SKANDAL!!! Zygmunt Bauman na próbnej maturze z języka polskiego

Obrazek użytkownika ciociababcia
Idee

Jak informują nas Czytelnicy, dziś na maturze próbnej z języka polskiego, przygotowanej przez wydawnictwo Operon i Gazetę Wyborczą, w szkołach w całej Polsce maturzyści czytali i wykonywali zadania do eseju "Wielozadaniowi" autorstwa Zygmunta Baumana.

Jak napisał do redakcji PRAWY.PL nasz oburzony Czytelnik, o autorze eseju "Wielozadaniowi" Zygmuncie Baumanie:

"(...) to agent Informacji Wojskowej, major Zygmunt Bauman odznaczony w 1950 r. Krzyżem Walecznych za wzorową służbę w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów." Tymi bandami było powojenne podziemie antykomunistyczne, znani inaczej jako żołnierze wyklęci.

Czytaliśmy sobie więc tekst zagorzałego komunisty, wykładowcy marksizmu i mordercy polskich żołnierzy. Za swoje czyny nigdy nie przeprosił ani nie odpowiedział. Prosił bym o udostępnienie informacji na ten temat, warto poinformować Polaków kogo przedstawia się młodym ludziom za autorytet."

Kim jest ZYGMUNT BAUMAN. Oto TAJNY ubecki DOKUMENT >> http://prawy.pl/z-kraju/3359-kim-jest-z ... i-dokument

Najnowsze doniesienia z mediów potwierdzają informacje naszych Czytelników. Wyglądało to tak:

PRACA Z TEKSTEM - esej Zygmunta Baumana "Wielozadaniowi"

- Cytat z tekstu, zaznacz, czy zawarto w nim metaforę, hiperbolę czy apostrofę

- Co to jest kamień filozoficzny? W jakim znaczeniu autor użył tego związku w tekście?

- Na podstawie argumentów zawartych w tekście sformułuj tezę zawartą we wcześniejszym akapicie

- Opisz problem o którym mówi tekst i wytłumacz jakie jego autor proponuje rozwiązania

- Zacytuj dwa sformułowania z tekstu, które świadczą o tym, że autor używa mowy potocznej

- Nazwij, który akapit zawiera tezę, który pointę, który doświadczenia autora itd.

- Autor dwukrotnie użył sformułowania "Jednym uchem wpada, drugim wypada". W jakim celu?

- W jednym z akapitów autor używa sformułowań "nas", "my" - w jakim celu?

Powstaje tylko pytanie - jakim prawem "Gazeta Wyborcza" przygotuwuje maturę próbną z języka polskiego dla całej Polski? Czy postanowiła tym samym zemścić się na polskiej młodzieży, która coraz głośniej mówi, że nie chce by przedstawiono jej sowieckich zdrajców i kolaborantów jako wzory i autorytety?

AG

http://prawy.pl/z-kraju/4349-skandal-zygmunt-bauman-na-probnej-maturze-z-jezyka-polskiego

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeśli Bauman był na próbnej, to strach się bać, co będzie na egzaminie końcowym...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392711

Skoro temat jest na maturze próbnej, to znaczy, że jest w programie nauczania!
Ktoś tu śpi. Rodzice na pewno, mleko wylało się to dopiero alarmują.
Są stowarzyszenia, nikt nie pokusił się żeby zobaczyć kto zastąpił Mickiewicza?
****************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392713

Tekstu "Bałwana", z tego co wiem, nie ma w programie nauczania (lektury). Zresztą, nie znajomości treści wymagała ta przedpróbna matura, lecz umiejętności czytania tekstu i jego interpretacji.

Też mieli kogo wybrać, żal d..e ściska.
Ale Żyd zawsze wybierze Żyda a komuch komucha.
To norma.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#392717

 wydawnictwo WSiP zamieściło w części 3  podręcznika  "Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka "adresowanego do uczniów klasy maturalnej tekst A. Michnika o antysemityźmie polskim. Tekst ten nieprzerwanie istnieje w starszej edycji podręczników, które wypiera  " zreformowana " ich późniejsza postać! Czy ukaże się w nowym podręczniku dla maturzystów 2015, nie wiem, ponieważ nikt z uczących nie oglądał nawet projektu tego edukacyjnego dzieła!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#392802

No chyba niezupełnie. Z ciekawości zapytałem syna (tegorocznego maturzysty) o w/w temat. Nie potwierdził. Próbna matura będzie prwd. w styczniu (jest obowiązkowa) a toto wyborcze g..no, było jedynie dla chętnych.
Poloniści z liceum syna (i mam nadzieje w innych też), odpuścili zupełnie tę "bałwanowską" przedpróbną maturę i po prostu jej nie było.

Ale i tak czuję niesmak. Analizować raport zdrajcy ?
To tylko w Polsce przechodzi.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#392715

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#392763

Dzięki tej próbnej maturze mogłem dziś powiedzieć wprost swoim uczniom, że analizowali tekst zbrodniarza komunistycznego. Część z nich to na pewno zainteresowało, a na pewno, dzięki osobistemu doświadczeniu, zwrócili uwagę na życiorys tej kreatury. Dzięki temu dowiedzieli się kto zacz. Z zasłyszanych rozmów wnioskowałem, że nie pałają do niego miłością. Wręcz przeciwnie. Co więcej, swoją "miłość" do Baumana przenosili na "GW".
Poza tym zauważyłem, że niektóre z moich koleżanek polonistek (sam uczę przedmiotów technicznych) w ogóle nie przeczytały, kto jest autorem eseju. Co gorsza, jednej z nich musiałem uświadamiać jego paskudny życiorys, bo chyba o nim nie słyszała.
Z drugiej strony, jeśli ta niewątpliwa wpadka pozwoliła spopularyzować wiedzę o katach komunistycznej bezpieki wśród młodzieży, to czemu nie...
Teraz czekam na analizę fragmentów "Main Kampf" na maturze w maju. Choć autora tego wiekopomnego dzieła akurat chyba młodzież zna. A może nie?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#392773

że źle się stało, że znowu triumfuje łajdactwo, podłość i kreowanie zbrodniarzy na autorytety moralne! Gratuluję koledze usypiania sumienia, a edukowanie koleżanek polonistek zalecam na innych, właściwszych przykładach!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#392803

Stało się, lewactwo postanowiło znów wykreować swojego pupilka. Ale myślę, że był to ich strzał w nogę. Dzięki tej prowokacji udało mi się poruszyć temat zbrodni komunistycznych i jej autorów na forum szkoły. W normalnych warunkach, nie będąc przecież nauczycielem historii, trudno mi nawiązywać do tych tematów w rozmowach z uczniami. A teraz? Przecież mówimy na tak ważny temat, jak próbna matura!
- jak wam się podobały zadania na maturze?
- ...
- a wiecie, kto jest autorem tego tekstu? To przecież zbrodniarz komunistyczny!
- ...
Gdybym naraz na swojej lekcji (przedmioty zawodowe) zaczął rozmowę od pytania: "wiecie, kto to był Bauman i co zrobił?", uczniowie uznali by mnie za oszołoma. A teraz? Podejmują rozmowę, przyjmują wiedzę o jego zbrodniach. Oburzają się. Dlaczego? Bo to ich bezpośrednio dotknęło. Bo ktoś ich w to wkręcił.
Może i w zamyśle autorów tego testu było promowanie Baumana. Ale wyszło odwrotnie. Pojawiły się głosy oburzenia. Wypromowano go wśród młodzieży, ale w ubeckiej skórze. A o zbrodniarzach i ich zbrodniach należy głośno mówić. Nie chowajmy ich pod korcem, bo im o to chodzi.
A przy okazji, takie afery pozwalają na wprowadzenie do rozmów między nauczycielami tematów innych niż czysto zawodowe. Wielu jest tak zagonionych, że aktualne tematy polityczne są od nich bardzo dalekie. Przekonałem się o tym, choćby dziś, gdy w rozmowie z koleżanką popierającą gorąco ideę akcji Ratuj Maluchy, która do dziś nie miała pojęcia, że inicjatywa referendum została odrzucona przez koalicję PO-SLD. Była przekonana, że głosowania jeszcze nie było! Gdy dowiedziała się o jej odrzuceniu, sklęła na czym świat stoi Tuska i jego ferajnę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#393027

Kim jest ZYGMUNT BAUMAN. Oto TAJNY ubecki DOKUMENT >>

Zamieszczony link nie działa,czy można prosić o coś,co działa?

Chętnie bym jeszcze poszerzył swoją wiedzę o tym anty Polskim śmieciu aby uświadomić innych.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#392850

Przedstawiamy dokument z roku 1950, w którym wysocy rangą wojskowi proponują Zygmunta Baumana na stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Polit. KBW. Wymieniają w nim zasługi Baumana w zwalczaniu Żołnierzy Wyklętych oraz wróżą karierę naukową.

Warszawa dnia listopada 1950 r.
TAJNE
Egz. Nr ………..
MINISTER BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO
W n i o s e k

Wnoszę o zatwierdzenie mjr. BAUMAN ZYGMUNTA s. Maurycego – na stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Polit. KBW.

Mjr. BAUMAN urodził się w 1925 r. w Poznaniu jako syn kupca, posiadającego swój własny sklep włókienniczy. Uczęszczał do szkoły w Poznaniu do 1939 r., kiedy to uciekł przed Niemcami wraz z rodzicami do ZSRR. W Związku Radzieckim kończy 10-latkę jako wyróżniający się uczeń, przyjęty do Komsomołu i udaje się do m. Gorki na studia. Po dwóch latach studiów zostaje w roku 1944 zmobilizowany przez Rejwojenkomat do Milicji Obywatelskiej m. Moskwy, gdzie pracuje jako inspektor.

W 1944 r. wstępuje do 4 DP., z którą przechodzi szlak bojowy. Pod Kołobrzegiem ranny. Po krótkim przeszkoleniu oficerskim zostaje oficerem politycznym. W okresie powojennym cały czas służy w politycznym aparacie szkoleniowym KBW.

Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych.

Od 1947 r. pracuje na kolejnych szczeblach aparatu propagandy Zarządu Politycznego KBW. W ciągu tego czasu ukończył bez przerwy Akademię Nauk Politycznych jako jeden z przodujących absolwentów i obecnie studiuje jako wolny słuchacz na Szkole Partyjnej przy KC. Do PPR przyjęty w styczniu 1946 r., PZPR od dnia zjednoczenia.

Wyróżnia się nieprzeciętnymi zdolnościami zarówno w przyswajaniu sobie wiedzy, jak i w umiejętnościach propagandowych i agitacyjnych. W zagadnieniach politycznych zajmuje bardzo prawidłowe stanowisko. Bardzo wnikliwy i spostrzegawczy w analizie politycznej, szczególnie czujny na błędy ideologiczne. W pracy wykazuje duży talent organizatorski, bardzo szeroką inicjatywę, rozmach w realizacji i samodzielność. Umie wyciągać niewykorzystanych ludzi na poważną pracę. Ofiarny i bezinteresowny.

Biorąc pod uwagę jego pracę, postępowanie i fakt, że większość swego życia spędził w ZSRR i szeregach naszego wojska należy sądzić, że wpływy jego pochodzenia [klasowego] zostały przełamane. Wbrew woli ojca i z własnej inicjatywy wystąpił o przekazanie Partii sumy powstałej z praw rodziców do spadku rodzinnego w postaci części domu. Mimo opinii KC, iż sprawy tej nie warto podnosić wobec stosunkowo niewielkiej sumy (500 000 zł w starym pieniądzu) pozostał przy swym zdaniu i w dalszym ciągu mimo trudności czyni starania o przekazanie tych praw Państwu.

Potępia syjonistyczne poglądy ojca i odwiódł go od zamiaru emigracji. (Matka jest członkiem PZPR, aktywistką, pracuje w WSS jako inspektor. Również w ZSRR byłą aktywistką). Zdrowo przyjmuje krytykę. W samokrytyce i czujności nieco przesadny, w czym niewątpliwie wyraża się poczucie ciężaru swego pochodzenia klasowego.

Mimo nieodpowiedzialnej i nieprzemyślanej tendencji ze strony szeregu towarzyszy przedstawienia go ze względu na pochodzenie jako wroga klasowego zdobył sobie poważny autorytet. W stosunkach z ludźmi niekiedy ujawniają się resztki przezwyciężonego w zasadzie zarozumialstwa i oschłości. Mjr BAUMAN ma przed sobą poważną perspektywę naukową.

Zamiłowany jednak do służby nie chce opuszczać szeregów wojska. Na stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Politycznego nadaje się w zupełności.

Szef Zarządu Politycznego
Bibrowski płk.

Dowódca Korpusu Bezp. Wewn.
Hübner gen. bryg.

Redakcja Prawy.pl

(a link działa :-))))
**************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392922

No czyż nie piękny życiorys? ;-)
Sądzę, że nie powinien on pozostawać w ukryciu, warto go popularyzować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392977

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392925