BYTOM: prezydent odwołany !

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Otrzymałem list od młodego działacza Ligi Obrony Suwerenności, który był bardzo zaangażowany w referendum w Bytomiu. Prosił o umieszczenie informacji na portalu, co z przyjemnością czynię.

Szanowna Redakcjo,

UDAŁO SIĘ! Doprowadziliśmy do referendum, po którym to odnieśliśmy zwycięstwo!

Przesyłam dobre informacje.

Udało się w referendum odwołać Prezydenta oraz Radę Miejską w Bytomiu.

To mały sukces, który bardzo cieszy. Wiem jednak, że sukces ten jest tak naprawdę porażką polityki prowadzonej po 89 r., przez którą to nasza państwowość jest w rozsypce i chaosie. Efekty tej władzy są widoczne nie tylko w Bytomiu, lecz w całej Polsce i przykre jest to, że ludzie muszą w ten sposób i tak bardzo cierpieć. Aczkolwiek wierzę, że nasza działalność zburzy mur, za którym stoją sprzedawczyki partyjne i wyprowadzi Naród Polski z biedy, kryzysu i niezadowolenia.

OŚWIADCZENIE

Szanowni Bytomianie!

Prezydent Bytomia Piotr Koj wraz z Radą Miejską zostali odwołani!

Dziękuję Wam za wspaniałą determinację, którą okazaliście Państwo w dniu wczorajszym podczas referendum. Udowodniliście tym samym, że nie jest Wam obojętny los naszego miasta oraz jego mieszkańców. Nie daliście się oszukać kłamliwej i nieczystej kampanii ze strony PO-BPM i ich popleczników, którym tak naprawdę zależy tylko na utrzymaniu się na lukratywnych stanowiskach i na realizacji partykularnych interesów. Świadczy to o Waszym zdrowym rozsądku. Tym, którzy wczoraj stawili się przy urnach, pragnę powiedzieć: Jesteście Wspaniali! Społeczność bytomska w dniu wczorajszym wygrała ciężką walkę o swoje miasto, która nie zawsze była fair ze strony rządzących. Jednak PRAWDA zwyciężyła!

Szanowni Państwo, nie możemy teraz popadać w euforię, ponieważ naszym zadaniem jest wyłonienie kandydatów na stanowisko prezydenta oraz do Rady Miejskiej. Jak sami wiecie są to funkcje bardzo odpowiedzialne, które powinni sprawować ludzie uczciwi i nieuwikłani w żadne podejrzane układy. Dlatego wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie, ponieważ od tego zależy nasza przyszłość!

Z wyrazami szacunku, bytomski przedstawiciel Ligi Obrony Suwerenności: Dawid Gruszka

Brak głosów

Komentarze

Wiele razy o potędze Referendum już pisałem, a także namawiałem mieszkańców, a wcześniej PiS do korzystanie z tego oręża jakim jest ustawa o referendum.
Zdeterminowana grupa mieszkańców nawet w mniejsze liczbie od tych biorących udział w wyborach (co zapewne udowodnili mieszkańcy Bytomia)może skutecznie odwołać i prezydenta i radę gminy/miast.
Bo w referendum biorą udział ludzie zdeterminowani przede wszystkim chęcią odwołania nieudaczników lub skorumpowane przedstawicielstwo jakim jest wójt, burmistrz, prezydent i ich zastępcy, pełnomocnicy czy skorumpowani pracownicy urzędów, a także radni, dla których sprawy społeczne pomieszały się z prywatą.
Niestety z przykrością należy stwierdzić, że partie nie angażują się w akcje z referendami bo wola zachować swoje stany posiadania, które są dla nich ważniejsze od dobra wspólnego.
I chociaż nie mają nic do powiedzenia tak jak w Gdańsku, gdzie na 32 osobowy stan rady miasta posiadają tylko 7 mandatów, to jednak są z tych synekur politycznych bardzo zadowoleni i nie jest im spieszno do odwoływania kogokolwiek.
Dietka leci co miesiąc na konto, jako zabezpieczenie pod kredyty bankowe i na ich spłatę, a poza tym układy i układziki.
Żoneczka lub mężuś też ma jakąś samorządową fuchę, syn córeczka też gdzieś się zahaczy, koleżanki i koledzy jako klaka też się załapie..... już nawet wnuki wchodzą w rachubę.
I żadne upokorzenia opozycji gdańskiej z PiS nie jest w stanie ich nakłonić do przeciwstawienia się POwskiej koterii w Gdańsku.
Nawet na manifestacje im prezydent nie pozwala, gazem każe ich rozganiać, Lenina rehabilituje, wyśmiewa się z nich publicznie, a oni twardo nic - deszcz jak padał to pada mówią, chociaż to już geste plwociny lecą im prost w twarz.
Niestety nie dopracowaliśmy się ani demokracji ani tym bardziej tak koniecznej w dzisiejszej sytuacji opozycji antystemowej, bo konstruktywną i wewnątrzpartyjną opozycję po wielokrotnych przepoczwarzaniu to ją już mamy od 1968 roku.
Jak nie błędy to wypaczenia albo błądzenie, a przy okazji ludzie ginęli bez śladu lub w nieznanych okolicznościach samobójczych.
EH!

GRATULUJĘ TYM BYTOWIANOM, KTÓRZY POWIEDZIELI DZIĘKUJEMY ŁOTROM I CWANIACZKOM.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#266984

Czy czasami Tuska nie daloby sie odwolac??

Lotna
"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#266994

Jest wiele rozwiązań, które mogą zlikwidować a conajmniej ograniczyć "prywatę" .. Tylko okręgi jednomandatowe, żadnych list partyjnych i komitetowych. Możliwość odwoływania wybranych przedstawicieli przez wyborców podczas kadencji. Likwidacja immunitetów ochronnych dla polityków i SĘDZIÓW (wyroki sądowe nie mogą być uzależnione od uzależnień finasowo - politycznych, poglądów i powiązań osobistych). Uruchomienie panstwowego, 24h, elektronicznego systemu badania opini publicznej i prowadzenia referendów. System taki powinien być podobny do tych systemów, które funkcjonują w bankowości. ( Każdy obywatel powinien być zabezpieczony przed manipulacjami z zewnątrz.)

Vote up!
0
Vote down!
0

RAK

#267334

http://www.bytom.pl/pl/9/1197242172/1197242256/52

Vote up!
0
Vote down!
0
#267016

Referendum to potężna broń,jeśli chce się z niej skorzystać.Dlatego w zeszłym tygodniu PO-matoły z burakami odrzuciły PiS-owski projekt referendum w.s. Paktu klimatycznego.Poprzednio też wszystkie projekty referendalne odrzucali.Strach,co by było,gdyby naród mógł dać czerwona kartkę!

Vote up!
0
Vote down!
0
#267091

Trzeba tylko chcieć i twardo walczyć o niezbywalne prawo do referendum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267106

gość z drogi

mozna

Teraz mądrości w Wyborach i powodzenia .:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#267109