Niepoprawne RadioPL - posłuchaj, poleć znajomym!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 286 - SZCZEGÓŁY

Nie znam tych słów, o które świat się oparł,
stoi mi murem dzień, a martwa stopa
tak się po ziemi ciągnie i odciska
ślady, w których jest razem krew i krwi kołyska,
którą jest ciało. ...

19:03 Wiersz:czyta Bożena W. - Nie znam tych słów - Krzysztof Kamil Baczyński

Informacje dotyczące odroczenia procesu.

19:09 Reportaż:nagrał J.Gajewski - Wypowiedź adwokata Wojciecha Sumlińskiego (Nagranie własne Niepoprawnego Radia PL)

Sprawa "płk. Przybyła" po wysłuchaniu postu Ściosa stanie się dla Państwa jaśniejsza. Walka prokuratur z prezydentem Komorowskim w tle.

19:14 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Systemowa inscenizacja

Polska jest jak "produkt czekoladopodobny". Jest słodko, przekaziory pokazują rzeczywistość zawiniętą w kolorowe sreberko, prawda jest chowana na dnie szuflady. Czy jak nas zabraknie, ktoś będzie jeszcze wiedział czym jest prawdziwa czekolada ? Kto przypilnuje, aby naszym wnukom nie skrzywiono kręgosłupów?

19:29 Blog:Anka1(czyta:JaWa) - Zaczynają się we mnie budzić demony

Zbyt wielu ludzi zdało i wciąż permanentnie zdaje swój specyficzny „egzamin” z „żenienia na wydrę” smoleńskiego „bałachu”.

19:35 Blog:Gadający Grzyb - Bałach smoleński

Jak szanować innych i nie zatracić tego, co jest istotą mojego Kościoła, jego Credo, wyznaniem wiary od wieków, które spisano na Soborze Trydenckim, a Sobór Watykański II powtórzył?

19:47 Blog:Katarzyna - O Roku Wiary Deklaracji Nostra aetate i Dominus Iesus

"Nieustanne przepowiadanie misyjne Kościoła jest dzisiaj zagrożone przez teorie relatywistyczne, które usiłują usprawiedliwić pluralizm religijny nie tylko de facto, lecz także de iure (czyli jako zasadę)". - pierwszy odcinek dokumentu, który prostuje błędy w prowadzeniu dialogu międzyreligijnego.

19:53 Dokument:czyta Katarzyna - Deklaracja Dominus Iesus

Kto nam podmienił Wałęsę?!!! - pyta bloger i przypomina historię austriackiego agenta Zygmunta Kaczkowskiego "Heubauera" , która jako żywo kojarzy się z życiorysem "Bolka".

20:13 Blog:wiktorinoc (czyta IgorC) - Bolek jak Heubauer?

"Dyktat ten nie musi opierać się na sile, choć ona się oczywiście przydaje. Interesuje mnie to, jak władza umie zawładnąć bez użycia siły, mając oczywiście tę siłę za plecami" - Autorka omawia swoją książkę - „Zawładnąć!” Od dyktatu idei na przykładzie bolszewizmu, dyktatu formy na przykładzie Traktatu Lizbońskiego do dyktatu mocy bliskiego Platformie Obywatelskiej.

20:26 Spotkanie:prof. Jadwiga Staniszkis w Klubie Ronina - O dyktacie mocy, formy i idei - cz.1

Dopóki coś jest widzialne,nigdy nie jest jeszcze doskonałe..." Kolejny materiał z patrystyki - wybrał i czyta dla państwa ks.prof.Arturo Katolo.

21:37 Patrystyka:ks.prof.Artur Katolo - Informacja o Św.Ignacy Antiocheńskim - wprowadzenie do Listów

-----------------------------------------

21:39 Patrystyka:wybrał i czyta ks.prof.Arturo Katolo - List do Rzymian - św.Ignacy Antiocheński

Ro'i Tov Krzyż nad Betlejem. Autobiografia byłego izraelskiego oficera, książka "drogi" do wyzwolenia, także duchowego.

21:53 Artykuł :Roy Tov (czyta Bolo) - Krzyż˙ nad Betlejem Krzyż nad Betlejem

W powieści "Montaż" Wladimir Volkoff w bardzo subtelny sposób odsłaniała mechanizmy wywiadu i kontrwywiadu tak, iż i może być traktowana jako swoisty podręcznik. Mechanizmy te łatwo było zaobserwować przez ostatni rok w kwestii katastrofy smoleńskiej.

22:07 Blog:Jadwiga Chmielowska (czyta:JaWa) - Montaż Volkoffa

Film o holokauście, czy antypolska szmira o d... Maryni? Co ma do zaproponowania pani Holland i reszta „onych”?

22:21 Blog:Coryllus (czyta gadający Grzyb) - Seks w kanałach, czyli ostatni film Agnieszki Holland

Cele dezinformacji na temat walk o władzę. Rozdział 19. Siódma operacja dezinformacyjna:
„demokratyzacja” w Czechosłowacji, 1968 r. Interpretacja Zachodu. Odc. 61

22:28 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Trudno w telegraficznym skrócie przekazać informację o rodzinie Witwickich. , która w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozwoju Skarżyska.

22:43 Reportaż:J.Gajewski - Rozmowy w pociągu -Historia rodziny Witwickich (Nagranie własne Niepoprawnego Radia PL)

Tę rozmowę puszczamy dopiero po świętach , by czasem nie zepsuć nikomu widoku świątecznego drzewka. Na dobrą sprawę może się też zdarzyć , że choinki da się zastąpić chryzantemami , bo inwestor budowlany musi sobie przecież jakoś radzić.

22:59 Reportaż:J.Gajewski - Historia świątecznego drzewka (Nagranie własne Niepoprawnego Radia PL)

W drugiej części dyskusji mec.Stefan Hambura będzie mówił o interesach Niemiec w Polsce i o braku szacunku Niemiec do tych, którzy się nie szanują na przykładach. Prof. Bogdan Musiał z Niemiec o polityce historycznej, fakcie, który streścić można w dwóch słowach : "Polska przeszkadza" a także o niemieckich elitach, które niebezpiecznie dojrzały do roli hegemona. Usłyszycie Państwo także ciekawe wystąpienia, czasem budzące protesty panelistów: Piotra Semki, Marka Magierowskiego i Bronisława Wildsteina.

23:10 Panel dyskusyjny STdRz:mec.Stefan Hambura, prof Bogdan Musiał, Piotr Semka, Marek Magierowski, Bronisław Wildstein - Polska - "kondominium", stan europejski czy wolna Rzeczpospolita? Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej

Inicjatywa Sowiecka "traktat przeciwko mnożeniu broni nuklearnej" po wizycie Gromyki u Papieża Pawła VI zyskała poparcie Watykanu i w słowach i w czynach, a także przyłączenie się Watykanu do traktatu. Podpisanie traktatu nastąpiło w Moskwie

24:27 Czytanka:czyta MarkD - Watykan popiera inicjatywę sowiecką na arenie międzynarodowej - "Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy" - Józef Mackiewicz

Tego odcinka łatwo się będzie słuchać, gdyż dotyczy spraw dobrze nam znanych: Unii Europejskiej, kolaborantów, a także zabójstw osób, które miałyby za dużo do powiedzenia.

24:40 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.14

Zwyrodniała forma polskiej kultury wielkoszlacheckiej (w miejsce dominującej w świecie kultury mieszczańskiej) jedną z głównych przyczyn narodowej bierności wyrażającej się w „intelektualizmie” i „estetyzmie”.

01:08 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) - Myśli nowoczesnego Polaka - odc. 14

Ach, ileż przyjemności może człowiekowi dostarczyć obserwowanie gimnastyki konfidentów poprzebieranych za dziennikarzy, autorytetów moralnych i Salonu w związku z odczytaniem przez krakowskich ekspertów zapisów z kopii nagrań czarnych skrzynek. - nie pozbawiony ironii, gorzki komentarz do zachowania się władzy po odczytaniu zapisu czarnych skrzynek, ale nie tylko o tym...

01:20 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Autorytety się gimnastykują

Nasze oczy zalewa tandeta. - O odpoczynku wśród przyrody i sztuki, i o drewnie lipowym, przemawiającym sacrum i profanum w rzeźbach mistrza Jana Kurasińskiego.

01:29 Felieton:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Warto wiedzieć!
Profesor, z właściwym sobie darem mądrego pedagoga, przekazuje niezwykle interesująco wiedzę socjologiczną w oparciu o przykłady, które pozwalają nam zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się dziś na szczytach elit krajowych i międzynarodowych. Na początek socjologiczna definicja elit i przyczyny ich społecznej alienacji z wyboru. Potem rozmowa o kryzysie demokracji wynikającym z umiędzynarodowienia się elit i braku skutecznych instrumentów kontroli społecznej. Ale nie tylko o tym rozmawia prof. Zybertowicz. Warto posłuchać, bo takiej lekcji wychowania obywatelskiego nie zorganizują nam w oficjalne media.

01:38 Rozmowy niedokończone:prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz - Kryzys demokracji - kryzys elit

Brak głosów