Szczegóły Audycji 202 Niepoprawnego RadiaPL (czwartkowa)

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Przedstawiamy szczegóły 202 audycji Niepoprawnego RadiaPL

no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem...

19:00 Zbigniew Herbert: Mona Lisa

Refleksje Coryllusa po spotkaniu z Grzegorzem Braunem. Media jako źródło szerzenia ciemnoty i dezinformacji – starsi to wiedzą, młodzi natomiast zdają się być wobec medialnego prania mózgów kompletnie bezbronni... Więcej - w audycji.

19:08 Blog: Coryllus "Grzegorz Braun w Grodzisku Mazowieckim"

"SATYRA WZGLĘDÓW SIĘ WYRZEKA..." - Ze śmiertelną powagą @Znienacek parska kpiną opowiadając o politycznych absurdach pracy premiera i jego otoczenia. A choć narracja zmyślona, celnie komentuje rzeczywistość.

19:23 Znienacek z Twittera: "Tajemnice Poliszynela" (czyta Katarzyna)

Co stało się z prezydenckim (Lecha Kaczyńskiego) dokumentem dot. Katynia. Dlaczego i przez kogo został ocenzurowany. Jak zwykle mocna analiza, tym razem naszej polityki historycznej.

19:33 Blog:Aleksander Ścios "Cenzura w sprawie Katynia"

W okresie okupacji niemieckiej, władze okupacyjne budowały propagandowy stereotyp Polaka :brudasa, lenia, anarchisty. Cytaty z gazety codziennej przypominają współczesną propagandę antypolską. Jej celem, teraz i wtedy jest- wiadomo- podważenie wartości wspólnoty narodowej i jej rozbicie.

19:49 BLOG: Godziemba "Stereotyp Polaka na lamach Nowego Kuriera Warszawskiego"

O tym co działo się w Rumunii we wrześniu 1939 r. Młody rumuński oficer pomagał uciekającym Polakom. Dalszy ciąg wspomnień Kazimierza Omachela.

20:07 Agent Łupaszki: Kaziuk - Rok 1939

Kluczowe przyczyny interwencji obcych sił w wewnętrzne sprawy Polski w XVII wieku. Związek polityki z religią w ortodoksji bizantyńskiej i protestantyzmie.

20:19 Felieton: Sylwester Domański "W sprawie szczekania 17"

Kolejne wydanie Konserwy. Kreator i Abolisimus komentują polską rzeczywistość. Bartek Kalinowskiego wyśpiewuje ocenę występu Wolwowicza w Polsacie. A potem już materiał o pracy policji do przemyślenia... Co powinieneś zrobić, gdy cię napadną? Posłuchaj.

20:57 Konserwa: 021 "Niekompetencja policji i cudowne rady posterunkowego".

Małe studium dziennikarskiej manipulacji na przykładzie materiału wyemitowanego w Tusk Vision Network. Standardy manipulacji przestrzegane są tam z żelazną konsekwencją – tak w dużych sprawach, jak i w małych.

22:22 Blog: Gadajacy Grzyb "Dziennikarstwo kontr-faktyczne po raz kolejny"

Jak zawsze krótko i treściwie Nico wylicza w 10 odcinku wszystkie aspekty sowieckiego cienia, jaki padł na Polaków od momentu wybuchu wojny, po sposób zaprowadzania ich władzy Polsce.

22:38 BLOG: Nico031 "Cień Rosji nad Polską cz. 10"

PRL jako pole doświadczalne porozumienia między kościołem a komunizmem. Udział episkopatu w tym "doświadczeniu".

22:50 Czytanka: Józef Mackiewicz - "W cieniu krzyża R 7 6"

"Oni nie lądowali! Oni na 100 metrach postanowili odejść! Czemu się to nie stało?" - Macierewicz jednoznacznie o tragedii smoleńskiej. Na spotkanie nie przyszedł min.J.Miller, a także ten, który miał go zastąpić, poseł m.Biernacki.

22:55 Dyskusja: Antoni Macierewicz - Marek Wikinski - Paweł Lisicki "Jak Smolensk zmienil polską politykę cz1".

Rolex przywraca właściwe proporcje w odbiorze rzeczywistości. Czy naprawdę warto roztrząsać polityczne wypowiedzi gwiazd sportu i popkultury?

24:10 Blog: Rolex-Nie kop szansonisty nie pluj na klezmera

O wojskowej organizacji oddziałów Ognia - część 2. Szczegóły - liczba kompanii, oddziałów samodzielnych, terytorium ich działania. Krótki przegląd ich najważniejszych akcji (45/46)

24:47 Czytanka:Maciej Korkuć "Za Wolność i Niepodległość-Ogień cz 6 2"

Krótkie uzupełnienie wykładu: wspomnienie minister Anny Fatygi o Prezydencie Lechu Kaczyńskim oraz 3 odpowiedzi profesora Nowaka na pytania z sali.
1.Co zrobić by zachować historię w szkołach?
2.Z jakich faktów polskiej historii czerpać otuchę?
3. Czy bracia Kaczyńscy myśleli o własnym bezpieczeństwie?

01:05 Wykład: prof Andrzej Nowak "Historia a wizja polityki Lecha Kaczyńskiego” - dyskusja.

Na początku były badania królowej Jadwigi, czaszki św. Stanisława, Kazimierza Jagiellończyka i jego żony. Teraz przedmiotem badań były szczątki generała Sikorskiego i osób towarzyszących generałowi w czasie lotu nad Gibraltarem. Czym różniły się od poprzednich? Kto je zlecił? Na czym polegały? Jak przebiegały i co wykazały? - o tym w audycji przygotowanej przez Zuzannę Kurtykę.

01:38 Konferencja: Towarzystwo Lekarskie Krakowskie-Badanie zwłok ofiar katastrofy gibraltarskiej". Przygotowała Zuzanna Kurtyka

Zapraszamy wszystkich nieznudzonych Polską blogerów do przysyłania nagrań postów lub ciekawych spotkań w celu wykorzystania ich w kolejnych audycjach.
Przypominamy, że audycja powtarzana jest bez przerwy. Zapraszamy na nowe audycje we czwartki i niedziele o 19:00 czasu polskiego.
Naszym audycjom towarzyszy muzyka bardów: polskich, czeskich i rosyjskich.
Na naszej stronie radiopl.pl znajduje się przelicznik godzin. Wg niego można ustalić o której powtórzymy każdą pozycję audycji.
Premiera na antenie (w internecie) od godziny 19:00 czasu polskiego

Brak głosów