OB-CIACH - kto nie wzgardzi tulipanem z szachowniczką...

Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

Kwietniowy OB-CIACH w Warszawie przebiegał pod hasłem „Tulipany dla Marii”.
Jak zwykle około godziny 12.00 na Krakowskie Przedmieście zaczęły napływać grupki OB-CIACHowców. W związku z akcją Solidarnych2010 większość z nas zatrzymała się w okolicach namiotu, tworząc (bo mam nadzieję, że to co widzę, to jednak „początek”) wraz z innymi swoisty hydepark – i tu APEL => PRZYCHODŹCIE CODZIENNIE CHOCIAŻ NA PÓŁ GODZINKI, ALE CODZIENNIE – TO BARDZO WAŻNE. Jeżeli pozostanie tam niewielka grupka emerytów w zniszczonych płaszczach, jak już wcześniej napisałam, ponownie damy się zepchnąć do narożnika z szyldem „oszołomstwo”.
Ale wróćmy do OB-CIACHowego spotkania…
Przepiękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na Krakowskie tłumy Warszawiaków, którym zgodnie z naszym wcześniejszym, tajnym planem;) rozdawaliśmy tulipany (Walisie i Joanna => wielkie podziękowania za to, że wstałyście przed 5.00 (!!!) rano, aby pojechać na giełdę kwiatów:)). Do każdego z nich na wrzosowej wstążce przywiązana była szachowniczka z kirem i napisem Maria Kaczyńska.
Reakcje na ten gest - bardzo różne.
Od sympatii, przez obojętność, po lekceważenie i agresję. Skala zmanipulowania społeczeństwa – przeogromna (niby każdy z nas o tym wie, ale jednak w momencie zetknięcia się z konkretną osobą, która” z zasady” nastawiona jest negatywnie (żeby nie napisać agresywnie) i nie przyjmuje żadnych argumentów => jest dość przytłaczającym doświadczeniem)
Jak przystało na „oszołomstwo z krwi i kości”, podarowałyśmy tulipany ekipie tvn z dedykacją, „ od przepełnionych nienawiścią prawicowców” (jak do tego doszło i co się potem stało => na filmie).
A to fotorelacja….
(film niebawem)
autor: Carcinka

http://carcinka.nowyekran.pl/post/10795,ob-ciach-tulipany-dla-marii-zdjecia

Autor: Ciemnamasa

http://ciemnamasa.nowyekran.pl/post/10798,ob-ciachowcy-na-cokolach

A JAK TAM OB-CIACH W INNYCH MIASTACH????

WKLEJAJCIE ZDJĘCIA ALBO PODAWAJCIE LINKI - BARDZO, BARDZO PROSZĘ:)

Brak głosów

Komentarze

To wiosna jakby nasza.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#152646

Chciałabym, żeby tak było:)
Uruchomiono jednak znowu takie pokłady nienawiści wobec niepoprawnych, że może być naprawdę ciężko.

pozdrawiam:)

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#152647

http://kles0.web-album.org/album/15765,ob-ciach-w-w-lwowska

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#153103