Petycja w sprawie sowieckiego pomnika

Obrazek użytkownika sosenkowski
Ogłoszenie

Inicjatywa dr Wojciecha Muszyńskiego z „Glaukopis” Pismo Społeczno–Historyczne: zwraca się do Rodaków z prośbą o podpisanie petycji wzywającej do likwidacji sowieckiego obelisku „braterstwa broni” szpecącego warszawska Pragę.

 

Protest przeciwko przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni w Warszawie

 

Do:
Rada Miasta Stołecznego Warszawy

Sekretariat Biura Rady - PKiN
00-901 Warszawa
pl. Defilad 1, XX p. pok. 2013
22 656 78 30

     Społeczny Komitet Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni (tzw. „Czterech Śpiących”) wraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej i Fundacją „Wolność i Demokracja”, przy wsparciu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, zwraca się do władz stołecznego miasta Warszawy o podjęcie decyzji w sprawie definitywnego usunięcia Pomnika Braterstwa Broni z przestrzeni publicznej stolicy i ostatecznego przekazania go do miejskiego magazynu lub do skansenu komunistycznych rzeźb w Kozłówce. Ten pomnik komunistycznej propagandy, sprzeczny z historyczną rzeczywistością, jest dla Polaków symbolem serwilizmu i hańby - tym bardziej niemożliwym do zaakceptowania, że obrażającym pamięć i godność żołnierzy AK, WiN i NSZ zamęczonych w katowniach i więzieniach NKWD i UB znajdujących się w czasach stalinowskiego reżimu w najbliższej okolicy dotychczasowej lokalizacji pomnika. Gdy 18 listopada 1945 roku uroczyście odsłaniano pomnik, kilkaset metrów dalej trwały przesłuchania, mordowano ludzi i chowano potajemnie w bezimiennych zbiorowych mogiłach. Domagamy się uszanowania Ich Pamięci! Kwestia ulokowania takiego pomnika w stolicy jest sprawą dotyczącą nie tylko mieszkańców Warszawy, ale wszystkich Polaków - zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, którym bliska jest pamięć o bohaterach polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Społeczny Komitet Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni, wraz z organizacjami wspierającymi, zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich Rodaków o składanie swoich podpisów pod tą petycją.    

 

 

Niżej podpisany/a:
Hubert Kossowski
Fundacja "Wolność i Demokracja"
00-692 Warszawa
autor8251@petycje.pl

 

 - ten oczywisty dla Polaków gest nie powinien nikomu zająć więcej niż DWIE MINUTY. wystarczy kliknąć w link na początku niniejszszej notki i podpisać, a TEN symbol sowieckiej okupacji zniknie... być może.

 

 

Koniec lat 40. Uroczystość rocznicy bitwy pod Lenino (Źródło: PAP)

 

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#215383

Jan Bogatko

...podpisuję się pod tym apelem,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#215411

Podpisane, potwierdzone.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215429

Mało tego to jeszcze nowe POwstają,jak w Ossowie,rezydent dba o interesy katów i morderców,a Hajka bufetowa mu w tym POmaga

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215498