Audycja 334 - posłuchaj w internecie lub ściągnij!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 334 - SZCZEGÓŁY. Od dziś audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

"Żołnierze wygnani" opublikowany w czerwcowym numerze olsztyńskiej "Debaty"

19:02 Wiersz:Aleksander Rybczyński (czyta:JaWa) - Żołnierze wygnani

Nie jest niespodzianką decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa w wątku cywilnym sprawy smoleńskiej. Nie ma takiego przestępstwa, za które ludzie z najwyższych kręgów władzy III RP ponieśliby jakąś karę.

19:06 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Decyzja na miarę memorandum

Premier zapewnia, że podatku katastralnego nie będzie. Jego minister informuję, że projekt gotowy i zostanie przyjęty najpóźniej 30 listopada. Kto kłamie?

19:17 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Kto jest kłamcą: premier Donald Tusk czy jego ministrowie?

Korzystając z kanikuły, wrzucam tekst lżejszy, zanim minie euforia po niedawnym koko-spoko i arcyboleśnie prosta rzeczywistość zwali się nam na głowy.

19:32 Blog:Gadający Grzyb - Alfabet blogosfery

"Czy naprawdę uważacie, że to śledztwo – w którym rodzin ofiar nie uznano za strony, by nie mogły składać wniosków dowodowych i złożyć zażalenia na umorzenie – kończy się tak, jak powinno?"

19:57 Blog:Marek Pyza (czyta: JaWa) - Niewolnicy w prokuraturze, niewolnicy w redakcjach, czyli śledztwo umorzone. Kolejny smoleński skandal

W Auli Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, prawnikiem, sędzią Trybunału Stanu w latach 1992/93, nauczycielem akademickim, znanym publicystą i autorem książek o tematyce społeczno-politycznej. Tematem spotkania była „Niepodległość i konstytucja”.

20:08 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz - Uniwersytet Opolski 14.05.2012 cz 1 (organizator - Wszechnica Solidarności, Solidarni 2010)

"Przyznałem kiedyś swoją prywatną nagrodę Antysemity Roku Grossowi, bo nikt bardziej , niż on nie spieprzył w ostatnim czasie stosunków między Polakami, a Żydami, ale widzę, że w tym roku niezagrożoną żółtą koszulkę lidera ma na grzbiecie pani Bartana, bo na takie wiadomości, to aż się szabla ze ściany do ręki wyrywa i o naostrzenie prosi".

21:34 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Ruch Odrodzenia Antysemityzmu

"Czy to moja wina - pytała mnie nieraz - że jakoś tak się złożyło, że prawie wszyscy oprawcy mojego Ojca byli Żydami? Ja nie stawiam żadnych tez, ale chyba wolno mi głośno konstatować oczywiste fakty?" - Czy to moja wina - taki jest tytuł wydanych przez gdański oddział IPN wspomnień Janiny Fieldorfowej, żony skazanego na śmierć gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa "Nila"

21:45 Felieton:Piotr Szubarczyk (czyta:JaWa) - "Los już mną zawładnął"

O adwokacie moralnym III świata - brazylijskim arcybiskupie Helderze Camara. Jego półprawdy są dla komunistów bardziej pożyteczne niż prawdy głoszone nawet przez ich agentów.

22:03 Czytanka:czyta MarkD - Helder Camara nie jest agentem komunistycznym - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Józef Kisielewski urodził się 26 lutego 1905 roku w Mościskach koło Przemyśla. Zmarł 20 lipca 1966 roku w Bandon w Irlandii. W kraju śmierć jego nie została upamiętniona żadnym wspomnieniem pośmiertnym. "Ziemia gromadzi prochy". Trzy słowa. Jeden tytuł. Jakież potężne proroctwo zawierał ten prosty tytuł. I jak celnie trafiał w podbrzusze historii. To jest niewątpliwie wielkie osiągnięcie Józefa Kisielewskiego, że trafił w sedno gorących dziejów. Tą książką odcisnął trwały ślad w literaturze narodów słowiańskich. Jest to książka-proroctwo, książka pisarski biały kruk. Ocalona garstka popiołu.Tak o książce tej, wydanej w 1939 r. napisał Marian Czuchnowski w rzewnym wspomnieniu w londyńskim "Dzienniku Polskim" z października 1966 roku, pod pięknym tytułem Ocalona garstka popiołu -Pamięci Józefa Kisielewskiego. Posłuchajmy kolejnego odcinka książki skazanej w PRL na milczenie.

22:20 Czytanka:Szpilka - Józef Kisielewski "Ziemia gromadzi prochy"-cz.3 Ziemia gromadzi prochy ” – cz.3

To było inne spotkanie namiotowe od tych, do których przyzwyczailiśmy się w ostatnim roku. Była to polemika Ewy z prof. Chodakiewiczem na tematy bardzo nam bliskie, polemika pełna humoru ale też ciekawych i ważnych refleksji.

22:37 Spotkanie: prof. Marek Jan Chodakiewicz, Ewa Stankiewicz - Prof. Chodakiewicz pod namiotem Solidarnych 2010

Przewidywane przez autora skutki "liberalizacji" we Wschodniej Europie.Co oznaczałoby rozwiązanie NATO? Dokończenie podrozdziału: Zagrożenia dla Zachodu ze strony polskiej „odnowy”. Odc. 109

23:45 Czytanka:czyta Katarzyna - Dokończenie: Zagrożenia dla Zachodu ze strony polskiej „odnowy” "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

„My kierujemy się przede wszystkim dobrem Polski Ludowej, a na drugim miejscu dobrem wyznania. W ramach dobra demokracji ludowej – niech rozkwita wyznanie, nigdy zaś na odwrót”. Geneza powstania lojalnego wobec komunistów ruchu tzw. "księży – patriotów" w PRL.

24:02 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Księża - patrioci - cz.1

"Wysługiwanie się Moskowii jest procederem nad wyraz haniebnym i pozbawiającym człowieczeństwa. Każdy człowiek ma prawo nienawidzić osobnika wysługującego się Moskowii i nim gardzić. Ten stosunek jest zrozumiały i usprawiedliwiony. Ale jest jeszcze druga strona medalu". Rozdz. 13. RYTUAŁ

24:19 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.43

Co się dzieje w Unii Europejskiej. Polska coraz bardziej samotna na arenie międzynarodowej. Dlaczego?

24:31 Spotkanie Klubu Republikańskiego:Bartłomiej Radziejowski, Tomasz Gabiś - Stop eurofanatyzmowi - cz.1

Odwracanie uwagi od sytuacji gospodarczej UE, w tym Polski, za pomocą gry na podtrzymywanie nastroju wykorzystującego kompleksy Polaków, głodnych pochwał obcych.Czy duma Polaków z Euro 2012 przełoży się na odpowiedzialność za swój kraj?

01:33 AktRM:prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz, Instytut Socjologii UMK - Polska po Euro 2012

W trzeciej części debaty jej uczestnicy odnieśli się do problemów młodych ludzi pochodzących z mniejszych miast oraz wsi, a także kwestii związanych z przyszłością polskiego rolnictwa.

01:54 Debata:udział wzięli Barbara Fedyszak-Radziejowska, Sebastian Kaleta, Seweryn Szwarocki, Tomasz Żukowski - Jaka będzie Polska za 20 lat - cz.2 - zorganizował Warszawski KGP

Brak głosów