Na pomoc rządowi

Obrazek użytkownika pomniksmolensk
Ogłoszenie

Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010, podjęło decyzję o sfinansowaniu części koniecznych do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej badań i ekspertyz ze składek i datków tej części polskiego społeczeństwa, która jest przywiązana do idei posiadania własnego państwa i uczestnictwa w życiu wspólnoty, jaką jest naród.

"Pierwszą z szeregu czynności eksperckich musi być dokonanie najwyższej klasy tłumaczenia polskich uwag do raportu MAK.Ponieważ chodzi tutaj o dokument rządowy musieliśmy wybrać firmę o międzynarodowej renomie, która gwarantuje absolutnie profesjonalną jakość prac.

Wybór padł na brytyjską firmę TransPerfect. Koszt tłumaczenia został wyceniony na GBP 7.500. Jak widzimy, jest to suma która przerasta połączone budżety rządu, kancelarii prezydenta i kieszonkowe rzecznika rządu z racji wykonywania czynności konserwacji powierzchni płaskich na niemieckiej parceli.

Cały apel tutaj:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=75

Informacje o środkach stowarzyszenia:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=84

 


 

Data zmieniona przez: nurniflowenola

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

już wysłałem

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147186

serdecznie dziękujemy. Prosimy o propagowanie akcji. Jutro od rana drugie uderzenie :).

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147223

1. w jakim celu będzie użyte to tłumaczenie?
2. czemu nie można po prostu go podzielić pomiędzy kilka osób znających biegle język angielski i potem sprawdzić sobie na wzajem i wprowadzić poprawki? 7500 to dużo szmalu. Np. ja bym chętnie przetłumaczył część za darmo dla dobra sprawy jeśli miałoby to sens. (patrz pytnaie 1)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147228

Popieram w zupełności i myślę, że później należałoby też oddać do badań jakiś choćby najmniejszy fragment samolotu, który niezabezpieczony każdy kto tam pojechał mógł wziąć, np.: by potwierdzić czy odrzucić możliwość użycia broni termobarycznej,jak Naród Polski się tym nie zajmie, nie wiadomo kiedy / czy doczekamy się Prawdy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147250

przgotowujemy sie do podobnych badan na zachodzie.pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147265

odpowiedz dla bu,-dzin.

w pelnym tekscie jest wspomniane o tym.tlumaczenie bedzie wyslane do ambasad,komisji lotniczych,organizacji miedzynarodowych dlatego wskazany jest profesjonalizm.tlumaczenie bedzie wykonane przez renemowana firme i bedzie nie do podwazenia.podrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147263

możliwe jest "spalenie" przedsięwzięcia przez instytucje rządowe. wystarczy, że któraś skieruje materiał do tłumaczenia na angielski i cała akcja "weźmie w łeb", chociaż, żeby tak się stało akcję należy nagłośnić. może wtedy nastąpi reakcja odp. instytucji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147284

alez prosze bardzo jesli rzad pod wplywem tej akcji przetlumaczy wrescie ten dokument to pomozemy mu wyslac.pieniadze z. tej akcji pojda wtedy na badania.moze wtedy rzad tez uprzedzi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147288

dodam tylko ze tlumaczenie bedzie w 8-10 dni. sa teoretyczne szanse ze tlumaczenie bedzie wysylane do ambasad przed rocznica.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147295

Jeśli rząd akcję spali tym lepiej. Zawsze to my jesteśmy pierwsi, przynajmniej jeśli chodzi o inicjatywę. Kuki ma rację, prosimy o maksymalne nagłośnienie akcji - wszystkie przyjazne nam portale już ją rozpowszechniają.
Dziękujemy NIEPOPRAWNYM za patriotyczną postawę i objęcie akcji patronatem.
Pozdrawiamy wszystkich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147299

polega nie tylko na wielkiej i rzetelnej znajomości ( w tym także słownictwa technicznego) obu jezyków, ale także na posiadaniu statusu tłumacza przysięgłego.

Mam pytanie, co oprócz nr konta, adresata i tytułu przelewu należy umieścić na przelewie. Słowem, czy to są wszystkie, wystarczające dane do zrealizowania przelewu bankowego, czy jeszcze coś trzeba dopisać, np. nazwę miasta?

Czekając odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147459

Szanowni Państwo - z powodów obiektywnych akcja musi ulec przerwaniu. Okazuje się że potrzebna jest zgoda na zbiórkę środków. Prosimy nie przesyłać pieniędzy - wszystkie dotychczasowe środki zostaną zwrócone a akcja zostanie zorganizowana jeszcze raz po uzyskaniu upoważnienia.

Przepraszamy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147502

Własnie po to politycy uchwalili sobie takie prawo, by móc kontrolować nieprzychylne im inicjatywy. Oczywiście obecni i byli posłowie PISu nie mieli nic przeciwko temu, gdy było ono dawno temu uchwalane.
Podobnie jak niedawno jednomyślnie zagłosowali za kontrolowaniem internetu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147508

Naród powinien wyjść na ulicę, kiedy Michnik przejmował w ręce "środowiska" całą Gazetę Wyborczą. Gazeta była własnością Narodu, nie Wajdy i Michnika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#147540

Pozdrawiamy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148204

"Własnie po to politycy uchwalili sobie takie prawo, by móc kontrolować nieprzychylne im inicjatywy. Oczywiście obecni i byli posłowie PISu nie mieli nic przeciwko temu, gdy było ono dawno temu uchwalane.
Podobnie jak niedawno jednomyślnie zagłosowali za kontrolowaniem internetu."

A nie mówiłem że WSIok?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#148323