Niepoprawne Radio PL - co tu gadać - włącz i słuchaj!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 302 - SZCZEGÓŁY

Do Anny Walentynowicz:
"PANI COGITO
/.../
dawno ucichł wspólnotowy śpiew pod bramą
raz na zawsze skonfiskował czas ulotki
do galerii – tych handlowych – tłumy walą
ruski czołg jak stał tak stoi obok stoczni...".

19:02 Wiersz:Wojciech Wencel – Pani Cogito (muz.Chopin – Nocturne Op.62 No.1)

Między wyborczą "retoryką miłości" a praktyką. Kremlowski demokrata, pułkownik KGB, przyjaciel frakcji rządzącej w Polsce wygrał wybory w Rosji. To wielka szansa dla Komorowskiego. Pełna ironii opowieść o Rosji i kraju "priwislańskim".

19:13 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Czas nieodwracalnej radości

Lustracji nie było. Dziś gniazda jadowitych żmij są kotwicą postępu społecznego. Są ropniem, który nigdy nie leczony przerodził się w gangrenę. Odcięcie tej gangreny teraz będzie nas drogo kosztowało. Ale to jedyny ratunek..

19:31 Blog:Wiktor Smol (czyta:JaWa) – Kolacja z esbekiem

Polski Urząd Regulacji Energetyki zachował się jak gazpromowska agentura wpływu. Zapłacimy za to wszyscy.

19:46 Blog:Gadający Grzyb – Partia Gazpromu w Polsce

Ciąg dalszy rozdziału: Niekonsekwencje w eurokomunizmie.Kontynuacja kontaktów eurokomunistów z Sowietami. Odc. 77

19:57 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Korpus Ekspedycyjny Madalińskiego zaprasza na kolejną, niezwykle tajemniczą, audycję kulturalno - oświatową i muzyczną. Zaczyna się dziwnym, acz swojskim chrząkaniem i "hymnem Gazpromu"...

20:14 Bluz:Studio KEM – GAZ – cz.1 Rada Zakładowa

Pytania do rzecznika kościoła, o reformę kościoła i o "nie mieszanie się kościoła do polityki". Bardzo ciekawe spojrzenie na fakty związane z tym ostatnim postulatem.

21:25 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz

Rekolekcje Wielkopostne w naszym radiu. Konferencja I.
Jeśli nie DEKALOG, to co wzamian? - Gdansk, par. Chrystusa Króla, konferencja z dnia 11.03.2012. Głosi - ks. prof. dr hab. Artur J. Katolo. Nagranie dla Niepoprawnego Radia PL

21:32 ks.prof.Arturo Katolo – Rekolekcje Wielkopostne Niepoprawnego Radia PL (1)

“W książce opisuję, jak zostałem zaproszony przez „Dow Chemical” do ich europejskiej siedziby i poproszony o przekazanie Izraelowi tajnej technologii, którą opracowano do budowy amerykańskich pocisków. W Izraelu skontaktowałem się z człowiekiem o nazwisku Uzi Eilam – w tym czasie szefem Mashmam... - Krzyż nad Betlejem to niezwykła książka, pełna krytycznych uwag wobec państwa Izrael i jego społeczeństwa, poczynionych przez niezwykle inteligentnego, dobrze zorientowanego obserwatora". (Wywiad z nim http://www.roytov.com/intropolish.htm )

21:54 Czytanka:Roy Tov – „Krzyż nad Betlejem” cz.3

Symbol jest wizualną definicją idei czy jakiegoś pojęcia. Jest to znak zastępujący to pojęcie innym, krótszym, bardziej wyrazistym lub lepiej oddającym jego naturę.

22:17 Blog: vigilantcitizen(czyta:JaWa) – Parlament UE – szatańska inspiracja l

Propaganda wewnętrzna i zewnętrzna Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i jej rola w kreowaniu wizerunku „pretorian władzy ludowej”.

22:32 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Zbrojne ramię Partii – odc. 2

"Jaka jest rzeczywistość międzynarodowa, w której znajduje się Polska. Jakie są nasze interesy, jakie powinny być cele. Jakie naszych sąsiadów. Kto jest naszym przyjacielem, a kto nam zagraża - i dlaczego Rosja. Odrzucamy propagandę medialną, resentymenty i przedstawiamy racjonalną ocenę sceny międzynarodowej. Konserwa z dr Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim".

22:45 Konserwa:Jabollissimus&Kreator – Polska na scenie międzynarodowej

10 marca - w którym miejscu jesteśmy w dniu pamięci i refleksji.

24:12 AktRM:Antoni Macierewicz – Co wiemy o katastrofie smoleńskiej po 23 miesiącach

Europa jest jedynie jednym z półwyspów kontynentu azjatyckiego. Migracja wewnątrzkontynentalna kieruje się zawsze w stronę morza i dąży do podboju tych terytoriów. Pragnienie wydobycia się z wnętrza kontynentu determinuje losy Rosji.

24:27 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.25

O fasadowej demokracji w Polsce. Kto pociąga za sznurki?

24:48 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz – Myśląc Ojczyzna

"W Polsce rozpoczyna się przedwiośnie...". Pełna poezji i erudycji opowieść o budzącym się życiu na polskiej ziemi. Warto o nią dbać. Jak pomóc tym, którzy nie rozumieją tego?

24:56 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński – Myśląc Ojczyzna

„Nasza nawa narodowa zmuszona będzie żeglować po burzliwych morzach – musimy tedy opatrzyć jej wiązania, dać jej ster pewny i w silną dłoń go ująć. Musimy stworzyć rząd w narodzie i zdobyć dla niego ogólny posłuch”.

1:07 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 30. Dopełnienia: Podstawy polityki polskiej – odc 06

"Profesor poświęcił wykład w dużym stopniu genezie i charakterowi waluty Euro, której wprowadzenie jest projektem politycznym, mającym za zadanie walkę z hegemonią USA, poprzez osłabienie dolara, oraz jak naiwnie sądzona kontrolowanie potęgi zjednoczonych Niemiec. Jak okazało się, to Niemcy kontrolują Europę przy pomocy waluty Euro i są największym beneficjentem rozszerzenia UE i strefy Euro".

1:24 Wykład: prof. Tadeusz Marczak – Nowy blok kontynentalny – cz.1 www.pomniksmolensk.pl

Brak głosów