Łódź tonie! Jak cała reszta...

Obrazek użytkownika lotos
Kultura

Przedastawiam treść notki,jaka ukazała się w internecie-z Gazety Łódż:

"Co z Danielem Barenboimem? Obcięto dotację na festiwal"

Czy Daniel Barenboim wystąpi za miesiąc na Rubinstein Piano Festivalu? - Magistrat obciął nam dotację - alarmuje dyrektor imprezy Wojciech Grochowalski. Wiceprezydent Agnieszka Nowak: - Miasto do niczego się nie zobowiązało "

"Grochowalski rozesłał do polityków i dziennikarzy SMS-y, w których donosił: "Miasto nie chce przekazać przyznanych uchwałą rady miejskiej pieniędzy!". Zamiast 700 tys. zł dostał 400 tys. z biura promocji UMŁ. Po drugą część odesłano go do wydziału kultury. Ale ten 300 tys. dla Grochowalskiego nie ma. - Musiałabym zabrać je komuś innemu - tłumaczy wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak. - To była uchwała intencyjna. Ona do niczego miasta nie zobowiązuje, a tylko wskazuje konieczność uwzględnienia pieniędzy w budżecie. Zwracam też uwagę, że w uchwale mowa jest o kwocie "do 700 tys. zł" - mówi Nowak. - Jako strażnik publicznych pieniędzy uważam, że 400 tys. zł jak na drugą edycję to i tak kwota ogromna - mówi Bartłomiej Wojdak, szef biura promocji. Wojdak uważa, że Grochowalski może zaoszczędzić, rezygnując np. z zagranicznej promocji festiwalu. Dyrektor festiwalu ripostuje, że już z niej zrezygnował, jak również z koncertu w Atlas Arenie czy części reklam. - Jeśli nie dostanę 300 tys., będę musiał zrezygnować z kolejnych rzeczy, w tym także z koncertu Barenboima - zapowiada Grochowalski. "

Głosy na ten temat-są różne;przeważają głosy żalu;zdarzył się jednak wpis..bardzo zadowolonego,na który..nie mogłam nie odpowiedzieć..tak:

"Re: zaczyna mi się to podobać .....

dobbiaco 30.01.11, 15:27 Odpowiedz cytującOdpowiedz

PO wykończyła projekt Centrum Kultury-projektu architekta Franka Gehry-którego należało..ciepłą kołerką przykrywać,by ze swoim projektem zechciał przy Łodzi pozostać;wszak Jego projekty -znane w świecie,do których ludzie pielgrzymują,jak do Mekki kultury-że wspomnę Centrum Guggenheima w Bilbao w Hiszpanii,projekty w wielu miastach świata-w tym Sala Koncertowa im. Walta Disney'a w Los Angeles-przydałyby Łodzi..pieniędzy po otwarciu rzeczonego Centrum To Centrum-postawiłoby Łódż w randze Stolic Kultury Świata!..Radni PO..przegłosowali odwalenie projektu;znikł też z Łodzi festiwal filmowy..Teraz zniknie Muzyka z wysokiej półki-bo Daniel Barenboim-to Muzyk i dyrygent-jakiego znawcom nie trzeba przedstwiać i Jego chęć zagrania koncertu w Łodzi-to nobilitacja kulturalna dla tego miasta..Cóż;wolisz -jak radni-i teraz.."pani prezydentka"-Łódż gnuśną w marażmie i nierozwinietą;wolisz..zastarzałe ciepełko mentalności..rozrzucanego gnoju na polach-w jakim tradycja rodowa wielu-tkwi-ciesz się..Wiem,że z kasą w Polsce kiepsko..Wiem też,że jeden z najwybitniejszych talentów dyrygentury-Wenezuelczyk Gustavo Dudamel,który..mało,że rozsławił swój kraj i swą dawną orkiestrę"Młodości"-"Youth Orchestra"-został dyrektorem Filharmoników Los Angeles i z tą orkiestrą rozpoczął w styczniu tournee po Europie -witając do niemal wszystkich europejskich stolic..W tym..do stolicy Węgier-Budapesztu!!! O ile mnie pamięć nie myli-Węgry tez są bankrutem..Ale..chociaż wyciągają swój Naród na powierzchnę tej..kipieli topiącej państwa Europy-jakiej na imię..Unia Europejska..U nas..jest gorzej..Topi się wszystko-w każdej dziedzinie-systemowo;planowo i z premedytacją..Polska ma być..zadupiem-w każdej dziedzinie-i..po to istnieją PO-wscy notable na stanowiskach-w osobie np.łódzkiej prezydent..Wybraliście,Łodzianie!Nie płaczcie potem,że.."średnia pensja Łodzianina jest o 100 zł niższa,niż w stolicy"! Tak macie-a będziecie mieli jeszcze gorzej!Mogliście stać się stolicą kulturalną Polski!Wybraliście..śpiącą w niebycie i gnuśności-usypiającą Wasz ewentualny rozwój-bylejakość-i macie tej opcji..przedstawiciela-w osobie swej prezydent!Nie narzekajcie więc;etetowi prowincjusze-z wyboru!Swe..gorące żale-pozostało Wam tylko..chłodzić siadając na kolejnych Ławeczkach-Pomnikach,stawianych wybitnym ludziom kultury Łodzi-niegdysiejszym..Niech Wam to uświadamia,CZYM kiedyś była Łódż-i..czym się dziś staje! "-koniec cytatu..

Jak wiemy-rozwój Polski-się dobija..W każdej dziedzinie.."Naród bez kultury i historii-nie jest Narodem"..I o to chodzi..Wiem,że Polska jest bankrutem-i w czasie,gdy się wyburza oddziały szpitali-oddział onkologii dziecięcej!(gratulacje minister Kopacz!Historia panią osądzi!Polacy-wcześniej!!!)-wołanie o kasę na koncert osobowości wybitnej-może razić..Ale..polskie kacyki-z myślą o zbliżającej się prezydencji Polski w Unii Europejskiej-zakupili baterię nowych luksusowych limuzyn..To tak,jakby mi komornik pukał do drzwi-a ja kupowałabym..futro z norek! I będą wozić w limuzynach swoje chamskie d..... I metodycznie dalej rozkładać Polskę! Bo..rozwojem nie jest..kilka stadionów,które pochłoną mnóstwo pieniędzy na utrzymanie-po Euro,które dla Polski-są..jak wsadzenie na minę! Przez Euro nie ma pieniędzy na wszystko,na co powinny się znależć!"Zastaw się,a postaw się"..Tylko..nie na kulturę-a na piłkę nożną!Bo to..pełnego umysłu nie wymaga-czego dowodem jest Pierszy Piłkarz Kraju..Na jego wyjście na boisko-w celu mizernego pokopania piłeczki-na lot helikoptera ubezpieczający Osobę Premiera na boisku-w zeszłym roku wydawano..47 tysięcy złotych-ZA JEDEN RAZ!!!W tym roku-będzie drożej;wszak wzrósł VAT..Ilu..Barenboimów można byłoby ugościć na koncertach w Polsce-za tę sumę?Zaprosić Gustavo Dudamela ze swą orkiestrą-na trasie Paryż;Berlin;Budapeszt?Dyrygenta,o którym Krzysztof Penderecki powiedział,że"taki to się rodzi jeden na milion"?Nie!Polska ma być schamiała-na poziomie Durczoka czy Lisa-i taką ma pozostać!"Tańczyć na lodzie";z "Jaką to melodią"..W "pytaniach do 10-ciu"u Sznuka-nie mieć pojęcia,że puszczony fragment-to sztandarowa aria Butterfly Giacomo Pucciniego.. Czytać wyłącznie Szymborską czy Miłosza;a Sienkiewicza ogłaszać "literaturą klasy B"!!Bo ta literatura..za dużo mówi o Polskości!Waśnie przez duże "P"!!!Polska ma być kulturalnym i historycznym ugorem..I już jest..

Brak głosów

Komentarze

Jeżeli możesz to wyjaśnij :

na armię mniej niż inni
na oświatę mniej niż inni,
na zdrowie mniej niż inni,
na drogi mniej niż inni,
na kulturę mniej niż inni,
itd.

relatywnie, per capita jakiegoś tam PKB czy coś,

To na co więcej ? ,
i gdzie są k.... te pieniądze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#130708

Pieniądze płyną do kieszeni Rychów, producentów trawy na Orliki, na budowy stadionów Legij różnej maści. Wyliczać można by w nieskończoność. Republika bananowa!!!
Pozdrawiam

Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#130740

"trudną"być przestała..Łodzią rządzi Grabarczyk..Trzeba więcej tłumaczeń?Jego prawą ręką jest..ta osoba na stanowisku prezydenta Łodzi..Grabarczyka szykują na przewodniczącego Platformy po Tusku..Dobry destruktor..Przyda się..

Vote up!
0
Vote down!
0

Patria Opressa

#133891