Sprzeciw wobec stalinizacji nowego kodeksu postępowania karnego

Obrazek użytkownika ciociababcia
Ogłoszenie

Proszę, powiadom jak najwięcej osób o tej petycji. Im więcej podpisów ona otrzyma, tym więcej uwagi poświęcą jej media i organy decyzyjne.

Uwaga: w czerwcu sejm RP zamierza uchwalić nowy kpk – druk 870. Od 1.01.2015 będzie obowiązywał !!! Zbliżają się czasy procesów stalinowskich. To zwykłe oszustwo.

Ostrzegamy wszystkich przed wprowadzeniem nowego kodeksu postępowania karnego, bowiem znacząco utrudnione zostanie prawo oskarżonego odwoływania się do sądu wyższej instancji. W konsekwencji po uchwaleniu nowych procedur będzie jeszcze gorzej.

Tymczasem Gazeta Wyborcza z 1.06. 2013 r. z triumfem informuje nas o sukcesie polskiego prawa karnego, bo oto zbliżają się do Polski ” Sądy po amerykańsku” w których redaktor Bogdan Wróblewski prowadzi wywiad rzekę z przyszłym v-ce ministrem sprawiedliwości Jerzym Kozdroniem, zachwycając się wielką rewolucją zmiany modelu dotychczasowej procedury karnej. Nowa procedura karna ma wejść w życie 0d 1 stycznia 2015 r.

Rzeczywistość jest jednak bardzo ponura. Od powstania pomysłu bijemy na alarm, że nowa profesorska reforma prawa karnego zawarta w druku sejmowym 870 to bubel prawny, a proces karny zmierza do procesu stalinowskiego.

Niestety pomimo wielu naszych publikacji my wszyscy nadal siedzimy po cichu i czekajmy aż obudzimy się z rękami i nogami w nocniku.

W przyszłaj nowelizacji:

1. brak nagrywania postępowań

2. nie ma udziału organizacji społecznych

3. ogranicza się jawność postępowań w tym wrac się wbrew uchwale SN do tajności posiedzeń

4. nie zmieniono zakresu subsydiarnych aktów oskarżenia

5. nie ma zażalenia na kierowanie obywateli na badania psychiatryczne

6. znacząco utrudnia się składanie apelacji od wyroków I instancji (utrudnienia podobne do kasacji)

7. apelacje rozpoznawać będą sądy w składzie ławniczym - czyli sędzia i 2 ławników – to już chyba żart z obywateli. Co wie ławnik o sprawie w odwołaniu, który nie ma pojęcia co jest w aktach.

8. kasacja i to wielokrotna będzie w praktyce wyłącznie uprawnieniem prokuratora

Kolejny raz Państwo polskie i posłowie fundują nam bubel prawny ! Jest co prawda kilka propozycji interesujących, ale większość zmian spowoduje dalszą bezkarność polskiej prokuratury i polskich sądów.

Przeczytaj nasze stanowisko z grudnia 2011 r. – Projekt KPK to bubel prawny -kliknij. http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1851%3Aprof-reforma-kpk-&catid=23%3Aogoszenia&Itemid=2

Skróceniu postępowania sądowego ma służyć m.in. to, iż sąd nie będzie już mógł w trakcie procesu odesłać sprawy prokuraturze do uzupełnienia – lecz będzie musiał ją osądzić taką, jaką prokuratura przygotowała – co zachęci jeszcze bardziej prokuraturę do tworzenia bubli prawnych zwanych aktami oskarżenia.

Ponadto sąd II instancji także nie będzie mógł uchylić sprawy do ponownego rozpoznania w I instancji, a jedynie – w razie takiej potrzeby – będzie “zmieniał merytorycznie wyrok”, mogąc prowadzić postępowanie dowodowe w szerszym zakresie niż obecnie. Spraw karnych po nowelizacji miałoby być mniej, bo do sądu nie trafiałyby błahe sprawy o nieznacznej szkodliwości społecznej.

O sprawie nowego kpk pisał również “TRYBUNAŁ OBYWARELSKI ” – polecamy przeczytać. Sprawa jest bardzo poważna.

Szczegóły o sprawie: http://www.aferyibezprawie.org

Kliknij http://www.aferyibezprawie.org/images/stories/Dolacz%20do%20nas.jpg

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu - Skontaktuj się z autorem petycji
http://www.petycjeonline.com/contact/52252

petycja do podpisu tutaj

http://www.petycjeonline.com/sprzeciw_przeciwko_stalinizacji_nowego_kodeksu_postpowania_karne

http://costerin.wordpress.com/2013/06/03/sprzeciw-wobec-stalinizacji-nowego-kodeksu-postepowania-karnego/

Ocena wpisu: 
Brak głosów