Szczegóły audycji 213 Niepoprawnego RadiaPL

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Nieustająco polecamy materiały z kongresu Polska Wielki Projekt!

Gdybym tam wrócił
pewnie bym nie zastał
ani jednego cienia z domu mego
ani drzew dzieciństwa
ani krzyża z żelazną tabliczką
ławki na której szeptałem zaklęcia
kasztany i krew
ani też żadnej rzeczy która nasza jest...

19:00 Wiersz:Zbigniew Herbert - Pan Cogito myśli o powrocie do rodzinnego miasta

"Wskutek oporu możnowładczej anarchii a chwiejności Zygmunta Augusta upadła szlachta po raz wtóry z programem swoim odrodzenia i naprawy Rzplitej". - Drugi okres walki o naprawę Rzeczpospolitej (1562 - 1572)część 5.
19:06 Historia:czyta Katarzyna - Dzieje Polski - Michał Bobrzyński

Ostatnio uchwalono ustawę o nowym Towarzystwie Przyjaźni Polsko - Radzieckiej. Ten wstrząsający fakt mało jest znany opinii publicznej. Oparcie rządowego Centrum Dialogu i Porozumienia na koncepcji komunistycznej organizacji cofa nas w relacjach z Rosją do okresu Polski Ludowej.
19:24 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Przyjaźń z mocy ustawy

Seawolf pokazuje Łażącemu Łazarzowi żółtą kartkę za projekt budowania na bazie „Nowego Ekranu” opozycji alternatywnej wobec PiS - na kilka miesięcy przed wyborami...
19:46 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Żółta kartka dla Łazarza

O zmianach w stosunku do Ameryki zarówno Europy jak i Polski. Polityka Lecha Kaczyńskiego to próba budowania silnej polityki polskiej w zbliżeniu z USA. Po raz pierwszy ambasadorowie polscy byli osobami, do których przychodzili poważni politycy. Co stało się po 2008?
20:11 Wykład:dr.Marek Cichocki - Polska - Wielki Projekt - 1. Polska · wyzwania strategiczne - Polska w Europie postamerykańskiej

Wspomnienia Kazimierza Omachela (99 lat). Jak zwykle jasne spojrzenie. Jak widzi dzisiejszą sytuację : "Panie, gorzej krytyki!"
20:43 Agent Łupaszki:Kaziuk Kazimierz Omachel - O sytuacji międzynarodowej

Premier zostaje wezwany do prezydenta. Po drodze ratuje staruszkę. Prezydent robi telezakupy
20:52 Twitter:Znienacek (czyta Katarzyna) - Tajemnice poliszynela odc.6

6 XII 1961r. III Konferencja Światowej Rady Kościołów w New Delhi. 150 kościołów przyjęło do swojego grona agenturalny patriarchat moskiewski.
21:06 Czytanka:MarkD - Tylko trzy głosy przeciw oraz głosy mniej ważne - Józef Mackiewicz - W cieniu krzyża

Czy PiS-owi opłaca się wygrać najbliższe wybory? A może poczekać na ostateczny krach rządów PO w trakcie następnej kadencji? Analiza Kokosa26.
21:21 Blog:Kokos 26 (czyta Gadający Grzyb) - Uderzmy znad Wieprza

Polska polityka wobec Rosji nie powinna być ani twarda, ani miękka – powinna być realistyczna. Punktem wyjścia sformułowania takiej polityki powinno być poprawne rozpoznanie realiów determinujących politykę rosyjską.
21:26 Wykład:prof. Włodzimierz Marciniak, ISP PAN - Polska - Wielki Projekt - 1. Polska · wyzwania strategiczne - Polska wobec Rosji. Realia polityczne

Znany działacz Pierwszej Solidarności w Regionie Gdańskim, od wielu lat działający na rzecz przywrócenia etosu Sierpnia ’80, m.in. w Stowarzyszeniu „Godność”,o potrzebie dekomunizacji i skutkach wolności bez prawdy.
21:55 Impresja filmowa:Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski - Stanisław Fudakowski

Kto obudził się w bezpiecznym świecie, z kim zostanie kulawy pies, jak grać w politykę, by w niej trwać, dlaczego Barack nie zlikwiduje Gitmo, czy CIA wykonała wyrok, czy tylko zaniosła Osamie prawo i sprawiedliwość, na Wiejskiej zbudują nowy cyrk, unia dotuje futurystyczne projekty, ile kosztuje dwór Komorowskiego, Norwegia zamraża Szengen, samoloty nie zatankują więcej niż 100ml, Szewczyk Zapatero nakaże zatrudnianie i wszystkim nam Hiszpanom będzie lepiej wreszcie.
22:00 TOP 10:AGENTomasz - Wiadomości nie z pierwszych stron - 7 maja 2011

W świecie zachwyty nad ślubem królewskim w Anglii. A u nas medialny CHAM-LIVE. Celna jak zwykle satyra pana Janka.
23:49 Felieton:Jan Pietrzak - Tam high life tu cham lajf

Grzybie powody by zagłosować na „partię drugiego wyboru” - mimo wszystkich jej wad, a także postulat „otorbienia” politycznych krówek ruchami społecznymi plus trochę o pomyłce Łażącego Łazarza
23:57 Blog:Gadający Grzyb - Dlaczego zagłosuję na PiS

Strach dyktatur przed chrześcijaństwem.Wierność swoim przekonaniom i troska o sumienie każdego człowieka - Posłannictwo Jana Pawła II.
24:12 Felieton:Zbigniew Hałat (Spróbuj pomyśleć) - Wspomnienie o JPII - dlaczego dyktatury kneblują chrześcijan

Polska, która wkrótce również może potrzebować chińskiego kapitału do sfinansowania własnego długu, została wytypowana na strategicznego partnera Chin w Europie Wschodniej (w czasie EXPO, władze chińskie wypromowały polski pawilon, pomimo iż strona polska zredukowała jego budżet o 70 %.)
24:27 Wykład:Radosław Pyffel - Polska - Wielki Projekt - 1. Polska · wyzwania strategiczne - Jaka obecność Polski w Azji?

Fundacja "Pamiętamy", z którą od początku jej istnienia współpracują historycy Warszawskiego Oddziału IPN, w 2005 r. wydała broszurę poświęconą pamięci żołnierzy 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej poległych 30 września 1950 roku w walce z komunistami w Borychowie: Arkadiusza Czapskiego "Arkadka”, Józefa Ksiuty „Pomidora”, Władysława Strzałkowskiego „Władka”, Eugeniusza Welfa „Orzełka” oraz Mariana Borychowskiego, zamęczonego w lutym 1951 roku przez komunistów, w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie, za pomoc udzieloną partyzantom. Posłuchajmy.
01:12 Czytanka:MarkD - Kazimierz Krajewski Tomasz Łabuszewski - W rocznicę walki w Borychowie 30.IX.1950

O Polsce w regionie. Po zerwaniu przez rząd PO-PSL z kanonami polskiej dyplomacji w 2008 roku, trudno będzie w przyszłości powrócić do intensywnej współpracy z USA i ambitnej „polityki jagiellońskiej” na wschodzie.
01:23 Wykład:dr.Witold Waszczykowski - Polska - Wielki Projekt - 1. Polska · wyzwania strategiczne - Czy Polska może być liderem Europy Środkowej?

Historia i polityka Europy. Kiedy wybuchła II wojna światowa? - Kłopoty z jednością w ustalaniu faktów i różnorodnością w interpretacji w Europarlamencie. Czyszczenie dokumentów Unii Europejskiej z "kontrowersyjnych" faktów.
02:02 Felieton:Mirosław Piotrowski (Felieton Akademicki) - Historia i polityka Europejska

Chciałoby się rzec: Mamy problem Polsko. Ciekawe uzupełnienie pierwszego dnia kongresu i wystąpień panelistów.
02:19 Dyskusja: - Polska - Wielki Projekt - 1. Polska · wyzwania strategiczne

Brak głosów