Niepoprawne RadioPL - audycja 268 wciąż na antenie!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 268 - SZCZEGÓŁY

"Słaby jest lud, który godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać, aż przyjedzie jego godzina" - te słowa napisał Karol Wojtyła w zniewolonym kraju w 1974. Potem jako Jan Paweł II witał nas słowami: "Pokój Tobie, Polsko!" Nic nie straciły ze swej mocy, choć minęło już wiele lat.

19:02 Poezja:Karol Wojtyła (czyta Katarzyna) - Myśląc Ojczyzna powracam w stronę drzewa - część ostania poematu

Dzień uruchomienia Gazociągu Północnego był ostatnim dniem mrzonek o europejskiej solidarności energetycznej.

19:07 Blog:Gadający Grzyb - UE-Rosja, czyli sojusz ponad naszymi głowami

Redaktor naczelny pisma branżowego "Rurociągi", budowniczy wielu rurociągów w różnych rejonach świata, Witold Szirin Michałowski, uważa, że Polska przyjęła złą strategię nie zabiegając o udział w budowie Nord Stream. W jego przekonaniu, wyeliminowanie Polski jest nie tyle naszym świadomym wyborem, dokonanym, kiedy już decyzja o budowie zapadła, ale sukcesem Moskwy i Berlina. "Nieporozumieniem jest, że nas tam nie ma, żeśmy nie uczestniczyli w budowie Nord Streamu jako kraj". - Dlaczego? Posłuchaj.

19:22 AktRM:red. Witold Michałowski - Dzisiaj otwarcie gazociągu Nord Stream

Janusz Kowalski - ekspert rynku, były członek zespołu ds. dywersyfikacji nośników energii w Ministerstwie Gospodarki mówi o realizacji strategii politycznej Rosji za pomocą gazu. Moskwa może zakręcić kurek. Dlaczego? Jakie to ma znaczenie dla Polski

19:39 AktRM:Janusz Kowalski - Nord Stream zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Dawno tyle brudu łajdactwa, kłamstw i lizania tyłka władzy nie było w życiu publicznym. - Niewesołe refleksje przy zmywaniu mamy Katarzyny na temat mainstreamowego dziennikarstwa i roli jaką na siebie przejęli z konieczności i poczucia obowiązku blogerzy i dziennikarze, reporterzy społeczni.

19:58 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku "Zmywak chwilowo zapchany"

Proszę nie przegapić! :-) Pretensje pana Ubika czyli jak funkcjonariusz postępu Smolar opisuje Francuzom w "Le Monde" Marsz Niepodległości.

20:12 Felieton:Maria Blake - Witajcie w PIECZARKARNI

W konferencji uczestniczyli, między innymi, Robert Winnicki, Artur Zawisza, dr Krzysztof Kawęcki, prof. Jan Żaryn, poseł Artur Górski. Mówili o rzeczywistym przebiegu marszu, prowokacjach i braku woli współpracy z organizatorami sił porządkowych, manipulacjach przekazu medialnego z tego wydarzenia. Robert winnicki odczytał oświadczenie, które przedstawiamy.

20:27 Konferencja prasowa organizatorów Marszu Niepodległości:Robert Winnicki - Po Marszu Niepodległości

Marsz radosny wielotysięcznego tłumu, setki transparentów różnych organizacji przypominających ich zasługi w odzyskaniu niepodległości. Potem wróciłem do domu...Przeraziłem się jak możecie uczestniczyć, w czymś, co ma tak haniebną tradycję, tzn. uczestniczyć w propagandzie stalinowskiej" - powiedział prof. Jan Żaryn komentując postawę mediów wobec Marszu Niepodległości.

20:34 Konferencja prasowa organizatorów Marszu Niepodległości:prof. Jan Żaryn - Po Marszu Niepodległości

Dziennikarka Agata Kowalska staje się agresywna, gdy widzi hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna". Ks. Małkowski tłumaczy...

20:44 Komentarz:ks. Stanisław Małkowski - O haśle "Bóg, Honor, Ojczyzna"

Do słuchania minireportaży Janusza z blokady Marszu Niepodległości nie trzeba zachęcać. Tytuły mówią same za siebie. Trzeba mieć jednak silne nerwy.:-)

20:53 Reportaż: Janusz Gajewski - Rozmowy przy blokadzie - Argument przeciwnika. Posiadacz etycznej słuszności

-----------------------------------

21:04 Reportaż: Janusz Gajewski - Rozmowy przy blokadzie- Argument przeciwnika w chuście

-----------------------------------

21:08 Reportaż: Janusz Gajewski - Rozmowy przy blokadzie - Argumenty białorusko-ukraińskie przeciwniczek Marszu Niepodległości

Jabollissimus był na Marszu Niepodległości. Opowiada, co widział. Odnosi się do tego, co zostało pokazane w mediach, a co nie zostało. I jak cały obraz został wypaczony. Jak został spalony samochód TVNu? Prosta diagnoza działań władz: szukano powodu do zakręcania śruby, przed nadchodzącym kryzysem!

21:19 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Konserwa o 11.11.11

”Polscy” lewacy zachowują się niczym Polrewkom w 1920 roku. Wzywając na pomoc przeciw patriotom obce posiłki pokazali mentalność KPP

22:46 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Polrewkom 2011

Główne cele „albańskiej” akcji dezinformacyjnej. w tym, 44 odcinku rozpoczynamy też lekturę rozdziału szesnastego, w którym autor dokonuje analizy stosunków chińsko - sowieckich w latach 1944 - 49. To mocny klucz do zrozumienia siły dezinformacji, jaką zastosowali Chińczycy i Sowieci w stosunku do Zachodu. Następne odcinki również na ten temat. Czy nasze czasy to wciąż kontynuacja tamtych długofalowych planów polityki sowieckiej?

22:56 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Monte Di Pieta w Bisignano wg sprawozdania wizytatora apostolskiego, biskupa Pier Benedetto, i jego reakcje na nieprawidłowości. Wynikiem wizytacji była reforma instytucji.

23:12 Wykład:ks.prof.Arturo Katolo - Wizytacja w Bizziniano - Dei Monti cz.4f

Błędne rozumienie ideologii syjonistycznej stawia Żydów w uprzywilejowanej pozycji względem narodów, w których żyją. Z jednej strony postulują oni narodowe państwo żydowskie w Izraelu, z drugiej występują przeciwko ruchom narodowym w każdym innym miejscu.

23:22 Artykuł: Mark Weber, tłumaczenie: Ussus (czyta:JaWa) - Prosto o syjonizmie: co oznacza żydowski nacjonalizm

Dwa pytania: 1. "Niechęć marszałka Niesiołowskiego do PiS jest wynikiem syndromu odrzucenia". - Co na to sąd? 2. Rozłam w PiS, jak to rozumieć i co to ma wspólnego z pozbawieniem Urzędu Marszałka Schetyny?

23:44 Wywiad:pomniksmolensk.pl - dr Girzyński o procesie z Niesiołowskim i rozłamie w PiS

Komitet PiS Warszawa-Włochy zorganizował koncert poezji i muzyki Marcina Wolskiego i barda prawicy – Pawła Piekarczyka. Z jednej strony radość, że można posłuchać, a z drugiej strony smutno, że wciąż musimy przypominać, a wolności wciąż nie ma. Gdzie są dawni patrioci? - Janusz rozmawia z rodziną uczestniczącą w koncercie, w tym z Zosią Kozłowską pracującą w Irlandii, o patriotyzmie, kryzysie w Irlandii i w Polsce, o przerażających wynikach wyborów wśród irlandzkiej Polonii. I o tym, o co pytają Polaków Irlandczycy?

24:04 Reportaż:Janusz Gajewski - Refleksje słuchaczki po koncercie Pawła Piekarczyka

TO TRZEBA KONIECZNIE WYSŁUCHAĆ!
Wywiad zarejestrowany z okazji spotkania klubu Szewska Pasja w Toruniu. Czy dowiemy, co stało się w Smoleńsku? PiS przegrał, bo Polacy bali się wyjaśnienia tragedii Smoleńskiej? - Jak przekonać Polaków, że potrafimy to zrobić odpowiedzialnie? Kto był winien przegranej w kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego w świetle obecnej sytuacji w PiS? Jak dalece tragedia smoleńska osłabiła pozycję międzynarodową Polski?

24:09 Wywiad:pomniksmolensk.pl - Wywiad z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską

Kolejna – 11 część referatu o polskim podziemiu niepodległościowym na Wileńszczyźnie z książki „Wyzwolenie…, ale czy wolność?”.

24:46 Audiobook:czyta Marcusso - Wyzwolenie, ale czy wolność?

Celem dywersji informacyjnej jest prowokowanie błędnych decyzji. Konsekwencje błędu wykorzystywane są do podsunięcia kolejnych informacji niszczących, aż do kompletnego samozniszczenia przeciwnika.
Narzędziami w tej walce są: propaganda, czyli oddziaływanie na ludzi zmasowanymi bodźcami o charakterze informacyjnym oraz wywiad – czyli wyspecjalizowane zdobywanie informacji o przeciwniku.
Czwarta część cyklu ilustruje działania dywersyjnych kanałów sterowniczych, tzn.: opisuje działania różnego rodzaju agentów i tajnych współpracowników oraz sposoby wykorzystania "pożytecznych idiotów".

01:10 Skrypt:Brzeski Rafał (czyta:JaWa) - Wojna informacyjna cz.4

Relacje państwo – kościół w czasach Gomułki. Inwigilacja, restrykcje i gra obliczona na dezintegrację środowisk katolickich w Polsce.

01:24 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Mała religijna stabilizacja cz.1

Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej zorganizowało pierwszy panel z cyklu: Jakie elity dla Rzeczypospolitej?. Poświęcony był mediom i technikom manipulacji. Spotkanie prowadził red. Rafał Ziemkiewicz, a prelegenci przedstawiali swoje prezentacje dotyczące różnych zagadnień z tym związanych. cz.2

01:37 Panel - Stowarzyszenie Twórcy dla Rzeczpospolitej - Media bieżąca praktyka formaty, techniki manipulacji cz. 2

Wyraz rozsądku Pawła VI na zgromadzeniu ONZ. Słowo "pokój" docenione i wylicytowane. Co znaczyło dla światowego systemu komunistycznego?

02:50 Czytanka:czyta MarkD - "Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy" - Józefa Mackiewicza

Ocena wpisu: 
Brak głosów