Kongres Mediów Niezależnych i Polska Wielki Projekt w Niepoprawnym Radiu PL - posłuchaj!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 320 - SZCZEGÓŁY

"... przed najazdem żywych
umarli schodzą głębiej
niżej..."

19:02 Wiersz:Zbigniew Herbert - Cmentarz Warszawski

Ocena politycznych efektów Kongresu Polska Wielki Projekt. Ciąg dalszy incydentu wywołanego przez posła Stefana Niesiołowskiego.

19:07 Wywiad:rozmawia Janusz Gajewski - Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim

Tuż po rewolucji październikowej Sowiety zakładają w Anglii spółki umożliwiające im handel zbożem (m.in. doprowadzając do 20 milionowego ludobójstwa na Ukrainie) z Niemcami kupując technologie, maszyny i materiały zbrojeniowe.

19:13 Blog:kamiuszek (czyta MarkD) - Dziesięć milionów manka

Spektakl teatralny po uchwaleniu przez Sejm nowelizacji Ustawy emerytalnej.Kto w nim bierze udział?

19:30 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Taktyka teatralnego spektaklu

Czołg czy mrówki? Blogerski komentarz do wypowiedzi Ewy Stankiewicz podczas panelu dyskusyjnego Kongresu Mediów Niezależnych.

19:44 Blog:Gadający Grzyb - Przebić mur

Kongres "Polska Wielki Projekt" - panel Kongresu Mediów Niezależnych Niepoprawne Radio Pl reprezentuje Marek Deptuła.
Przedstawiciele niezależnych mediów zastanawiają się między innymi na ile ich walka z systemem propagandy jest skuteczna wobec ograniczonych środków finansowych, technicznych czy prawnych. Docieramy ze swoim przekazem do kilkunastu procent naszych rodaków, czy to wystarczy żeby zrealizować nasz główny cal: więcej prawdy, sprawiedliwości i wolności w Polsce.

19:57 Panel Kongresu Mediów Niezależnych:Krzysztof Czabański, Ewa Stankiewicz, Marek Deptuła, Krzysztof Karnkowski, Jerzy Targalski, Mateusz Dzieduszycki - Media niezależne walczą z propagandą!

-----------------------

Czy zagrożenia wolności słowa istnieją też na prawicy? Jaka jest sytuacja mediów regionalnych? Internet zamiast telewizji i prasy może niepokoić. Dlaczego?

20:45 Polska Wielki Projekt:Krzysztof Czabański, Piotr Legutko, Piotr Zaręba, Arkady Rzegocki, Krzysztof Ziemiec - Kryzys czwartej władzy?

John opowiada o przyczynach fałszywego obrazu Polski w USA, o pierwszej wizycie w Polsce, wrażeniach i refleksjach związanych z historią i wiarą narodu polskiego i o własnych marzeniach. Co zrobiłby, gdyby wygrał wielkie pieniądze?

21:12 Wywiad:Pytania zadawali Piotr Zarębski i MarkD przy uprzejmej pomocy Moniki Kamińskiej. Opracowała i tłumaczyła JaWa - wywiad z gen. Johnem C. Rothem cz.4 (nagranie Niepoprawnego RadiaPL)

Przypomnienie „heroicznej” drogi życiowej Stefana Niesiołowskiego i sypanie przez niego kolegów z „Ruchu” (w tym własnej narzeczonej) w kontekście napaści na Ewę Stankiewicz pod Sejmem.

21:27 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Damski bokser

Prawo własności w Starym Testamencie.

21:43 Rozważania:ks. prof. Artur Katolo - Zagadnienia społeczne w Starym Testamencie cz.2

Ożywione kontakty dwustronne między Chinami a ZSRR przeczą rozłamowi miedzy KPCh a KPZR.Odc. 95.

21:54 Czytanka:czyta Katarzyna - c.d. Dwustronna koordynacja wewnątrz Bloku "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Marksizacja teologii katolickiej na kontynencie Ameryki Łacińskiej. Wiele mówiący wstęp do analizy problemu który w latach powojennych spowodował liczne w tamtym zakątki świata.

22:12 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Dziś naszym gościem jest wszechstronny Marcin Plewka. Twórca wielu projektów. M.in. niemieckojęzycznej gazety o Polsce, odczarowującej stereotypy o Polsce. Współtwórca Kawiarni Republikańskiej i akcji Smoleńsk - chcemy prawdy. Zrezygnował z pracy w korporacji na rzecz podróży. Przebył całą Amerykę Łacińską. Słuchamy opowieści o sytuacji ludzi w poszczególnych krajach. Charakterze kulturowym poszczególnych państw i podłożu politycznym, społecznej, ekonomicznym.

22:19 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Latina Americana Konserwa Turistica

Klucz postkolonialny do oglądania polskiej rzeczywistości. Co przed nami otwiera? O alienacji polskich elit, syndromie pańszczyźnianym społeczeństwa i cwanym niewolniku. (Centralna Biblioteka Rolnicza 13.05.2012.)

23:29 Polska Wielki Projekt:Rafał Ziemkiewicz - "Troska o dobro wspólne - niebezpieczne złudzenie czy alibi dla politycznej nieskuteczności"

Co konstytuuje mimo podziałów jedność Polaków? Czy jest ona możliwa? Czy jej chcemy? - Różne definiowanie "kultury politycznej". Co wyznacza kulturę polityczną Polaków.

23:47 Polska Wielki Projekt:prof. Zdzisław Krasnodębski - O kulturze politycznej Polaków

12 maja minęła rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Godziemba przypomina historię pochowania jego serca u boku matki w Wilnie.

24:12 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Serce Marszałka

"Można powiedzieć,że w Powstaniu Styczniowym Polacy i Żydzi zawarli ze sobą coś na kształt braterstwa broni. I to jest pierwszy z powodów, dla których, od tamtego czasu, Moskowia między nas wbija klin".

24:20 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.37

Dalszy ciąg poprzedniego rozdziału. Pokój Świtonia był jedynym pokojem MKZ zamkniętym na klucz. Dlaczego?

24:33 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski - Postawią Ci szubienice cz.16b. przyg.Tomek Sarwa

W Ameryce trwają przygotowania do szczytu NATO w Chicago, który odbędzie się w dniach 20 i 21 maja. "... przed szczytem NATO w Chicago trzeba postawić fundamentalne pytanie: czy Stany Zjednoczone wyżej ocenią strategiczne partnerstwo NATO z Rosją, czy też wezmą jednak pod uwagę oczekiwania krajów Grupy Wyszehradzkiej".

01:34 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Przed szczytem w Chicago

"Czy tu w ogóle są ryby?" - Dlaczego tak mało w polskich wodach jest ryb.

01:44 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Żaden sędzia, ani żaden prokurator nie poniósł żadnej odpowiedzialności, bo ci ludzie musieliby sądzić samych siebie, albo swoich ojców, swoje towarzystwo – mówił Tadeusz Płużański, autor książki „Bestie” na spotkaniu w siedzibie Fundacji Republikańskiej.

01:52 Spotkanie:Tadeusz Płużański - Tadeusz Płużański w Fundacji Republikańskiej - cz. 1

Ocena wpisu: 
Brak głosów