ZBROJNE RAMIE WŁADZY ?

Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

,,Warszawska Straż Miejska tłumaczyła wczoraj w Sejmie, że wcale nie pobiła dziennikarza Michała Stróżyka. Funkcjonariusze zostali popchnięci przez tłum i się na niego poprzewracali. Na szczęście niegroźnie, bo Stróżyk miał tylko otarcie na czole.(!),, Na naszych oczach powstaje reaktywacja ZOMO, Społeczeństwo traci kontrole nad funkcjonowaniem tych paramilitarnych jednostek coraz brutalniejszych i pewnych swojej bezkarności. Sprawa wymaga poważnej społecznej dyskusji o funkcjonowaniu straży miejskiej i kontroli nad ich działaniami

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

O ile mnie pamięć nie zwodzi to istnieją materiały filmowe, które pokazują jak to wyglądało. Zatem przedstawiony przez SM stan rzeczy w ich świetle jest czystej wody łgarstwem w ich świetle. Jednak znając spolegliwość wobec "władzy" naszych "rozgrzanych" sędziów można mieć duże wątpliwości co do wyniku tak "postępowania" jak i wydanego wyroku.
Co zaś się tyczy samej tej "struktury". Nie można sobie odmówić stwierdzenia że trzeba było nie dopuścić do jej powstania wtedy kiedy był na to czas. Dziś jest nieco ciut po czasie by wnosić zastrzeżenia. I jeśli ktoś miał jakiekolwiek złudzenia czemu i komu ma służyć ta formacja to chyba zdążył już się ich pozbyć.
Dyskutowanie o funkcjonowaniu SM i kontroli nad jej działaniami całkowicie mijają się z sensem. Tę bandę trzeba po prostu rozgonić na cztery wiatry. Od zapewnienia porządku, bezpieczeństwa i przestrzegania prawa jest policja która utrzymywana jest z "budżetu" czyli naszej wspólnej kasy. A tworzenie wszelkich dodatkowych struktur quasi porządkowych jest wyłącznie "dojeniem" nas z kasy oraz zapewnianiem sobie wsparcia spolegliwych pretorian przez "układ aktualnie trzymający władzę".
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#158274

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Mam ze strażą miejską wyłącznie negatywne doświadczenia,są to kałmuki nakierowane na represje wobec tych ,którzy płacą na nich poprzez podatki uposażenia i premie.Jak dałem im do vivatu parę lat temu to mnie nie tykają,przynajmniej na razie,co do innych prześladowanych ,niech spokojnie ich wypunktują jak ja .Bardzo mnie martwią dodatkowe uprawnienia tych psycholi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#158345

SAMOPOBICIE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dobosz

#158307

Należy rozwiązać tą dziwaczną formację! Policja wystarczy w zupełności.

Jeden z Pokolenia JPII

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#158333

 te formacje miały służyć społeczeństwu - wyszło jak zawsze, tylko nazwa się zmienia. Kiedy brakuje mądrego rządzenia sięga się po argumenty siłowe. Nie podskakuj obywatelu!!!  - terka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 - terka

#158343

i różnie się to przejawia:

Komendant nie zapłaci...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158349