Niepoprawne RadioPL - szczegóły audycji 226

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 226 - NIGDZIE INDZIEJ TEGO NIE USŁYSZYSZ

Zabójstwo księdza Jerzego stanowi podwalinę III RP. Co mówił po dwóch miesiącach po śmierci Kapelana Solidarności Lech Wałęsa? Mówił o wspólnej grze! To wsztrząsające potwierdzenie wywodu Ściosa z jego książki, którą wydało wydawnictwo Antyk.
19:08 Blog:Aleksander Ścios, czyta MarkD - III RP czy "trzecia faza" - Na początku była zbrodnia...


19:38 Blog:Katarzyna - Jak się szyje polityczny lincz

Starcie premiera Węgier Wiktora Orbana z postępowymi neo-barbarzyńcami z plemienia Brukselczyków. Pro-life kontra europejscy aborcjoniści.
19:51 Blog:Gadający Grzyb - Wiktor Orban kontra Antycywilizacja Postępu

Piękne życzenia urodzinowe Contessy dla solenizanta z 18 czerwca oraz modlitwa i pełne emocji przypomnienie Dzielnego Prezydenta.
20:00 BLOG:contessa (JaWa) - Panie Prezydencie Kaczyński ! Larum grają, a Ty się nie zrywasz ?


20:12 Felieton:Jan Pietrzak - Zawieszenie niezawisłego Pasionka

Wzorce Dezinformacji: „Słabość i Ewolucja” - dezinformacja w planie długofalowej polityki Lenina wychodzenia z zapaści Rosji Sowieckiej. Precedens NEP-u (NEP – Nowaja Ekonomiczeskaja Politika). Nowa organizacja i zadania służby bezpieczeństwa - OGPU (Związkowy Państwowy Zarząd Polityczny)
20:20 Czytanka:Anatolij Golicyn (czyta Katarzyna) - Nowe kłamstwa w miejsce starych odc. 3

Niech najdłuższy dzień roku oświetli Konserwa!
A dziś w konserwie gorąco jak w reaktorze. Opisujemy jak funkcjonuje reaktor jądrowy, skąd biorą się odpady. Dlaczego są niebezpieczne. Odpowiadamy czy elektrownie jądrowe są tak niebezpieczne, jak niektórzy się obawiają. Nie bójmy się! Nic nam nie grozi! Spróbowaliśmy porównać elektrownie jądrowe do innych źródeł energii.
A za tydzień wskażemy, gdzie leżą niebezpieczeństwa energetyki jądrowej. Także poświęcimy więcej czasu na porównanie reaktorów z innymi elektrowniami.

20:34 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Konserwa o atomistyce

Coryllus postuluje założenie stowarzyszenia popierającego własność - a jaką i dlaczego- tego już trzeba wysłuchać.
21:54 BLOG:coryllus(JaWa) – O umiłowaniu własności http://www.niepoprawni.pl/blogs/coryllus

Kokos w odniesieniu do procesu przeciw Mariuszowi Kamińskiemu przybliża nam bardzo ciekawą kancelarię obsługującą zarówno PO, jak i gang pruszkowski...
22:12 Blog:Kokos26 (czyta Gadający grzyb) - Mieć taki proces, znaczy, już go przegrać...

Uwolnienie arcybiskupa Lwowa i metropolity Halicza Josefa Slipyja. Wolność za cenę milczenia. Wolność jednego za milczenie o dziesiątkach tysięcy.
22:23 Czytanka:czyta MarkD - Cena wolności - "W cieniu krzyża" Józefa Mackiewicza

O iluzji rządów Polski w czasie prezydencji UE i o tym, po co była w Polsce Angela Merkel i co nam obiecała.
22:31 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna - Michalkiewicz

Krzysztof Jasiecki – socjolog, dr hab., prof. nadzw. w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, profesor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, w panelu poświęconym sprawom związanym z innowacjami i przedsiębiorczością. Mówił o funkcjach elity biznesu we współczesnym kapitalizmie,strukturze elit biznesu w Polsce i jej konsekwencjach systemowych oraz o możliwościach rozwoju rodzimej elity biznesu.
22:38 Kongres P-WP:dr hab. Krzysztof Jasiecki - Elity polskiego biznesu po 20 latach

Czy i dlaczego istnienie wielkich polskich firm jest nam do szczęścia potrzebne. Gospodarka globalna jako szansa na powstanie i rozwój dużych polskich firm. - to temat wystąpienia Krzysztofa Domareckego – Założyciela Selena SA i Prezesa Zarządu Selena FM SA
23:06 Kongres P-WP:Krzysztof Domarecki - Duże polskie firmy jako miara suwerenności

Przyczyny kryzysów fiskalnych państw.Teoretyczne uzasadnienie dla różnych instrumentów wsparcia przez państwo sektorów małych i średnich przedsiębiorstw, patologie systemu dystrybucji środków z funduszy strukturalnych przeznaczonych na wzrost innowacyjności gospodarki. Kierunki budowy racjonalnego systemu wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości prywatnych firm - to wykład ekonomisty, profesora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
23:35 Kongres P-WP:dr hab. Aleksander Surdej - Jaka rola państwa we wspomaganiu przedsiębiorczości?

Seawolf o sukcesie Ryszarda Kalisza – jak na trumnie Barbary Blidy wjechać na pierwsze miejsce na liście wyborczej.
24:02 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Sukces Kalisza!

"Rankiem 18 czerwca 1945 rozpoczął się w Moskwie proces, który przypieczętował powojenny porządek w Europie...nazwani zostali zbrodniarzami, terrorystami i wspólnikami Hitlera"
24:11 BLOG:Smok Gorynycz(JaWa) - "PROCES SZESNASTU'

Niejednoznaczność rozkazu gen.Okulickiego Niedźwiadka o rozwiązaniu AK spowodowała również połowiczne jego wykonanie. Skutkiem tego rozkazu była także duża akcja NKWD i UB w celu wykrycia pozostających w ukryciu żołnierzy. Masowe aresztowania. Decyzja "Warszyca"
24:17 Czytanka:czyta MarkD - Z dziejów KWP, Ksawerego Jasiaka

Pierwsze pytanie dotyczyło sympatii politycznych, drugie oceny postępowania państwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, trzecie - prognozy na najbliższe wybory. Mam nadzieję, że to będzie pierwszy polityk, który wyląduje w więzieniu - Rafał Ziemkiewicz o sobie, swojej książce i o sytuacji politycznej w Polsce.
24:29 Wywiad: Rafał A. Ziemkiewicz dla www.pomniksmolensk.pl

Jak wygląda współczesny turaniec i jak można go pokonać.
24:42 Felieton:Prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna - prof. Piotr Jaroszyński

Tu Radio Solidarność... z głośnika milicjanta. Co najtrudniej wybaczyć? Polska moich marzeń.
24:50 Impresja:aut.Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski - Ćwiczenie na wyobraźnię - Krzysztof Wolf

"Pod namiotem Solidarnych 2010 3 czerwca gościł Grzegorz Braun. Reżyser, dokumentalista, autor świetnych filmów, bohater sądowych procesów - np. wytoczonego przez Jana Miodka, czy oskarżany o pobicie kilku policjantów (również tu). Spotkanie dotyczyło różnych tematów zarówno tych z bieżącej polityki, jak i historii. Mówiono też o filmach i kulisach ich powstania (choć niestety niezbyt wiele)" (fragment wprowadzenia do relacji z http://www.blogpress.pl/node/8766 )
24:55 Spotkanie:Grzegorz Braun - Solidarni 2010 - Grzegorz Braun pod namiotem Solidarnych 2010

Brak głosów