Niepoprawne Radio.pl - co w audycji 260 piszczy...

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 260 - SZCZEGÓŁY

Pokój, Tobie, Polsko, Ojczyzno moja! Z takim przesłaniem przybył Jan Paweł II do Polski umęczonej stanem wojennym http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/idziemy201024_pielgrzymka.html Ojczyzno moja - to wyznanie miłości do ziemi ojczystej pojawiało się i w przeszłości. Chcemy przypomnieć cykl rozważań poetyckich z 1974 roku Karola Wojtyły. Pierwszy z nich - Myśląc Ojczyzna, który zarazem jest tytułem całości rozmyślań nad tym, czym jest Ojczyzna.

19:04 Poezja:czyta Katarzyna - Karol Wojtyła "Myśląc ojczyzna"

Nie zapomnij wysłuchać. To również do Ciebie wciąż mówi ks. Jerzy.

To były Jego ostatnie słowa do nas o godności, wolności, odwadze i sprawiedliwości. Oprawcy już na Niego czekali... A choć minęło 27 lat od tamtej tragedii, słowa bł. Księdza Jerzego Popiełuszki wciąż brzmią, jakby dziś do nas mówił, a On sam wciąż czekał, że je wreszcie pojmiemy i podniesiemy się bez lęku z kolan.

19:09 Kazanie:bł. ks. Jerzy Popiełuszko - Ostatnie kazanie - Bydgoszcz 19.X.1984

Podział polskiej opozycji w roku 1984 a także stanowisko władz kościelnych, po morderstwie ks.Jerzego Popiełuszki. Śios przedstawia fragmenty dokumentów strony "ugodowej" wraz z omówieniem.

19:28 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Zbrodnia założycielska III RP

Apel do studentów, którzy rozpoznają głosy próbujących sprofanować figurę Chrystusa. Tuż za apelem tym przypominamy nagranie Janusza Gajewskiego rejestrujące całe, skandaliczne zajście.

19:51 Interwencja:Mlody - Czy tylko z pozycji widza Czy tylko z pozycji widza

W dniu 13 października o godzinie 16.40 reporter niepoprawneradio.pl , Janusz Gajewski, udając się do kościoła, zauważył podejrzane zachowanie grupki młodych ludzi. W oczy rzuciła mu się dziewczyna, która fotografowała z dołu chłopaka, próbującego zawiesić na dłoni figury Chrystusa jakąś kolorową flagę. Kilka pozostałych osób stało biernie, obserwując wydarzenie.

19:53 Interwencja:Janusz Gajewski - Udaremniona próba profanacji figury Chrystusa sprzed Kościoła św. Krzyża w Warszawie

Gadający Grzyb o tym, jak współcześni neo-Szmaciakowie spod znaku dyktatury matołów przygotowują się na kolejną czterolatkę.

20:04 Blog:Gadający Grzyb - Krajobraz powyborczy

Oligopol izraelski kontrolowany przez rząd prowokuje Watykan? Autor "Krzyża Betlejemskiego " http://www.roytov.com/refugee/bollyn.htm analizuje artykuł, jaki się ukazał w Haaretz Vatican teaching Hezbollah how to kill Jews, says pamphlet for IDF troops http://www.haaretz.com/hasen/spages/1101158.html Zastanawia się, do kogo jest on kierowany.

20:15 Artykuł:Roy Tov (czyta Maria Blake) - Prowokacja antywatykańska

Odcinek trzeci prezentacji materiałów z konferencji zorganizowanej przez posła na Sejm RP Roberta Telusa przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej oddział Łódź oraz NSZZ Solidarność oddział Opoczno. Odbyła się ona 16 stycznia 2009 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.Konferencja poświęcona była trudnemu okresowi po zakończeniu II wojny światowej, w jakim przyszło egzystować Polakom.

20:34 Audiobook:czyta Marcusso - Wyzwolenie, ale czy wolność?

Jak realizowana jest polityka długofalowa Bloku komunistycznego za pomocą dezinformacji - odcinek 36. Dokończenie podrozdziału: Zmiany w dyplomacji i rozpoczęcie kolejnego; Wpływ ideologii

20:56 Czytanka: czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Ks.prof.Artur Katolo - prezentuje włoskiego barda. Dziś prezentujemy Roberto Vecchioni

21:09 Audycja muzyczna:ks.prof.Artur Katolo - Roberto Vecchioni

Opisałem w tej książce tylko jakiś fragment rzeczywistości, którą poznałem. Dlatego tylko fragment, że gdybym napisał wszystko to i tak nikt by mi nie uwierzył, że to wszystko może się zdarzyć. W tej książce pisałem tylko i wyłącznie o tym, co potrafię udowodnić w przypadku jakichś procesów sądowych. Jest olbrzymia ilość rzeczy, o których wiem, że są prawdziwe, ale ciężko byłoby udowodnić.”

21:30 Spotkanie:Wojciech Sumliński - "Z mocy bezprawia" - promocja książki 5.10.2011

Palikot Żyrinowskim Tuska – zaprzyjaźniona, koncesjonowana opozycja, która w kluczowych momentach uderzy w PiS i zagłosuje razem z rządem.

23:18 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Palikot jako Gruba Berta

"Jak to się stało, że poparcie dla RPP utrzymujące się od grudnia 2010 do lipca 2011 na stałym poziomie ok. 1%, po śmierci Leppera w ciągu dwóch miesięcy wzrosło do 10%?". Jak to się stało , że na czele "oburzonej" młodzieży od razu organizują nową "opozycję" pozaparlamentarną, na czele której stają Kalisz i Wanda Nowicka?! Toż to jak Urban organizujący kongres prasy niezależnej...

23:27 BLOG:Smok Gorynycz (czyta:JaWa) - Opowiem wam, kto ukręcił sznur

Koleje losu prymasa Mindszentyego po opuszczeniu ambasady USA w Budapeszcie. Niezłomny biskup sprawia swoją antykomunistyczną postawą kłopot Rzymowi, ale też władzom austriackim z kanclerzem Bruno Kreiskim na czele.

23:36 Czytanka:czyta MarkD - Krzątanina wokół niezłomnego starca - "Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy" - Józefa Mackiewicza

Dlaczego mniejszość stawia tak maksymalne żądania? Dlaczego osoby żyjące na marginesie kultury religijnej, zwyczajów i przeświadczeń moralnych społeczeństwa domagają się aż tak wielkiej uwagi dla siebie? Trzy hipotezy, które odpowiadają na postawione pytania. - Odcinek 4 i ostatni: Niska i wysoka preferencja czasowa i Rola prawa i prawnika – spór o normalność

23:49 Artykuł:czyta Katarzyna - Artur Katolo "Związki nieformalne - niektóre aspekty prawne i moralne"

Dla porównania: posłuchajcie wypowiedzi pani i tego jakie słowa tu padają ! Szczególną uwagę zwróćcie na ciężar używanych przez nią przymiotników i przysłówków. Ile miejsca na informacje pozostawia ktoś kto deklaruje się słowem ,,ABSOLUTNIE !,, ?
Jak rozmawiać z taką panią? Hmmm, ona to zdradziła!

24:03 Rozmowy pod Namiotem Solidarnych2010:Janusz Gajewski - Cała Europa nas podziwia

Para studentów : Agnieszka i Michał . Wyjątkowo otwarci, głośno myślą, zbierają informacje, wyciągają wnioski, jednak…. odrzucają uzyskane wyniki ! Policzcie, ile razy powiedzą - "nie wierzę…" .
Słusznie, bo wynik jeszcze trzeba sprawdzić, tak jak równanie ! Do tego właśnie potrzebne są rzetelne dane i postulowany pod namiotem niezależny ekspert!

24:04 Rozmowy pod Namiotem Solidarnych-2010:Janusz Gajewski - Nie popadajmy w paranoję - jakie fakty

Ech , nie ma to jak studenckie życie! Dwudziestoparoletni , na garnuszku rodziców, nie mieli jeszcze okazji doświadczyć pogorszenia sytuacji i nie mają też na tyle wyobraźni.Co tam czyjeś emerytury!TO NIE MA ZNACZENIA! Najważniejsze, że świat jest z nas zadowolony- Rosja i Niemcy! Jaki miałyby one interes w słabej Polsce!?
Ale jednak coś niepokoi...czy może dlatego lepiej nie zdradzać nam, co studiują?

24:24 Rozmowy pod namiotem S-2010:Janusz Gajewski - Polska traci suwerenność? Nasze zdanie jest inne

Większość osób udzielających wywiadu w pobliżu namiotu jest nastawiona do protestu ,,Solidarnych 2010,, negatywnie. Prezentują zazwyczaj stanowisko emocjonalne i w momencie , gdy brak im sensownych argumentów przerywają rozmowę.Bardziej merytoryczny. okazał się zwolennik protestu.

24:32 Rozmowy pod namiotem Solidarnych 2010:Janusz Gajewski - Opinia sympatyka Solidarnych2010

Analiza sytuacji w PO i postawy Donalda Tuska. Zza kulis przeziera ludzki strach i napięcia wewnątrzpartyjne, maskowane nieszczerymi uśmiechami do kamery i chętnie przerzucane na innych.
Cena utrzymania tej fasady kosztuje tyle energii, że nie starcza jej na twórcze merytoryczne działanie.

24:40 Artykuł:Ziemkiewicz (czyta:JaWa) - Platforma wygrywa, demokracja przegrywa

WAŻNE!

Pierwszy odcinek dotyczący polskiego złota zagrabionego przez Niemcy, zdeponowanego w angielskim banku emitowaliśmy w audycji http://niepoprawneradio.pl/audycja-258-czwartkowa/ Teraz autor przedstawia, jak problemem odzyskania 139 ton złota należącego do Polski widzą polskie władze, urzędy,instytucje narodowe i media. Jaka była odpowiedź premiera Marcinkiewicza, a jaka Donalda Tuska? Jak zareagował polski rząd na monity prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Która gazeta zainteresowała się tematem? Czy Donald Tusk ma "kopalnię złota"?

24:57 Artykuł:Wiesław Serwach - Polskie złoto cz.2

Powstanie i rozwój Studenckich Komitetów Solidarności – odpowiedź na odgórne próby „scalenia” organizacji studenckich i rzeczywistość społeczno-polityczną PRL.

01:15 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Studencki Komitet Solidarności

Bardzo prawdziwa i szalenie trafna diagnoza powodów lęku, jaki wzbudzają w świecie Polacy. Bo polska historia udowadnia, że można... więc gdzie by się ten ,, polski ,, duch nie pojawił, natychmiast powstają wysiłki, by go okiełznać i zdyskredytować. Także na Wall Steet.

01:29 BLOG:Andrzej.A (czyta:JaWA) - Co jest groźnego w Polsce?

Na kolejnym wrocławskim „Poniedziałku w Civitas Christiana” red. Piotr Gaglik omówił sytuację Polaków na terenie Republiki Czeskiej. Odcinek pierwszy można odsłuchać w audycji 259 http://niepoprawneradio.pl/audycja-259-niedzielna/ Dziś prezentujemy ciąg dalszy wykładu, a w nim, między innymi, o mobilizacji Polonii czeskiej w czasie spisu wyborczego, awansie społecznym "doliniaków" i "górali" w Republice Czeskiej i niebezpieczeństwach folkloryzacji mniejszości polskiej.

01:39 Wykład:Red. Piotr Gaglik - Sytuacja Polaków w Czechach cz2 Niepoprawne RADIO PL

W obwodzie "Jezioro" nikt nie skorzystał z amnestii 1947r. Ujawnili się jedynie dezerterzy z LWP i MO. Budowa sieci terenowej przez Młota i "Huzara" (6 Brygady Wileńskiej). Ciekawe uwagi dot. publikacji w PRL dot. zbrojnego podziemia, a także pewnego nurtu - opisującego te lata - w III RP

02:46 Żołnierze Wyklęci:czyta MarkD - Obwód "Jezioro"- kolejna część opracowania Kazimierza Krajewskiego i Tomasza Łabuszewskiego

Ocena wpisu: 
Brak głosów