Niepoprawne RadioPL - "przedmarszowa" audycja 266 cały czas na antenie!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 266 - SZCZEGÓŁY

Kolejny wiersz z cyklu "Myśląc Ojczyzna", który powstał w Krakowie w 1974 r. Jest to właściwie poemat filozoficzny, który odsłania widzenie Ojczyzny w jej wymiarze filozoficznym, kulturowym i religijnym. Myśli, sentencje, niedokończone refleksje urzekają umiłowaniem ojczystej ziemi poprzez pokolenia i wieki. Każda myśl, każda refleksja może jednocześnie być odbierana przez słuchacza czy czytelnika jako odrębny utwór poetycki.

19:02 Wiersz:czyta Katarzyna - Karol Wojtyła "Refren"

Za kilkanaście tygodni rząd Donalda Tuska dostanie skuteczne narzędzie blokady internetu. Warto posłuchać i rozpowszechnić. Jednakże musimy mieć świadomość, że niedługo z sieci znikną treści krytykujące władzę.

19:07 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Rząd wprowadza cenzurę internetu

To już historia, ale odezwa jest świadectwem zaangażowania patriotycznego wielu Polaków. Czym się w swoich wyborach kierują? Posłuchajmy.

19:16 Odezwa:Adam Makowski (nagrywa Janusz Gajewski) - O Marszu Niepodległości

Elementem uprawianej wobec Polaków antygodnościowej socjotechniki jest zohydzenie Święta Niepodległości – tak, by kojarzyło się przede wszystkim z ulicznymi zadymami.

19:21 Blog:Gadający Grzyb - Marsz Wolnych Polaków

,,Nie ma Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie (...). Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Jest w tym wyraźna i niedwuznaczna chęć posiadania w środku Europy państwa, którego kosztem można byłoby załatwić wszystkie porachunki europejskie".

19:32 Felieton:Józef Szaniawski (czyta:JaWa) - Niepodległość

Na tę lekcję zapraszamy przed wszystkim młodzież. Ale to spotkanie obowiązkowo powinni wysłuchać też nauczyciele narzekający na trudną młodzież, którą nic nie interesuje. Lekcja minęła, przerwa minęła, a uczniowie słuchali. Geniusz pedagogiczny Profesora czy wyjątkowi gimnazjaliści?

19:41 Spotkanie z młodzieżą w gimnazjum:prof. Józef Szaniawski (nagranie - Janusz Gajewski) - O Józefie Piłsudskim - przed 11 Listopada

"Boli mnie zachowanie władz Warszawy" - ostra ocena zezwolenia na przybycie do Polski niemieckich lewaków. Jaka jest przyczyna zachowania polskich władz?

20:44 Wywiad:ks. Stanisław Małkowski (rozmawia Agnieszka Piwar) - O atakach na Marsz Niepodległości

Ks. Adam Boniecki broniony przez lewackie środowiska. Jak ocenia ten fakt ks. Stanisław Boniecki?

20:55 Wywiad:ks. Stanisław Małkowski (rozmawia Agnieszka Piwar) - O ks. Bonieckim

O ożywieniu się, potrzebie reorganizacji środowisk niepodległościowych w związku z obecną sytuacją polityczną. Diagnoza socjologiczna; budzi niepokój niesprawne państwo, które premiuje odpowiedzialnych za te niesprawność. Merytoryczna ocena sytuacji w PiS. Jaką mamy szansę?

21:03 AktRM:prof. Andrzej Zybertowicz - Święto Niepodległości

Marsz dedykowany Polakom na Litwie. O idei Marszu Niepodległości i szczegółach organizacyjnych.

21:17 AktRM:dr Krzysztof Kawęcki - Marsz Niepodległości

Projekt prawa podstawowego - Izrael państwem narodu żydowskiego. Jaki ma to konsekwencje dla podstawowych praw człowieka? Izrael jako państwo rasistowskie?

21:27 Felieton:Roy Tov (czyta Maria Blake) - Halacha zamiast Konstytucji

Niestety nie jest to radosny świąteczny felieton, choć taki powinien być. Dlaczego?

21:38 Felieton:Jan Pietrzak - Kto nienawidzi naszej niepodległości?

W jaki sposób powinien się samookreślić PiS? Jaką ideę winien realizować i za pomocą jakich środków przekazu, by dotrzeć do wyborców?

21:47 Blog:Coryllus (czyta Gadający Grzyb) - O konserwatyzmie, republikanizmie i innych idiotyzmach

Warto posłuchać, jak dzięki wierności wierze przodków może przetrwać przez 500 lat język i kultura narodu żyjącego poza swoją ojczyzną.

21:59 Artykuł:czyta Katarzyna - Ks. prof. Artur Katolo "Albańczycy kalabryjscy" - historia, której nie znamy

Nieznane historie. W XV i XVI wieku kościół powołał instytucje charytatywne. Niechaj kapłani często nauczają lud, iż Ci, którzy wyrzucają biednych, sami bogatymi będąc, są zobowiązani w sumieniu do wynagrodzenia przytułkowi wydatków poniesionych w związku z ich utrzymaniem W tym O fragmencie Dei Monti - o Monti dei Pieta, Monte dei Vercelli

22:13 Wykład:Innocenty Czepialski vel Arturo Katolo - Zaangażowanie Kościoła w pomoc socjalną na przykładzie instytucji Dei Monti w Kalabrii w wiekach od XVI do XVIII

Szalupa pełna łgarstw i dezinformacji sowieckiej dotyczących ludobójstwa na Polakach co chwilę ma jakiś nowy wyciek. Z równie dużą doza pewności możemy mówić o setkach mniejszych dramatów, które w ogólnej liczbie przerastają wielokrotnie Katyń.

22:27 Blog:Kokos26 (czyta:JaWa) - Drugi Katyń?

Profesor Mikołaj Iwanow; zakochany w Polsce Rosjanin opowiada o Sowietach, współczesnej Rosji i o swoich badaniach na temat stosunku Stalina do Powstania Warszawskiego. Profesor uciekł z Rosji w 1985 i od tego roku współpracował z Solidarnością Walczącą; Radiem Wolna Europa i na koniec z Radiem Svoboda... Słucha się znakomicie mając cały czas świadomość jego pochodzenia...

22:42 Prelekcja:Prof. Mikolaj Iwanow - O Sowietach, Rosji, Polsce i Polakach cz1 Niepoprawne Radio PL

Anomalie w „sporze” i „rozłamie” między Albanią a Związkiem Sowieckim realizacją polityki długofalowej za pomocą dezinformacji i dowodem na wprowadzenie w błąd opinii Zachodu.

23:42 Audiobook:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Czy zakończenie II Soboru było sukcesem komunizmu? Sądząc po rekcjach obozu komunistycznego oraz tematyce i podejmowanych decyzjach ojców soborowych tak. Np. odrzucono dobrze umotywowaną propozycję potępienia komunizmu. Sformułował ją ojciec Carli rozpoczynając od słów Oskarża się Piusa XII że on wobec przestępstw nazizmu rzekomo milczał. Jeżeli teraz II Sobór Watykański nie potępi przestępstw komunizmu [...]

23:56 Czytanka:czyta MarkD - Zakończenie II Soboru - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józefa Mackiewicza

W pierwszej części cyklu została wyjaśniona różnica pomiędzy wojną energetyczną a informacyjną, w której społeczeństwo zniewala się stopniowo i gdzie polem walki jest ludzka świadomość. Celem wojny informacyjnej jest złamanie kręgosłupa moralnego danego społeczeństwa, zburzenia obowiązujących w nim norm i wartości i pozbawienie go poczucia godności, poprzez zakłamywanie osiągnięć przodków. Wszystko, by zniechęcić do stawiania oporu. Cel ten osiąga się za pomocą sterowania społecznego czyli wywierania wpływu na społeczeństwo. Metody wywierania tego wpływu opisane są w tym odcinku.

24:18 Skrypt:Brzeski Rafał (czyta:JaWa) - Wojna informacyjna cz.2

Jeśli honor polskiego Sejmu unosił się gdzieś w głębinach w pobliżu dna, to teraz, z tym wyborem grzmotnął w to dno z takim impetem, że zakopał się w mule. Na metr w głąb. - Seawolf o wyborze Ewy Kopacz na marszałka Sejmu

24:32 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Metr w głąb

Odcinek dziewiąty prezentacji materiałów z konferencji zorganizowanej przez posła na Sejm RP Roberta Telusa przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej oddział Łódź oraz NSZZ Solidarność oddział Opoczno. Odbyła się ona 16 stycznia 2009 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.Konferencja poświęcona była trudnemu okresowi po zakończeniu II wojny światowej, w jakim przyszło egzystować Polakom.

24:39 Audiobook:czyta Marcusso - Wyzwolenie, ale czy wolność?

W ramach otwartych spotkań Kolegium Europy Wschodniej odbył się auli wrocławskiego Ossolineum wykład prof. Andrew Michty, dyrektora think tanku German Marshall Fund. Prelegent przedstawił główne priorytety polityki amerykańskiej, krytykując również inwazję na Irak i Afganistan. Z perspektywy Waszyngtonu Polski raczej nie widać, jednak - co mówca wielokrotnie stwierdzał - nasz los w naszych rękach...

01:11 Dyskusja:Prof. Andrew Michta - Priorytety polityki amerykańskiej cz2 Niepoprawne Radio PL

Ciąg dalszy analizy chwytów propagandowych stosowanych przez komunistów – a teraz spójrzmy na ekrany telewizorów, przejrzyjmy gazety i przyjmijmy do wiadomości, że tamte metody bynajmniej nie odeszły...

02:22 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Istota propagandy komunistycznej cz. 2

Historia dwudziestoletniej Zofii Kapiszki, łączniczki od marca do października 1946 roku grupy "Małego", dowódcy jednego ze szwadronów Łupaszki

02:39 Historia:Agnieszka Sławińska - Nieznane dziewczęta z oddziałów Łupaszki

Ocena wpisu: 
Brak głosów