Niepoprawne Radio PL - słuchaj, bo warto!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 316 - SZCZEGÓŁY

"Witaj maj 3 maj
dla Polaków błogi raj"

19:02 Mazurek 3 Maja – Witaj, majowa jutrzenko

Po World Trade Center prezydent USA powiedział, że "jego państwu wypowiedziano wojnę". Nie zginęła wtedy cała generalicja, prezydent i elity. Macierewicz powiedział, że "jeśli potwierdzi się, że w Smoleńsku dokonano zamachu to znaczy, że Polsce wypowiedziano wojnę" .
Dziś słowa Macierewicza są przez łże media manipulowane i odwrócone co do treści mówią "Macierewicz wypowiada Rosji wojnę"

19:04 Blog:kokos26 (czyta MarkD) – Misja życia Antoniego Macierewicza

Ta konstytucja, mimo wszystkich ułomności mogła i powinna była stać się podstawą do prawnej dekomunizacji III RP, czyli, jak wtedy wierzyliśmy, niepodległej Polski. Dziś komuniści otwarcie manifestują swoją totalitarną ideologię. Prokuratura milczy, SLD też.

19:15 Blog:Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny – Stróże prawa maszerują razem z SLD?

Czy USA wraz z Izraelem odpuszczą poparcie dla Saakaszwilego w zamian za rosyjskie „zielone światło” dla prewencyjnego ataku na Iran?

19:34 Blog:Gadający Grzyb` – Rosja zaatakuje Gruzję w tym roku?

Fascynujące podobieństwa pomiędzy ustrojem Złotej Wolności, gdzie decyzje podejmuje się w drodze jawnej, wolnej debaty i zawartego konsensusu, a obradami Pierwszego Krajowego Zjazdu Delegatów Solidarności.

19:44 Artykuł:Jakub Brodacki (czyta:JaWa) – Otium dla mas

Redaktor Stanisław Michalkiewicz – gość Klubu „Gazety Polskiej“ w Berlinie – przybył 29.04.2012 r. do Berlina. Sala w domku, obok Polskiej Misji Katolickiej, Lilienthalstr.5, odstąpiona na tę okazję przez Koło Przyjaciół Radia Maryja, wypełniona była po brzegi. Część przybyłych, mimo braku miejsc siedzących, wysłuchała na stojąco prelekcji na temat „Polska wobec kryzysu“.

20:14 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz – Berlin 29.04.2012 – cz. 1 Klub „GP” Berlin

O socjalistycznych metodach indoktrynacji uczniów w izraelskiej szkole i pierwszej lekturze Nowego Testamentu.

21:44 Książka:Roi Tov – Krzyż nad Betlejem cz.5 Krzyż nad Betlejem

Dokończenie podrozdziału: "Strategiczne wykorzystywanie agentury KGB i przywódców religijnych" oraz rozdział 23:Dowody kompleksowej koordynacji działań pomiędzy rządami komunistycznymi i partiami;"Koordynacja wewnątrz Bloku". Odc. 91

22:06 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Tegoroczne obchody pierwszomajowe zgromadziły niezwykłe panopticum – takiej galerii odrażających typów se świecą szukać! Opis szczegółowy znajdą Państwo w tekście Seawolfa.

22:19 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Menażeria pierwszomajowa

Wstęp oraz pierwszy fragment z rozdziału XIX. Będzie o kardynale Jozefie Slipym. Na początek posłuchajmy jednak o próbach jednoczenia kościołów wschodniego z rzymskim na przestrzeni wieków.

22:30 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz

Specyfika naszego położenia geopolitycznego wymusza pewną postawę, odmienną od innych państw europejskich. Od tego nie można uciec.

22:46 Felieton:Jacek Karnowski (czyta:JaWa)5 – Polacy nie mogą być „normalnymi Europejczykami”. Powinni być raczej „Izraelczykami”

Dziś pierwszy maja, czyli prima aprilis! Tak, tak! Prima aprilis. Z tej okazji robimy sobie jaja opowiadając doświadczenia z urzędami. A także ogłaszamy konkurs z nagrodami. Anonsujemy negocjacje KFWJ z PPŚ. W końcu przechodzimy do rozmowy z łódzkimi artystami, twórcami tekstów satyrycznych - Zbigniewem Pacurą oraz Dariuszem Wolniakowskim. Balansujemy między satyrą a sprawami poważnymi.

22:56 Konserwa:Jabollissimus&Kreator – 1 maja: Prima Aprilis – KONKURS!

Ciąg dalszy historii Klubu Inteligencji Katolickiej – lata '70 i początek lat '80 wraz z rolą doradców KIK przy podpisaniu Porozumień Sierpniowych. „Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie stawiał sobie za cel prowadzenie dialogu z przedstawicielami władzy komunistycznej. Jego działalność w latach 1956-1981 wskazują jednoznacznie, iż jako „koncesjonowana opozycja” opierał się na szukaniu i wskazywaniu pól porozumienia, nie zaś na wspieraniu buntujących się przeciwko władzy komunistycznej różnych grup społecznych.”

24:03 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Klub oportunistów – cz.2

Kontynuacja rozdziału jedenastego – tym razem o tym, po co Moskowii zagrywanie Iranem.

24:15 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.34

Redaktor Piotr Zaremba obnaża rząd Donalda Tuska.O "autorytecie "premiera i kolejnych niepowodzeniach rządu- kolejny wywiad Dagmary Siemińskiej.

24:32 Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej:Piotr Zaręba

O pierwszomajowej demonstracji w Warszawie, "zużywaniu się moralnym Tuska" w zastraszającym tempie i "korekcie kapitalizmu".

24:59 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz – Nasi okupanci za murami błazeństw

Kim był Karol Wojtyła? Tylko kapłanem? - O KUL w czasach PRL i profesorze Karolu Wojtyle.

01:07 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński – Myśląc Ojczyzna

"Ubecka przeszłość mojego ojca i nasza dalsza walka z komuną"

01:24 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski (oprac. Tomasz Sarwa) – Postawią ci szubienicę – odc.13

62 lat temu, 8 lutego 1951 roku komunistyczni oprawcy zamordowali mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka", jednego z najwybitniejszych oficerów Wojska Polskiego i Armii Krajowej, dowódcę 5 Brygady Wileńskiej AK, dwukrotnego kawalera orderu Virtuti Militari. Jego biografię i legendę o nim przypomina Aleksandra Leśna.

02:33 Konferencja Żołnierze Wyklęci:Aleksandra Leśna – Mjr Zygmunt Szendzielarz ps.”Łupaszka” – legenda Wileńszczyzny Konferencja – Inst.Historii UJK w Kielcach filia Piotrków Tryb. i Muzeum Zamek w Piotrkowie

Ocena wpisu: 
Brak głosów