AUDYCJA 221 - SZCZEGÓŁY

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Szczegóły audycji 221 Niepoprawnego Radia PL.

Juliusz Słowacki "Sowiński na okopach Woli"
W starym kościołku na Woli
Został jenerał Sowiński,
Starzec o drewnianej nodze i...broni się".

19:00 Wiersz:Zbigniew Herbert - Sowiński w okopach Woli (J.Słowacki)

Klapa z budową autostrad, kolejami, lotniskami, stadionami, Euro 2012 grozi nam kompromitacją... Kto jest temu winien? Oczywiście – Kaczyński! Sprawdź dlaczego...
19:01 Blog:Gadający Grzyb - Klątwa Kaczyńskiego

Osiągnięcia polskiej demokracji po okrągłym stole.
19:14 Blog:kokos26 (czyta JaWa) - Niech się święci 4 Czerwca

Zanosi się na drastyczne obniżenie wymagań rekrutacyjnych do pracy w policji. Czym to grozi? Szczegóły w najnowszym poście Ściosa.
19:32 Blog:Aleksander Ścios - Czy rząd Tuska tworzy oddziały ZOMO?

"Zasiadłszy na tronie królewskim, nie znalazł Batory warunków, które przed niewielu laty uśmiechały się tylekrotnie do Zygmuntów...".Tom I rozdz. III - O MONARCHIĘ - Elekcja Stefana Batorego. Jego polityka.
19:46 Historia:czyta Katarzyna - Dzieje Polski - Michała Bobrzyńskiego odc. 81

W drugim fragmencie długiej rozmowy o postaci, która wyrokiem AK została skazana na najwyższy wymiar kary oraz o okolicznościach wydania rozkazu.
20:07 Historia:"Suseł" - Egzekutor z AK - Podejrzenia i rozkaz

Spotkanie trzech redaktorów - mimo że stoją po tej samej stronie jakże inna optyka, a także różny stopień optymizmu. Ciekawa dyskusja w różnych płaszczyznach.
20:16 Dyskusja:poseł Artur Górski zaprosił Stanisława Michalkiewicza, Rafała Ziemkiewicza i Wojciecha Reszczyńskiego - Czy naród polski się odrodzi?

Czy wizyta prezydenta Obamy miała jakieś przesłanie? Wydaje się , że Toyah znalazł najlepszą interpretację tego zdarzenia.
22:05 Blog:Toyah (czyta JaWa) - Wieje. Mój Boże! Jak wieje!

Gorzka prawda o Polsce i „working poor”, prawda o realiach samozatrudnienia - jak państwowe łupiestwo wpycha Polaków w nędzę...
22:24 Blog:Iranda (czyta Gadający Grzyb) - Głód

Msgr Willebrandts w Moskwie. Z kim rozmawia na temat uczestnictwa obserwatorów patriarchatu na Soborze? Czy już się Państwo domyślacie?
22:31 Czytanka:czyta MarkD - Zdjęcie maski - "W cieniu krzyża" Józefa Mackiewicza

Namiot Solidarnych wciąż stoi na Krakowskim Przedmieściu. Gromadzi Polaków na kolejnych wykładach. Tym razem gościem był prof. Ryszard Terlecki - polski historyk, dziennikarz i polityk, od 2007 poseł na Sejm. Wykład dotyczy polityki historycznej, którą powinno prowadzić państwo polskie na tle polityki historycznej Niemiec i Rosji.
22:48 Namiot Solidarni 2010:prof. Ryszard Terlecki

Polskie lotnictwo podczas wojny bolszewickiej na północnym teatrze działań wojennych – czyli jak wbrew wszelkim trudnościom popędziliśmy bolszewikom kota
24:05 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Orły na froncie północnym

Konkluzje po majowej debacie na temat finansów publicznych, jaka odbyła się w Sejmie.
24:25 Blog:Zbigniew Kuźmiuk (czyta JaWa) - Czy Platforma Obywatelska będzie zdelegalizowana?

Premier Donald Tusk nie będzie ingerować w treść Raportu Millera. Co to oznacza? Jaką taśmę będą badać polscy eksperci w Rosji? Co oznacza wyrok w sprawie żołnierzy Nangar Khel? - o tym w cotygodniowym felietonie "Głos Polski".
24:33 Felieton:Antoni Macierewicz - Głos Polski

"Wygląda na to, że ten Lepper miał rację..."
24:43 Felieton:Jan Pietrzak – Al Kaida Barack buractwo

Spróbuj pomyśleć o stanie bezpieczeństwa naszego zdrowia w UE. Jak jest ono chronione na marginesie postępującej epidemii zakażeń pałeczką okrężnicy.
24:50 Felieton:Zbigniew Hałat - Spróbuj pomyśleć - o problemie zakażeń

Na kolejnym spotkaniu we wrocławskiej siedzibie Civitas Christiana Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej podjął próbę odpowiedzi na pytanie: dlaczego polska prawica jest nieskuteczna w działaniu? Warto posłuchać, co na ten temat ma do powiedzenia jeden z liderów młodej polskiej prawicy...
01:01 Wykład:Robert Winnicki (prezes Młodzieży Wszechpolskiej) - Polska prawica cz1.

Dlaczego raport płk. Grochowskiego jest systematycznie odrzucany? O problemach prawnych i merytorycznych raportu Millera.
02:12 Wywiad:Antoni Macierewicz - Uzasadnione tezy postawienia wielu polityków przed TS

Nie powiem, że się nie bałem. Dołek okazał się nie taki straszny. A Radio Solidarność była największym wrzodem kieleckiej esbecji. Kto boi się lustracji?
02:39 Impresja:Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski - Ćwiczenie na wyobraźnię - Tomasz Olko

W ostatnim rozdziale opracowania - kolejny dowódca oddziałów sokołowskich - "Brzask" Józef Ludwik Małczuk "Na kożuchu, przy pasie, z rewolwerem nosił różaniec".
02:45 Czytanka:Kazimierz Kamieński i Tomasz Łabuszewski czyta MarkD - ppor. Józef Ludwik Małczuk "Brzask" - w rocznicę walki pod Borychowem

Brak głosów

Komentarze

http://www.wykop.pl/link/772957/audycja-221-szczegoly/

Vote up!
0
Vote down!
0
#163469

gość z drogi

jesteś Swietne :)))

pozdr z dychą do kwadratu  :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#163483