Niepoprawne RadioPL - audycja 214. Szczegóły.

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Kolejna porcja materiałów z kongresu Polska Wielki Projekt!

W jesienne bezsłoneczne popołudnie Pan Cogito
lubi odwiedzać brudne przedmieścia.

19:00 Wiersz:Zbigniew Herbert - Domy przedmieścia

Wszystkiemu winien PiS, również temu, że dwóch degeneratów sprzedaje za stanowisko w rządzie miejsce na liście wyborczej. Jeden z nich jest nawet szefem rządzącej partii i premierem.
19:06 Blog:Katarzyna - Podziwiam znanych prawicowych blogerów

O nowym ekranie - "jakimś" Łażącym Łazarzu (Tomku) i Ryśku (Oparze) ich celach politycznych i podtekście politycznym tej platformy. Fraternizacja nie wszystkim wychodzi na dobre.
19:20 Blog:MarkD - Jak się Rysiek z Tomkiem o sznur chama pokłócili

Garść blogerskich refleksji po Kongresie Polska Wielki Projekt, ze szczególnym uwzględnieniem przewagi intelektualnej „obozu IV RP” nad butwiejącym „Salonem”
19:35 Blog:Gadający Grzyb - O naprawie Rzeczypospolitej

O pakiecie klimatycznym UE. Skutki wprowadzenia tego pakietu będą dla Polski i jej obywateli tragiczne. Rząd nie prowadzi żadnych analiz (rozwiązano tego rodzaju placówki) a jedynie poddaje się naciskom unijnym.
19:48 Kongres - Polska Wielki Projekt - Wykład:dr.Bolesław Jankowski - Energetyka - Czy Polska przetrwa pakiet klimatyczny UE?

Wspomnienia Kazimierza Omachela (99 lat). O Smoleńsku : Dwóch komunistów tam było, reszta to Polacy. Jak Kaziuk został majorem i z czyjego nadania.
20:32 Agent Łupaszki:Kaziuk - Kazimierz Omachel - O Smoleńsku, o tym kiedy mówił o Łupaszce i z czyjej nominacji został majorem

Lata 1960-1961. Przejście Moskwy z frontu zewnętrznego na wewnętrzny - wszechprawosławny.
Próba odciągnięcia patriarchy Athenagorasa I od tendencji pro-rzymskich nieudana. Za to w Grecji - pełen sukces z bolszewickim hymnem w tle.

20:40 Czytanka:Józef Mackiewicz "W cieniu krzyża" (czyta MarkD) - Kulisy zbożnych zabiegów

Czego Donald Tusk nie wie o ludzkiej masie, zwłaszcza o kibicach, a co dla własnego dobra czym prędzej przyswoić powinien.
20:52 Blog:Coryllus (czyta Gadajacy Grzyb) - Kibole - prole naszych czasów

Huston - mamy problem. Z punktu widzenia prawnika, bezpieczeństwo energetyczne. O koncesjach na poszukiwanie zasobów i ich wielkiej ekspansji w ciągu ostatnich lat. Czy coś z tego będzie?
21:06 Kongres - Polska Wielki Projekt - Wykład:Tomasz Chmalm - Energetyka - Bezpieczeństwo energetyczne - co to znaczy i jak je osiągnąć?

"Żartobliwie, chociaż nie ma się z czego śmiać. Odnosimy się do ostatnich doniesień medialnych. A to o rzekomej śmierci Osamy bin Ladena. A to o "zapracowaniu" Donia T. A to o jego akcji przeciw kibicom(?). W każdym momencie mamy mnóstwo wątpliwości, aż nam wstyd. Bardzo dużo głosów słuchaczy!"
21:54 Konserwa:Jabollissimus - O mediach kilka słów - Osama, Donia T., kibice

Wścieklizna Salonu na przykładzie artykułu prof. Krzemińskiego w „Rzeczpospolitej”, czyli mowa miłości w pełnej krasie.
23:16 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Zwierzęca miłość Krzemińskiego

Co będzie miała Polska dzięki ministerialnej tece posła Arłukowicza
23:30 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzną - Sensacje epoki schyłkowej

Wysoki stopień zużycia technicznego elektroenergetyki - 75% . Infrastruktura techniczna zużyta w 67% . Polityka zwiększania konsumpcji i zmniejszania inwestycji. Nasza przyszłość rysuje się tragicznie. Wspaniały i wciągający wykład profesora.
23:40 Kongres - Polska Wielki Projekt - Wykład:prof. Krzysztof Żmijewski, Politechnika Warszawska - Energetyka - Jak uratować polską energetykę?

Mieczysław Gil - przewodniczący Komitetu Strajkowego w Nowej Hucie wspomina wydarzenia związane ze strajkiem okupacyjnym i pacyfikacją Nowej Huty po ogłoszeniu stanu wojennego.
24:26 Impresja filmowa:Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski - Ćwiczenie na wyobraźnię - Mieczysław Gil

"Znaczysz coś tylko wtedy, gdy car do ciebie przemawia" - Idee wschodnie w kulturze politycznej.
24:31 Felieton:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna - prof. Jaroszyński

CSS? Co sądzić o energetyce jądrowej (4 generacji)? UE forsuje energetykę gazową i dyskryminuje węglową - czemu? Czy istnieje zagrożenie klimatu? Wiele innych pytań i dobrych odpowiedzi panelu
24:42 Kongres - Polska Wielki Projekt - Dyskusja:Dyskusja - Energetyka - Na czym rozpędzić rozwój Polski?

O strukturze podziemia antykomunistycznego w powiecie Sokołów Podlaski. AK, WiN, 6 Brygada Wileńska AK, AK-AKO, 5 Partyzancka Brygada Wileńska AK. "Szumny", "Łupaszka", "Młot", "Huzar", "Brzask" - słynne organizacje, wielkie postacie.
01:33 Czytanka:Kazimierz Krajewski i Tomasz Łabuszewski (czyta MarkD) - W rocznice walki w Borychowie 30.IX.50

374 spotkanie wrocławskiego klubu dyskusyjnego "Spotkanie i dialog" poświęcone było omówieniu całości problematyki związanej z samorządnością i autonomizacją regionów Polski ze szczególnym uwzględnieniem roli Ruchu Autonomii Śląska. Warto posłuchać dwugłosu wybitnych specjalistów w zakresie problematyki polsko-niemieckiej: marszałka Janusza Dobrosza i wieloletniego pracownika naukowego Instytutu Zachodniego w Opolu Piotra Gaglika.
01:47 Dyskusja:Dwugłos Janusz Dobrosz - Piotr Gaglik - RAS a autonomia Slaska cz1. Niepoprawne Radio PL

Brak głosów