Otrzymałam e-mailem. Myślę, że to wspólna sprawa.

Obrazek użytkownika ciociababcia
Ogłoszenie

 

Drodzy Przyjaciele,

Wielkie banki przyłapano na nielegalnych manipulacjach światowymi stopami procentowymi, dzięki którym finansiści okradali miliony ludzi na całym świecie czerpiąc bezpośrednie zyski z ich pożyczek hipotecznych czy kredytów studenckich! Każdego z nas za t akie nadużycia spotkałaby kara więzienia, ale bankowcy z
Barclays zostali ukarani jedynie grzywną, która i tak nieznacznie nadszarpnie ich bogate kieszenie! Oburzenie na przywileje bankowców rośnie na całym świecie -- to dobry moment by przekierować władzę z rąk sektora finansowego na demokratyczne tory.

Europejski regulator rynków finansowych, Michel Barnier rozpoczął walkę z potężnym lobby bankowym nawołując do zmian, dzięki którym bankowcy, odpowiedzialni za oszustwa na tak wielką skalę trafiliby do więzienia. Jeśli UE uda się wprowadzić te zmiany, odpowiedzialność za takie czyny poniosą również oszuści na całym świecie. Bankowcy lobbują jednak przeciw zmianom, więc by przeforsować konkretne reformy musimy dysponować wsparciem ogromnej liczby obywateli.

Jeśli 1 milion z nas wesprze Barniera w ciągu najbliższych 3 dni, jego reformy nabiorą ogromnej siły przebicia dzięki której stawimy czoło potężnemu lo bby bankowemu i politykom. Kliknij poniżej by podpisać petycję, dzięki której fałszywi bankowcy staną przed wymiarem sprawiedliwości:

http://www.avaaz.org/pl/bankers_behind_bars_f/?tta

Nie znamy jeszcze pełnej skali tego skandalu, ale informacje dostępne w tym momencie przerażają: "Kilka" nienazwanych kluczowych banków było w tę sprawę bezpośrednio zamieszanych, na szeroką skalę manipulowano stopą kredytu międzybankowego LIBOR, od której wysokości bezpośrednio uzależnione jest oprocentowanie kredytów udzielanych przez banki klientom, w tym pożyczek hipotecznych. Te manipulacje wpłynęły na zmianę wartości inwestycji na poziomie setek trylionów dolarów. Sam tylko bank Barclays przyznał się do dopuszczenia się tego nadużycia "setki" razy.

Zbyt długo już potężne banki zastraszają naszych przywódców. Zbyt długo już, bankowcy manipulują naszymi r ynkami, dostosowując pole gry do swoich kolejnych podejrzanych gierek, zabezpieczając swoje, często bardzo ryzykowne, decyzje pieniędzmi podatników.

Cały system jest zmanipulowany, a takie manipulacje to nic innego jak przestępstwo. Czas posadzić przestępców za kratkami. Zainicjujmy te zmiany w Europie -- reszta świata dołączy jeśli nam się uda:

http://www.avaaz.org/pl/bankers_behind_bars_f/?tta

Wielkie banki nadużywające swojej władzy -- to śpiewka ale i zmartwienie kolejnych współczesnych pokoleń. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tej sytuacji odmienić. Obecnie dysponujemy ogromną demokratyczną siłą, której nawet najpotężniejsi gracze nie są w stanie zatrzymać. Razem możemy zakończyć "wszechpanowanie" sektora bankowego.

Z nadzieją,

Ricken, Iain, Alex, Antonia, Giulia, Luis, oraz cały zespół Avaaz

Więcej informacji:

W.Brytania.Parlamentarne śledztwo ws. manipulacji banku Barclays (Gazeta)
http://wyborcza.pl/1,91446,12059024,W_Brytania_Parlamentarne_sledztwo_ws__manipulacji.html

Klienci uciekają z dużych banków. "Przez nadużycia w Barclays" (WProst) http://www.wprost.pl/ar/332656/Klienci-uciekaja-z-duzych-bankow-Przez-naduzycia-w-Barclays/

Afera w banku Barclays i upadek "Steve'a Jobsa bankowości". "Jeśli piśniesz słówko, to..." (Polska)
http://www.polskatimes.pl/artykul/613439,afera-w-banku-barclays-i-upadek-steve-a-jobsa-bankowosci,id,t.html?cookie=1
 

 

 

- Nas spotkałaby za to kara więzienia, ich też powinna. Prześlij to zdjęcie znajomym i kliknij tutaj by podpisać petycję: http://j.mp/NaNDws

http://www.avaaz.org/pl/bankers_behind_bars_f/?tHKEEcb

Ocena wpisu: 
Brak głosów