Pod zastaw - najlepiej kogoś!

Obrazek użytkownika Szeremietiew
Kraj

Zwolennicy pani Hanny Gronkiewicz-Waltz chwalą ją za pojmowane inwestycje. Nie dostrzegają, że często są to kontynuacje prac zapoczątkowanych przez Lecha Kaczyńskiego. Nie widzą też drugiej strony tego inwestycyjnego medalu pani Waltz. Jest nią rosnące zadłużenie miasta przekraczające obecnie 5 mld zł. To zadłużenie byłoby jeszcze większe, gdyby pani Waltz spełniła swoje obietnice wyborcze złożone w 2006 r., gdy pierwszy raz zabiegała o urząd prezydenta Warszawy.

Z jej programu można było dowiedzieć się, że gdy zostanie prezydentem to od 2007 r. ruszy bud wa sieci obwodnic i mo dernizacja dróg wylotowych z Warszawy w kierunku Gdańska, Białegostoku, Siedlec, Lublina, Krakowa i Poznania. Zapowiadała likwidację (w ciągu paru miesięcy) podziału na Szybką Kolej Miejską i podmiejskie koleje. Lotnisko na Okęciu w 2008 r. miała z centrum miasta połączyć linia tzw. szynobusów. Komunikację warszawską miało też wzmocnić sześć szybkich linii tramwajowych skierowanych ulicami: Grochowską, Targową, Grójecką, al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskimi, al. Solidarności.

No i miały powstać TRZY nowe mosty: Północny, Karowy (pomiędzy ul. Karową a Portem Praskim) oraz Na Zaporze, spinający brzegi Wisły na wysokości Łuku Siekierkowskiego. Wszystkie te mosty miały być gotowe około 2010 r.

Pani Waltz zapowiadała jeszcze zbudowanie Obwodnicy Etapowej Centrum poprowadzonej od 2008 r. trasami AK, Siekierkowską, Prymasa Tysiąclecia i Żołnierską.

Hitem programu przyszłej pani prezydent było zapewnienie, że około 2009 roku Warszawiacy będą jeździć drugą linią metra z Bemowa na Targówek oraz na Gocławek.

Dziennikarze i wielu wyborców nie pamiętają obietnic pani Waltz z poprzedniej kampanii wyborczej.
Nie chodzi jednak tylko o to, że prezydent Warszawy nie dotrzymała słowa danego Warszawiakom.

Pani Waltz prezentuje się jako specjalista z dziedziny bankowości. Jak wyglądają jej kwalifikacje w świetle stanu miejskiej kasy? Rosnące szybko zadłużenie źle świadczy. Można zresztą zasadnie sądzić, że byłoby jeszcze gorzej, gdyby pani Waltz dotrzymała słowa i zrealizowała składane wyborcom obietnice.
Pani Waltz sprawująca urząd prezydenta szczyci się osiągnięciami, a nie wspomina słowem jak zamierza uzdrowić finanse stolicy. A powinna, skoro nadal zamierza finansować wiele inwestycji długiem. Powinna chociażby wyjaśnić:
- czy w razie zwycięstwa po wyborach będzie zabiegać w Radzie Warszawy o podniesienie podatku od nieruchomości, czynszów i innych opłat ciążących na mieszkańcach i firmach?
- czy zgodnie z założeniami postępuje pozyskiwanie funduszy z programu emisji euroobligacji?
- czy budowa Mostu Północnego wlecze się z powodu narastających zaległości płatniczych po stronie Miasta?
- czy znaczne opóźnienie prac przy drugiej linii metra wynika z zamiaru zawieszenia robót niezwłocznie po wyborach?

Polskie powiedzenie mówi: zastaw się, a postaw się. Pani Waltz zmieniła sens tego powiedzenia i chcąc się „postawić” nie zastawia siebie, ale mieszkańców Warszawy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"- czy znaczne opóźnienie prac przy drugiej linii metra wynika z zamiaru zawieszenia robót niezwłocznie po wyborach?"

Oczywiście wystraczy, że Rosja nie odpowie na pytanie o przesunięcie "śpiących". Będziemy czekać i wszyscy zapomną, że na Euro 2012 miały być nowe dworce, kolejki podmiejskie, nowa nitka merta, most Północy i inne cuda na kiju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#101483

tyle juz było zagłuszaczy w merdiach,ze prawda ucieka,ale własnie o TO idzie,by ludziska

zapomniały.........o problemach dnia dzisiejszego, a głosowały na jedyną słuszną Partię ,dzisiaj zwaną ,PO

a pani, Gazowa Hanka,ot wstyd.....nie lza nawet pisac o tej osobie.......

pod zastaw..tylko kto ja wezmie...? Włoskie PKO SA,wątpie,mają lepszych

Dycha panie Ministrze,dycha,,,,,,,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#101497

przybliżenie Wisły Warszawiakom...
A może by tak pani płezydent tą Wisłę jednak trochę od mieszkańców Warszawy odsunęła??? W sensie zdrowe wały, dobry system odpływowy itd., bo ostatnie powodzie dowiodły, że Warszawiacy czasem mają naszą kochaną Wisłę aż za blisko?
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#101523

ja do hitow HGW,dodałabym

temat GAZ,i modny ostatnio i sprawdzony.......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#101526

Znaczy się, że co - że lubi sobie dać w gaz?
Hmmm.... To by wyjaśniało ten idiotyczny śmiech z okazji i bez... ;)
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#101539