Niepoprawne Radio PL - audycja 298 wciąż na antenie!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 298 - SZCZEGÓŁY

Jeszcze dwa lata temu nie uwierzyłbym, że będę kiedyś pisał o Katyniu, Wołyniu, powstaniu warszawskim. Język poezji narodowej wydawał mi się kompletnie zużyty. Jednak w lutym 2010 r. zaczęły mnie prześladować intensywne obrazy polskości. Jako pierwszy powstał wiersz „Polska ścięta mrozem”.(Wywiad "Gość Niedzielny" nr 46/2011)

19:02 Wiersz:Wojciech Wencel - Polska ścięta mrozem (muz.Chopin - mazurek 4 a-moll)

"...Za to, że wolnym chciałem być
ścigają mnie jak sfora psów
ci co na smyczy wolą żyć
i nie podniosą nigdy głów...".

19:07 Premiera:Lech Makowiecki - Ostatni nabój

Zaproszenie na Konferencję dla młodzieży szkół warszawskich "Katyń - 5 marca - Dzień Pamięci", którą organizuje w Sejmie Fundacja Golgota Wschodu i Solidarność Oświatowa.

19:12 Wiadomość:Agnieszka Piwar, Halina Kurpińska - Katyń, rocznica podpisania przez Stalina wyroku śmierci na polskich oficerach (Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Fundacja "Golgota Wschodu")

Tomasz Turowski. Orzeczenie Sądu Apelacyjnego wskazuje na o wiele większą rolę tego człowieka niż się to dotąd nam wydawało. Wiedza o tym, że jest aktywnym agentem, jest także dowodem na współpracę służb a więc także ...

19:27 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Braterstwo wyrosłe z krwi

„Polskie obozy koncentracyjne” i Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w optyce „fejginiątek”.

19:44 Blog:Gadający Grzyb - Bitwa o pamięć

Drugie spotkanie zorganizowane przez KSD. Patronatem objęło je Niepoprawne Radio PL.
Red.Michalkiewicz w logiczny sposób przedstawił realizowany wariant rozbiorowy Polski. Ze strony Niemiec jest to dziś jeden z elementów ich hegemonii w UE. Warto posłuchać - logika faktów poraża, ale co najgorsze nie daje nadziei.

0:02 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz (29.II.2012) - Polska na równi pochyłej (cz1.)

Część druga:"W owej książeczce Pan Bóg powiadamia Hermasa o wykroczeniach i grzechach jego dzieci i jego żony, która od tej pory ma być jako siostra dla Hermasa".

21:24 Patrystyka:wybrał i przedstawia ks.prof.Arturo Katolo - Pasterz Hermasa

Co ma koza z dowcipu żydowskiego do "konsultacji społecznych" Donalda Tuska i protestu Waldemara Pawlaka w sprawie reformy emerytur.

21:40 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Konsultacje społeczne w roli kozy rebego

Jak Polska traktuje swoich bohaterów, a jak komunistycznych zdrajców. Historia żołnierza wyklętego Majora Antoniego Żubryda „Zucha” i jego oprawcy.

21:59 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Wyklęci wczoraj, wyklęci i dziś

Zaczęliśmy od stadionowych perypetii pani ministro. Przypominamy co przepowiadaliśmy pół roku temu. Komentujemy stan przygotowań do euro, feministyczne zagrywki minister sportu w programie Tomasza L. Komentarze Donalda T. na ten jakże ważny temat. W dalszej części dzięki telefonom wchodzimy na dużo istotniejszy temat czyli historię. 1 Marca dzień Żołnierzy Wyklętych - dzięki nim nie udało się PRL zniszczyć ducha i wolności w narodzie.

22:14 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Konserwa muchołapka i o Żołnierzach Wyklętych

Przypadki nierównego spojrzenia na wydarzenia światowe - społeczne papieża Pawła VI. Pewnych państw nie wymienia z nazwy, o innych mówi i krytykuje bezpośrednio. O Sołżenicynie i książce "Awgust 1914" - nie wspomniał, mimo iż mówił o nim cały "Wolny Świat".

23:32 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Cele dezinformacji o „ruchach dysydenckich”. Ósma Operacja Dezinformacyjna:
kontynuacja kontaktów eurokomunistów
z Sowietami – nowa interpretacja
eurokomunizmu. Odc. 73.

23:43 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

„W stosunku do cudzoziemca, dajmy na to do Niemca lub Moskala, etyka chrześcijańska tyle mię obowiązuje, ile idzie o stosunek prywatny, o stosunek człowieka do człowieka, tam wszakże, gdzie obaj występujemy jako przedstawiciele i obrońcy spraw swych narodów, jedynie mię obowiązuje etyka narodowa. W stosunkach osobistych nie wolno mi go krzywdzić równie dobrze, jak gdyby był moim rodakiem, bo w tych stosunkach etyka nasza, etyka chrześcijańska, nie uznaje różnic narodowych. Ale nawet zabić go mam obowiązek w walce za ojczyznę”.

24:01 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) - Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 26. Dopełnienia: Podstawy polityki polskiej - odc 02

Spotkanie kibiców Lecha Poznań z Janem Podhorskim - żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych, Powstańcem Warszawskim, synem Powstańców Wielkopolskich. 26 III 2011r. (część II)

24:21 Spotkanie:płk Jan Podhorski (NSZ) - Poznań 26 III 2011. Spotkanie z kibicami Lecha Poznań cz.2.

Prasa doniosła, że w Holandii pojawił się pierwszy mobilny zespół eutanazyjny. - usługa darmowa, subsydiowana przez UE? A jak to jest z ukrytą eutanazją w naszym kraju?

01:45 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Unijna rzeźnia samoobsługowa

"Jedni myślą, drudzy sapią. /.../ Myślenia trzeba się uczyć". A najważniejsza jest werbalizacja myśli, bo taki będzie stopień samodzielności, jaki będzie poziom proces myślenia i umiejętność przekazywania myśli za pomocą słów.

01:53 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

W kościele przy Placu Grzybowskim w Warszawie 21 lutego 2012 r. odbył się już siódmy wykład z historii Polski. Tym razem mogliśmy wysłuchać wykładu prof. dr hab. Janusza Odziemkowskiego z UKSW p.t. "Nasze państwo - II Rzeczpospolita". Spotkanie prowadził prezes SPJN, prof. Jan Żaryn. Profesor zaczął swoją prelekcję od przypomnienia dziedzictwa okresu zaborów... między innymi, takie wady narodowe jak; unikanie płacenia podatków czy tez wymigiwanie się od służby wojskowej uchodziło za czyn chwalebny. Takie nastawienie przenosiło się na nowo organizujące się państwo polskie. Jak trudności te zostały pokonane i kiedy zdaliśmy jako naród pierwszy egzamin? Posłuchajmy.

02:01 Wykład:Prof. Janusz Odziemkowski - Nasze Państwo - II Rzeczpospolita (z cyklu My i Państwo)

Brak głosów