Audycja 318 - powtórka już o 19:00 - nie przegap!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 318 - SZCZEGÓŁY

19:03 Pieśń:Olga Bojar (sł. muz. Jacek Kaczmarski) - "Zbroja" - Artyści o Smoleńsku

Bojkot EURO to także groźba bojkotu Soczi 2014. Putina można zrozumieć. Zachowania polskich władz raczej nie. A właściwie czemu nie?

19:09 Blog:kokos26 (czyta MarkD) - Komorowski kiwnął groźnie palcem w bucie

Nasza najbliższa przyszłość może wyglądać tak, że do uzależnienia surowcowego dołączy militarny protektorat Rosji.

19:15 Blog:Gadający Grzyb - Tarcza i gaz

"Teraz modlę się za Polskę każdego dnia..." - O Polsce, stanie wojennym, braku pomocy USA, pozostawieniu Polski na łup Sowietów, odpowiedzialności Polaków za własny los i zmianach politycznych w USA - rozmowa z generałem Johnem C. Roth

19:24 Wywiad:Pytania zadawali Piotr Zarębski i MarkD dzięki uprzejmej pomocy Moniki Kamińskiej - Generał major John C.Roth - cz.2 (Przygotowanie, zgranie i tłumaczenie JaWa) nagranie Niepoprawnego Radia

Anna Walentynowicz podaje dane SB-ka, który ją inwigilował.Dokonuje rozrachunku z dawnymi, głównymi osobami w opozycji: Kornelem Morawieckim i Lechem Wałęsą. Opowiada o represjach, jakie spotykają ją nadal, pomimo deklarowanego wolnego państwa. Składa swoją deklarację polityczną.

19:48 Wywiad:Anna Walentynowicz (rozmawia Andrzej Brzezik) - Nieznany wywiad 20.01.2009 - cz. 1

"Pytaniom do redaktora nie było końca, a spotkanie rozpoczęte ok. godz. 13.30 trwało prawie 5 godzin. Zadowoleni z prelekcji słuchacze cierpliwie czekali jeszcze w długiej kolejce na autograf z dedykacją autora".

20:08 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz - Berlin 29.04.2012 - cz. 3 Klub "GP" Berlin

„Jak się okazuje, wieloletnie jątrzenie i dzielenie Polaków nie wystarczyło Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nic go nie zaspokoi, demona zła. Teraz postanowił rozjątrzyć i podzielić Europejczyków. I tak dokładnie podzielić, że po jednej stronie jest Europa i jej wszyscy przywódcy wszystkich odcieni politycznych, a po drugiej pewien wąsaty gajowy z Ruskiej Budy”.

21:23 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Jarosław Kaczyński jątrzy i dzieli Europę

Ambasadorowie sowieccy jako koordynatorzy dalekosiężnej polityki Bloku. "Obiektem szczególnego zainteresowania powinni być ambasadorowie sowieccy w Chinach". Ich dobór i kariera świadczą pozorowanym rozłamie między Chinami a ZSRR.

21:32 Czytanka:czyta Katarzyna - Rozdział 23: Koordynacja poprzez kanały dyplomatyczne - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

W dniach 29 września do 4 października 1969 Józef Slipyj zwołuje synod biskupów greckokatolickich. Co na to kuria i Watykan? Wygląda na to że łamią prawo kanoniczne.

21:49 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Dzisiejsza audycja zaczęła się w gronie czteroosobowym od rozwiązania konkursu na najgłupsze pierwszo-majowe hasło. Gościliśmy sponsora nagrody z www.prownage.pl. Następnie tajemniczy gość, którego imienia nie możemy wymawiać zdradza nam ciekawostki o kulawym systemie VIATOLL, który nęka kierowców na drogach jak żarówka osram straszy. Telefon słuchacza dodatkowo roznieca dyskusję o absurdalnych efektach tego partactwa.

21:58 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Rozbój! VIATOLL to hell!

Jak diabeł ateistę odwiedził i cyrograf wyłudził.

23:11 Blog:Jarecki (czyta:JaWa) - Uważajcie na diabła!

Program sanacji gospodarczej II Rzeczypospolitej Stefana Starzyńskiego i grupy współpracowników zwanej „Pierwszą Brygadą Gospodarczą”. Patriotyzm ekonomiczny najczystszej próby – takich ludzi w III RP zabrakło u steru władzy...

23:30 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Brygada Starzyńskiego - cz. 1

Z pisarzem i blogerem Gabrielem Maciejewskim rozmawia Grzegorz Braun

23:44 Spotkanie:Gabriel Maciejewski (Coryllus), Grzegorz Braun, - Baśń jak niedźwiedź. cz1 (Klub Ronina 16.04.2012)

"Do szczęścia brakuje nam już tylko dwóch rzeczy: wygranej na Euro 2012 i uwolnienia z ukraińskiego więzienia Julii Tymoszenko?" A program regionalizacji wciąż postępuje...

24:31 Felieton RM:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna

"Bez filozofii życie jest puste" - 8 maja przed czterema laty zmarł prof. Mieczysław Krąpiec - postać niezwykła, mistrz. O nim i o roli filozofii kolejny felieton.

24:43 Felieton RM:Prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Zapraszamy do wysłuchania relacji ze spotkania poświęconego współpracy z opozycją na Wschodzie oraz zapomnianym Kresom

24:53 Spotkanie w Łodzi 30.04.2012:Jadwiga Chmielowska i Piotr Hlebowicz - Opozycja na wschodzie - zapomniane Kresy

"Kaseta Żabińskiego, konflikt z Borkowskim i mój wyjazd do Włoch na Kongres Związków Zawodowych"

01:42 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski (oprac. Tomasz Sarwa) - Postawią ci szubienicę - cz.15

Brak głosów