy następnie pod Grób Nieznanego Żołnierz z wieńcem, który funkcjonariusze SB próbowali wyrwać i ukraść. Dziś zdarza się, że ci, którzy w PRL uważali uzyskanie niepodległości za nierealna, a jej domaganie się szkodliwe, a nawet zwalczali działanie niepodległościowe uczestniczą w państwowych obchodach Święta Niepodległości. Dostrzegając ten paradoks Formacja Niepodległościowa łącząca ludzi z działających w czasach PRL ugrupowań niepodległościowych postanowiła przywrócić tradycję dawnych społecznych obchodów święta niepodległości.


FORMACJA NIEPODLEGŁOŚCIOWA

ZAPRASZA NA UROCZYSTĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ

w intencji OJCZYZNY I NIEPODLEGŁEJ

w dniu 11 listopada 2009 r. o godz. 19,00

do Katedry św. Jana w Warszawie

Mszę św.będzie celebrować Metropolita Warszawski

abp Kazimierz Nycz

Uroczystość jest kontynuacją tradycji patriotycznych lat 70. i 80.

Przed nabożeństwem słowo wygłosi Romuald Szeremietiew

Po Mszy św. złożenie wieńca przy epitafium

Marszałka Piłsudskiego

i koncert pieśni patriotycznych

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rada Regencyjna 7-X-1918 ogłosiła niepodległość Królestwa Polskiego, 25-X-1918 powołała (bez pytania o zgodę austro-niemieckich okupantów) rząd (premierem został Józef Świerzyński) 28-X-1818 Rada Regencyjna powołała gen.Tadeusza Rozwadowskiego (więzionego po zamachu "majowym" w 1926 - i najprawdopodobniej otrutego w 1928 przez piłsudczyków) na szefa Sztabu Generalnego WP.
W obliczu narastających lewicowych nastrojów i konieczności uzyskania nieformalnej akceptacji ze strony Niemiec 11-XI-1918 Rada Regencyjna przekazała brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu dowództwo nad wojskiem, a 14-XI-1918 rozwiązała się, przekazując Mu swoje uprawnienia. Ten wybitny socjalista wykorzystał okazję i 22-XI-1918 zrobił deklaracyjny zamach stanu: zlikwidował Królestwo Polskie, mianując się sam „Naczelnikiem” Rzeczpospolitej Polskiej.
Dlaczego Czerwoni (piłsudczycy) kazali czcić akurat 11-XI-1918 można zrozumieć: uważali władzę nad wojskiem za najważniejszą, a o Radzie Regencyjnej pragnęli zatrzeć wszelką pamięć. Jednak dlaczego my, znając przecież prawdę historyczną, mamy ulegać tyranii piłsudczyków? Czy dlatego, że był On agentem niemieckim?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36417