Wrocław: Ewa Stankiewicz zaprasza na pikietę. "Udzielimy społecznych korepetycji prezydentowi Dutkiewiczowi"

Obrazek użytkownika kayan
Idee
Dość promowania stalinowskich zbrodniarzy we Wrocławiu. Organizujemy korepetycje dla prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Dołącz do nas.

W czwartek (4 lipca) pikieta na wrocławskim rynku. Godz. 18.00 Przyjdź i wyraź swój sprzeciw wobec promowania stalinowskich zbrodniarzy na Uniwersytecie Wrocławskim oraz sprzeciw wobec skandalicznego zachowania prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który stalinowskiego zbrodniarza Zygmunta Baumana wita z honorami. 

Wyraźmy solidarność z kibicami i narodowcami którzy ratowali honor Wrocławia, a zostali nazwani przez Dutkiewicza „nacjonalistyczną hołotą”. Promocja stalinizmu, systemu zbrodniczego w postaci promowania nierozliczonych zbrodniarzy tego systemu takich jak Zygmunt Bauman - powinna być ścigana z urzędu. Dla prezydenta Wrocławia Solidarni 2010 zorganizują w czwartek przyspieszone korepetycje na wrocławskim rynku na temat stalinizmu.

Zapraszamy wszystkich którzy mogliby nas wesprzeć w udzieleniu korepetycji prezydentowi Dutkiewiczowi z historii XX wieku. Przyjdź i dołącz do nas.

Ewa Stankiewicz, Solidarni 2010.

--- Wyrazimy solidarność z grupą młodzieży:

kibice Śląska Wrocław oraz Narodowcy, którzy w odważny sposób bronili honoru Wrocławia, wyrażając sprzeciw dla promowania stalinowskiego funkcjonariusza Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim.
 
Haniebne słowa prezydenta Dudkiewicza, który nazwał ich "nacjonalistyczną hołotą" są przejawem lewackiej pogardy dla Polskich Patriotów.
 
Musimy dobitnie pokazać, że naszej aprobaty na takie zachowania nie ma i nigdy nie będzie!
 
ZAPRASZAMY NA PIKIETĘ
 
Tomasz Małek
Stowarzyszenie Solidarni 2010
Wrocław
 
Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, jednego dnia otwierał ulicę imienia Żołnierzy Wyklętych, a drugiego witał z uprzejmością Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Warszawskim. Oto obrazkowy komentarz w tej sprawie, nadesłany przez czytelnika. 
Przewrotność Dutkiewicza bije rekordy. Przeszedł długą, ale chyba łatwą drogę od oddania czci Żołnierzom Wyklętym, po honorowanie prof. Baumana, czyli tego, który w przeszłości żołnierzy podziemia antykomunistycznego prześladował. To oburzające! Przesyłam Państwu taki o to komentarz obrazkowy do tego zachowania prezydenta. Obrazek, na pozór zabawny, w gruncie rzeczy jest tragiczny. Pokazuje polityczną przewrotność i koniukturalizm. Do dziś mam w uszach słowa Dutkiewicza, gdy witał Baumana. Powiedział wtedy: "Profesor Bauman jest moim gościem". Po prostu żenada. I tyle.

Damian

za: pch24.pl
"Bauman był oficerem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Struktura, choć ubrana w €mundury wojskowe, to z€ wojskiem miała niewiele wspólnego. Była bowiem zbrojnym ramieniem partii komunistycznej utworzonym na wzór wojsk NKWD  i €służącym ujarzmieniu polskiego społeczeństwa. To właśnie jednostki KBW ścigały po wojnie najsłynniejsze oddziały polskiej partyzantki:

  • V. Wileńskiej Brygady AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” na Białostocczyźnie,
  • mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory” na Lubelszczyźnie
  • Józefa Kurasia „Ognia” na Podhalu

Przeciwko zbrojnemu podziemiu walczył z €bronią w €ręku także Bauman. Otrzymał za to Krzyż  Walecznych"

/Piotr Gontarczyk, IPN/

 TOWARZYSZ „SEMJON”. NIEZNANY ŻYCIORYS ZYGMUNTA BAUMANA - do pobrania TUTAJ

czyt. też:  Zbrodnie komunistyczne \ „Autorytet”w archiwach IPN Jak waleczny major Bauman bandytów tropił

Major Zygmunt Bauman nie tylko szkolił żołnierzy KBW, ale i osobiście dowodził oddziałem, który wyłapywał Żołnierzy Wyklętych – wynika z dokumentów IPN. Było to za rządów Bolesława Bieruta, z którego córką – swoją partnerką – mieszka dziś w angielskim Leeds. Uniwersytet Wrocławski jest im obojgu szczególnie bliski – wszak nosił niegdyś imię stalinowskiego dyktatora.

http://www.gazetapolska.pl/28909-jak-waleczny-major-bauman-bandytow-tropil

---

do pobrania:   TOWARZYSZ „SEMJON”. NIEZNANY ŻYCIORYS ZYGMUNTA BAUMANA 

.

za: http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/07/03/wroclaw-ewa-stankiewicz-zaprasza-na-pikiete-udzielimy-spolecznych-korepetycji-prezydentowi-dutkiewiczowi/

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów