W oczekiwaniu na szturm. Wojsko i milicja otoczyły Majdan.Relacja NA ŻYWO prosto z Kijowa OGLĄDAJ:

Obrazek użytkownika ciociababcia
Świat

Majdan został otoczony przez kolumny milicjantów w kaskach i wyposażonych w tarcze i pałki. Według opozycji taka koncentracja sił wojskowych może oznaczać przygotowania do ataku wojska i milicji na ratusz.

Zaraz po przybyciu dodatkowych sił wojskowych i milicyjny, w stronę ratusza ruszyli protestujący, którzy zabarykadowali się wcześniej na Majdanie Niepodległości. Osoby dotychczas znajdujące się w ratuszu poprosili przebywających w nim ludzi, by przeszli na pierwsze piętro. - Majdan jest odcięty od świata. Na barykadach stoją ludzie uzbrojeni w pałki, przygotowani na wszystko. Po drugiej stronie stoją ciężarówki przykryte brezentem w środku znajdują się ludzie. Na razie nie zanosi na gwałtowne ruchu milicji, ale ludzie na majdanie się przygotowują się na szturm – informuje korespondent Gazety Polskiej Codziennie Wojciech Mucha.

Według relacji „Kyiv Post” ukraiński rząd podjął decyzję o rozwiązaniu siłowym. W tej chwili nikt nie może dostać się na plac przy Euromajdanie, ani go opuścić.

Okazuje się, że zamknięte zostały trzy stacje metra w najbliższym sąsiedztwie metra. Oficjalnie mówi się o zamknięciu z przyczyn technicznych.

- Opozycja ma zamiar bronić w Kijowie Euromajdanu, w którego kierunku zmierzają oddziały milicyjnego specnazu i wojsk wewnętrznych MSW – oświadczył jeden z przywódców opozycji Arsenij Jaceniuk.

Do natychmiastowego stawienia się na obstawianym przez milicję Majdanie Niepodległości w Kijowie wezwał mieszkańców miasta jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko. Zebrani na Majdanie mężczyźni zostali wezwani na barykady.

Kliczko oświadczył, że koncentracja sił milicyjnych wokół miejsca protestów przeciwników rządu to element nacisku psychologicznego na jego uczestników.

- Apelujemy o bezzwłoczne stawienie się na Majdanie. Im więcej nas będzie, tym szybciej zerwiemy plany władz! – zaapelował Kliczko.

Tymczasem z oficjalnego komunikatu administracji prezydenckiej wynika, że Wiktor Janukowycz poparł propozycję byłego prezydenta kraju Leonida Krawczuka w sprawie uregulowania konfliktu między władzami a opozycją przy okrągłym stole.

„Wiktor Janukowycz poparł tę inicjatywę. W przekonaniu prezydenta okrągły stół może służyć osiągnięciu porozumienia” – czytamy w komunikacie.

Relacja NA ŻYWO prosto z Kijowa OGLĄDAJ: http://vod.gazetapolska.pl/transmisja-na-zywo

Autor: pł
Źródło: niezalezna.pl , PAP
foto: Ivan Bandura/ http://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/

http://niezalezna.pl/49287-w-oczekiwaniu-na-szturm-wojsko-i-milicja-otoczyly-majdan

Brak głosów

Komentarze

Białoruś i Ukraina zwasalizowane przez Rosję zniweczą strategiczne możliwości obronne Polski na obszarze Bałtyku. Wtedy polem przyszłej wojny będzie 150-kilometrowy pas od granicy z Białorusią do Warszawy – uważają analitycy Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.

M.Klimentyev RIA Novosti Kremlin/Reuters
 

 

Dzisiaj Narodowe Centrum Studiów Strategicznych przedstawi raport pt. „Geografia wojskowa Bałtyku”, w którym zawarte zostaną wnioski dla kierunków modernizacji Sił Zbrojnych. Chodzi o zakup odpowiednich okrętów podwodnych, rakietowych, trałowców, rakiet średniego zasięgu oraz samolotów, które będą mogły skutecznie prowadzić działania na obszarze Morza Bałtyckiego. Wnioski te zostaną przedstawione podczas konferencji pt. „Strategia obronna Polski – wyzwania w kontekście Morza Bałtyckiego”. Najważniejsza jest w tej kwestii współpraca z krajami nordyckimi, takimi jak Szwecja i Finlandia, a także Danią oraz Litwą, Łotwą i Estonią.

Jim Thomas, wiceprezydent Center for Strategic and Budgetary Assessments – prestiżowego think tanku z USA, były członek kierownictwa Pentagonu (2004-2008), omówi szeroko dyskutowaną nową amerykańską koncepcję wojny powietrzno-morskiej na Zachodnim Pacyfiku, której jest współautorem. Z niej płyną też wnioski dla sytuacji militarnej na Bałtyku. W panelach dyskusyjnych uczestniczyć będą także wysokiej rangi przedstawiciele Sztabu Generalnego WP oraz Dowództwa Marynarki Wojennej.

Białoruś, Ukraina i ochrona polskich granic

Wspomniany raport NCSS poświęcony tematowi wpływu geografii wojskowej Bałtyku na kierunki modernizacji Sił Zbrojnych RP zawiera kilka ważnych wniosków. Szczególnie ciekawie brzmią one w kontekście wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie, a także regularnych manewrów wojskowych „Zapad” od kilku lat prowadzonych wspólnie z Białorusią przez armię rosyjską.

Zdaniem Jacka Bartosiaka i Tomasza Szatkowskiego z NCSS, „pogłębianie się niekorzystnej zmiany uwarunkowań geopolitycznych otoczenia Polski zwiększa ryzyko wystąpienia konfliktu politycznego i zbrojnego z udziałem Polski w najbliższych dwóch dekadach”.

Nie mają oni wątpliwości, że takim potencjalnym przeciwnikiem polskiej armii mogą być tylko Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej. W ich ocenie, „możliwość korzystania przez armię rosyjską z terytorium białoruskiego, nie mówiąc już dodatkowo o ukraińskim, w sytuacji oczywistej różnicy potencjału, zwłaszcza ilościowego, pomiędzy Siłami Zbrojnymi RP a armią rosyjską” właściwie uniemożliwia realizację planu wykorzystania Bałtyku jako pola i centrum takiego konfliktu.

Zdaniem ekspertów, pole walki po prostu przeniesie się wówczas na obszar lądowy, „pomiędzy położoną 150 km na wschód od Warszawy granicą białoruską a samą Warszawą”. Dlatego istotne jest, by takie kraje jak Białoruś i Ukraina, a także Niemcy były w obliczu kryzysowej sytuacji wobec Polski przynajmniej neutralne, natomiast państwa bałtyckie oraz Finlandię i Szwecję łączyła z Polską konieczność wspólnej neutralizacji rosyjskiego zagrożenia na obszarze Bałtyku.

Jak czytamy w raporcie: „Utrzymanie terytorium Białorusi i Ukrainy z dala od wojny uniemożliwia Rosji przerzucenie sił i środków w pobliże teatru wojny i pomoc siłom w obwodzie kaliningradzkim oraz stwarza Rosjanom wielkie wyzwania natury planistycznej i logistycznej przy planowaniu uderzeń na Polskę z samego powodu odległości i geografii oraz geograficznej przewagi strony polskiej w teatrze działań wojennych”.

Maciej Walaszczyk

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/61947,wobec-nadchodzacej-wojny.html

******************************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#395737

dla kacapow w pacyfikacji Polski.Ukarincy nienawidza kacapow jeszcze bardziej niz Polacy bo maja za co.
Caly konflikt miedzy Polakami a Ukraincami w latach 30 i 40tych ubieglego wieku byl w wiekszosc spowodowany bolszewicka polityka szczucia.

Uwazam mimo nierozliczonych zbrodni ukrainskich na Polakch
Ukraincy w obecnej i na przyszlosc chwili sa naturalnym sprzymierzencem Polski w walce z imperializmem kacapskim i jego zainstalowanym systemem w Polsce i w wielu postkomunistycznych krajach.

Polska z premedytacja zostala przez ten sytem rozbrojona, a zdrajcy sa u wladzy i chronia tych co zatakowli Polske w dniu 10kwietnia 2010 bo zamach smolenski a wczesniej zamach w Miroslawcu byl oczywistym aktem wojennym wymierzonym w sily zbrojne i naczelnego wodza a zrazem prezydenta RP ktory byl reprezentantem Polakow, ktorzy go wybrali.
Problem jest w tym ze Polacy nie bardzo se zdaja z tego sprawe ze likwidacja poprzez te dwa zamachy to byl atak wojenny na Polske i kazdego Polaka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#395784

gdzie znalazła się.

Putin nawołuje państwa, żeby nie "mieszały" się do spraw wewnętrznych Ukrainy. Niestety sam tego nie robi.

Wojsko Putina wtargnie na Ukrainę? Sewastopol prosi o interwencję 2 gru 2013
Radny wywodzący się z rządzącej Ukrainą Partii Regionów Siergiej Smolianow poprosił Władimira Putina o interwencję wojskową. Jak podaje wp.pl, parlamentarzysta z partii Wiktora Janukowycza prosi o „ocalenie Ukrainy przed amerykańskim agresorem”.
Od 12 dni na Placu Niepodległości w Kijowie trwa demonstracja zwolenników podpisania przez Ukrainę Umowy Stowarzyszeniowej.
Władze Sewastopola na Krymie w zaistniałej sytuacji zaapelowały o interwencję wojskową Rosji. Nazwały ją „bratnią pomocą”.
Źródło: niezalezna.pl

http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/16911-wojsko-putina-wtargnie-na-ukrain%C4%99-sewastopol-prosi-o-interwencj%C4%99

Dwa dni później:
Wicepremier Ukrainy poleciał do Moskwy 4 gru 2013
by omówić m.in. kwestie gazowe, podczas, gdy na Majdanie ważą się losy Ukrainy.
Czy gaz w tych dniach jest najważniejszy?
http://niezalezna.pl/49083-wicepremier-ukrainy-polecial-do-moskwy

Zresztą kwestię gazu Janukowycz rozwiązał sam:
Ukraina rezygnuje z rewersowych dostaw gazu z Zachodu. Powrót pod skrzydła Rosji?
Piotr Maciążek
http://www.defence24.pl/analiza_ukraina-rezygnuje-z-rewersowych-dostaw-gazu-z-zachodu-powrot-pod-skrzydla-rosji

Do powyższych artykułów można dodać już wcześniej opublikowane opinie. Nie ma wątpliwości, że w interesie Polski jest wolna Ukraina. Pierwszy krok, to wolna od Rosji.

Wojciechowski: Kaczyński na Majdanie i pamięć Wołynia
http://niepoprawni.pl/content/wojciechowski-kaczynski-na-majdanie-i-pamiec-wolynia

Po co ciągnąć Ukrainę do upadającej UE?
http://niepoprawni.pl/blog/1448/po-co-ciagnac-ukraine-do-upadajacej-ue

Saakaszwili w Kijowie: wasze zwycięstwo zmieni nas i Rosję. Ukraiński triumf będzie końcem reżimu Putina
"Dziś bronicie nie tylko swojej przyszłości, przyszłości Ukrainy, bronicie nas wszystkich
- powiedział Saakaszwili dodając, że zwycięstwo wolności na Ukrainie będzie zwycięstwem wolności w Gruzji, a także w Mołdawii i Armenii".
http://wpolityce.pl/wydarzenia/69004-saakaszwili-w-kijowie-wasze-zwyciestwo-zmieni-nas-i-rosje-ukrainski-triumf-bedzie-koncem-rezimu-putina

*******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#395767

Funkcjonariusze milicji rozpoczęli demontaż barykad otaczających rządową dzielnicę. Próbują też usunąć demonstrantów sprzed gmachu rady ministrów.

Za niezależna.pl

*****************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#395836

Nawet Rosjanie poznali się na jego wiarygodności, nazywając zapewnienia "suchą wodą".
Noc może być gorąca, bo obie strony chcą dyskutować z pozycji siły.

Majdan, podczas ostatniej "pacyfikacji", zaatakowano o 4 rano.

Vote up!
0
Vote down!
0
#395838

20.32
Wiceprezydent USA zadzwonił do prezydenta Ukrainy. Joe Biden miał wyrazić "poważne zaniepokojenie" wzrastającym niebezpieczeństwem wybuchu przemocy na kijowskich ulicach. Amerykanin wezwał do rozmów z opozycją. niezależna.pl

Gdzieś mignęła i informacja, że UE chce nałożyć na Ukrainę jakieś ograniczenia???
Ci to umieją zdzierać kasę od wszystkich i za wszystko, a nawet za nic.(Ocipienie globalne).

***************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#395886

W Kijowie rozgrywają się losy Ukrainy i narodów Europy Wschodniej. Odłączenie Ukrainy od rosyjskiej strefy wpływów oznacza, że pomiędzy Polską a Rosją powstaje ogromny bufor, który odsuwa od nas imperialne zakusy Moskwy. Ukraina przyłączona do Rosji to bezpośrednie zagrożenie niepodległości naszego kraju.

foto: Ivan Bandura/ http://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/

 

Jedną z głównych przyczyn upadku I Rzeczypospolitej było dopuszczenie do zwasalizowania Kozaczyzny przez Rosję (ugoda perejesławska). Armie, które mogły chronić nasze ziemie, zostały obrócone przeciwko nam i wzmocniły siłę Moskwy. Oczywiście walczyłyby po naszej stronie nie tyle w interesie „Rzeczpospolitej trojga narodów” (ugoda hadziacka), ile we własnym, by nie wejść pod but cara. Do rozbiorów jednak by nie doszło. Identyczny błąd popełniono w roku 1921 (pokój ryski), kiedy to głównie endeccy negocjatorzy za plecami Józefa Piłsudskiego oddali Ukrainę bolszewikom. Ucierpiał na tym nie tylko Kijów, ale i Gruzini, którym nikt już nie był w stanie udzielić żadnej pomocy. W rezultacie Polska znalazła się bezpośrednio pomiędzy Sowietami i Niemcami, co doprowadziło do IV rozbioru w 1939 r. Plan Stalina i Hitlera nie byłby możliwy, gdyby czerwona Rosja musiała najpierw borykać się z podbojem Ukrainy. Być może w ogóle nie miałaby na to sił.

Koncepcję wspólnoty wolnych narodów Europy Środkowo-Wschodniej kontynuował Lech Kaczyński. Jestem przekonany, że jeżeli go zabito, to właśnie z tego powodu. Rosja zobaczyła wielkie zagrożenie w budowie wokół Polski bufora niezależnych od Moskwy państw. Dzisiaj do tej koncepcji powrócił Jarosław Kaczyński. Wbrew temu, co piszą ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i trochę łagodniej Rafał Ziemkiewicz, uważam, że Kaczyński w Kijowie służył polskim sprawom najlepiej, jak się dało. Urazy nie zastąpią realnej polityki. Piłsudski walczył ramię w ramię z Ukraińcami, wśród których pewnie było też trochę takich, którzy chcieli nam dwa lata wcześniej odebrać Lwów. Polscy królowie zaprzysięgli „Rzeczpospolitą trojga narodów” chwilę po buntach Chmielnickiego. Należy mówić prawdę o ludobójstwie na Wołyniu, ale to nie zmienia faktu, że dzisiaj ci Ukraińcy, którzy walczą o wolność, są sojusznikami Polski. Nigdy nie odsądzałem od czci i wiary Romana Dmowskiego za to, że w rosyjskiej Dumie pojawiał się obok Polakożerców. W swoim sumieniu spełniał tam polskie obowiązki. Tym bardziej nie można mieć pretensji do Kaczyńskiego, że bronił interesów polskich tam, gdzie byli zarówno ci, którzy nas lubią, jak i ci, których lubić nam byłoby trudno. Na tym polega wielkość polityka i co najmniej brak roztropności jego krytyków.

Autor: Tomasz Sakiewicz
Źródło: Gazeta Polska

http://niezalezna.pl/49324-sakiewicz-w-kijowie-rozgrywaja-sie-losy-ukrainy-i-narodow-europy-wschodniej

******************************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#396047

http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-n...

Dlatego, że prawem kaduka przywłaściło sobie imię Alex Jones?

Ta strona nie ma nic wspólnego ze stronami Alexa Jonesa, który podaje sprawdzone fakty, fakty z odtajnionych dokumentów, albo od swoich sprawdzonych informatorów, którzy nie mylą się w 99 %, a nie jakeś bzdury podawane na tej stronie. Alex Jones powinnien zasądzić właścicieli tej strony za podważanie jego wiarygodności. Jak się używa czyjegoś imienia, podejrzewam, że bez zgody właściciela, to trzeba zachowywać takie same standardy, a nie robić z niego śmietnik.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#396060

Nie spodziewałam się, że będziesz walić jak cepem, gdzie popadnie. Żródło to niezależna.pl, a alexjones.pl nick dobry jak każdy inny np.: Lotna.

Ponadto nie mi sądzić dlaczego wybrał sobie taką nazwę. a portal jest wzglęgnie rzetelny. Słowem, Twoje pytania powinne być skierowane na tamtym portalu, a nie pod wpisem o Ukrainie i Rosji...

Czy chodzi Ci o ten wpis?

Sytuacja jawi się bardzo trudna, ale chcę podkreślić Polskę,
ciociababcia, 9 grudnia, 2013 - 16:42

gdzie znalazła się.

Putin nawołuje państwa, żeby nie "mieszały" się do spraw wewnętrznych Ukrainy. Niestety sam tego nie robi.

Wojsko Putina wtargnie na Ukrainę? Sewastopol prosi o interwencję 2 gru 2013
Radny wywodzący się z rządzącej Ukrainą Partii Regionów Siergiej Smolianow poprosił Władimira Putina o interwencję wojskową. Jak podaje wp.pl, parlamentarzysta z partii Wiktora Janukowycza prosi o „ocalenie Ukrainy przed amerykańskim agresorem”.
Od 12 dni na Placu Niepodległości w Kijowie trwa demonstracja zwolenników podpisania przez Ukrainę Umowy Stowarzyszeniowej.
Władze Sewastopola na Krymie w zaistniałej sytuacji zaapelowały o interwencję wojskową Rosji. Nazwały ją „bratnią pomocą”.
Źródło: niezalezna.pl

http:// /pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-n...

**********************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#396158