Czym jest fantastyka?

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

SZCZEGÓŁY AUDYCJI 482 (CZWARTKOWEJ)

Z Maciejem Parowskim o fantastyce rozmawia Bolo. Wieloletni szef czasopisma "Fantastyka" opowiada o gatunku. Wnioski mogą zaskoczyć. Zapraszamy do wysłuchania.

19:00 Powitanie: Niepoprawne Radio PL

      Zapowiedź audycji 476

      Organizator/Źródło: /Co w audycji?

19:06 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)

      Z kim chcą nas jednać polscy hierarchowie cz.1

      Organizator/Źródło: / http://bezdekretu.blogspot.com/Przed siedemdziesięciu laty, w nocy z 4 na 5 września 1943, Józef Stalin przyjął na Kremlu 3-osobową delegację przedstawicieli Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, nakazując zwołanie Soboru Biskupiego i wybór nowego patriarchy. Zdaniem emigracyjnych historyków prawosławia ta data wyznacza początek nowej organizacji kościelnej o nazwie "Rosyjski Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego" (??????? ???????????? ??????? ??????????? ???????????) (??? ??) –(ROC). (I część postu)

19:24 Blog: Seaman (czyta Gadający Grzyb)

      Psy Pawłowa, psy Ławrowa

      Organizator/Źródło: / http://niepoprawni.pl/blogs/seaman"Radosław Sikorski już od 2007 roku, czyli od chwili, gdy Donald Tusk przydał całkiem nowego blasku jego politycznym epoletom, reaguje na każdą inicjatywę szefa PiS niczym sławny pies Pawłowa na dzwonek sygnalizujący wyżerkę."

19:32 Historia: Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)

      Poprawki historyczne, Uwagi do Pamiętników Ignacego Daszyńskiego

      Organizator/Źródło: / http://pilsudski.4shared.comDlaczego nie Daszyński, a Moraczewski utworzył pierwszy rząd polski? To ostani, 13. odcinek "Uwag do Pamiętników Ignacego Daszyńskiego". Następne będą dotyczyć "Uwag do Pamiętników Leona Bilińskiego".

19:49 Dokument: Witold Pilecki (czyta Władysław)

      Raport Witolda

      Organizator/Źródło: / http://pilecki.4shared.com"W Oświęcimiu na różnych stanowiskachi w różnych fachach zawsze najwięcej pracowały oczy i uszy. Trzeba było sięgać wzrokiem wszędzie tak, by odpoczynek mięśni wypadał w momencie, gdy nie widzi tego jakiś kapo-"naganiacz". Lecz...". Odc. 12 - Witold przekazuje informacje o powstaniu obozowej orkiestry, pracy w warsztatach, która ratowała życie i o tym jak smakowały otręby wykradane świniomi, mleko kobyle i mięso z psa.

20:10 Wywiad: Maciej Parowski (rozmawia Bolo)

      Czym jest fantastyka?

      Organizator/Źródło: Niepoprawne Radio PL / http://niepoprawneradio.plWieloletni szef czasopisma Fantastyka opowiada o gatunku. Wnioski, jakie stawia, mogą zaskakiwać, w szczególności osoby, które dotąd na fantastykę spoglądały z oddali. Zapraszamy do wysłuchania.

21:40 KONKURS: Martin Abram

      Quo vadis trzecie tysiąclecie

      Organizator/Źródło: Wydawnictwo Polwen /Wysłuchaj prezentacji ksiązki i odpowiedz na pytanie!

21:47 Wywiad: Martin Abram (rozm. Krzysztof Łączny)

      Quo vadis trzecie tysiąclecie

      Organizator/Źródło: Wydawnictwo Polwen /Nakładem Wydawnictwa Polwen z Radomia ukazała się książką pt. „QUO VADIS trzecie tysiąclecie”. Z Martinem Abramem, autorem książki rozmawiał Rafał Łączny.

22:04 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD)

      Lenin - Rozdz.XXXIV cz.2

      Organizator/Źródło: / http://lenin.4shared.comPojawił się na wielkanocnej mszy, patriarcha który ostatnie lata spędził w łagrach. I zdarzył się cud!

22:18 Audiobook: Andrzej Danilkiewicz (czyta Przemysław Piwowar)

      Rekonfiguracja odc.27 - Karolina

      Organizator/Źródło: / http://kolatka.blogspot.com/Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka powieści!

22:34 Spotkanie: Grzegorz Braun

      Kto naprawdę rozpętał Powstanie Listopadowe? cz.2

      Organizator/Źródło: Niepoprawne Radio PL i offca.tv / http://niepoprawneradio.plPowstanie i jego przyczyna pochodząca z zupełnie niespodziewanego kierunku. Czyżby Polskę rozgrywano nie tylko w Moskwie i Berlinie? Wg prelegenta owszem. Stawia tezę z którą zgodzić się mozna ale z którą można i trzeba dyskutować.

24:14 Audiobook: Anatol Sulik

      Podróże z Bogusiem cz.2 - Boguś powraca na Wołyń

      Organizator/Źródło: Solidarni 2010 /Nikt nie szanuje starych i zapomnianych mogił. Dziadek Bogusia zmarł 1928r. a jego nagrobek wymagał naprawy.
Czyta - Jerzy Binkowski
Opracowanie dźwiękowe - Justyna Kalata
Muzyka - Antoni Wejnar

24:42 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)

      "Burza" we Lwowie - cz.1

      Organizator/Źródło: / http://naszeblogi.pl/blog/26"Domy przystrojono polskimi flagami – nie widać jeszcze było portretów Lenina – miasto oddychało swobodnie i odnalazło swoją zwykłą atmosferę; niestety na bardzo krótko”."

24:59 FelietonRM: Stanisław Michalkiewicz

      W majestacie prawa

      Organizator/Źródło: / http://www.radiomaryja.pl"Dla naszych okupantów wysługujących się w ramach Stronnictwa Pruskiego Naszej Złotej Pani w Berlinie, nie jesteśmy żadnymi „obywatelami”, tylko rodzajem trzody użytkowej."

01:08 FelietonRM: prof. Piotr Jaroszyński

      Myśląc Ojczyzna

      Organizator/Źródło: / http://www.radiomaryja.pl/Zapraszamy do wysłuchania felietonu prof. Piotra Jaroszyńskiego wygłoszonego na antenie Radia Maryja w cyklu "Myśląc Ojczyzna".

01:16 Debata: Marek Magierowski, Piotr Legutko, Ryszard Legutko

      Pożegnanie z Europą Zachodnią?

      Organizator/Źródło: Ośrodek Mysli Politycznej , nagranie- Józef Wieczorek / http://wkrakowie2013.wordpress.com/Debata Ośrodka Myśli Politycznej - POŻEGNANIE Z EUROPĄ ZACHODNIĄ? nad ksiązką Marka Magierowskiego - Zmęczona. Rzecz o kryzysie Europy Zachodniej red. Marek Magierowski, red. Piotr Legutko, prof. Ryszard Legutko Kraków, 28 listopada 2013 r.

Odtwarzacze dla urządzeń mobilnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów