Kaczyński jest potrzebny Polsce!

Obrazek użytkownika ciociababcia
Kraj

Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Politycy PIS drżą teraz o samego prezesa – pisze „Fakt”. Poświęci się całkiem polityce czy przeciwnie – nie będzie miał już do niej serca? To pytanie, które pada w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Zadają je sobie także politycy innych formacji.

Niebawem napiszę bardzo cierpką notkę pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego. Ale zanim to zrobię, chciałbym przypomnieć tym, którzy marzą, że tym razem pan prezes już się nie podniesie, że:

Jedno jest bezsporne. Po przegraniu przez Donalda Tuska prestiżowego głosowania w sejmie życie właśnie pokazało, że Polsce jest potrzebny konsekwentny i silny rząd. Premier Tusk okazał się bowiem politykiem niepoważnym, niekonsekwenthym i niewiarygodnym, a jego rząd nieudacznym. A co by nie mówić o Jarosławie Kaczyńskim, to od dawna na polskiej scenie politycznej nie było tak wytrwałego i odpornego na ciosy fightera walczącego o los Polski.

Bo ileż to razy cynicy z Gazety Wyborczej bili Jarosława Kaczyńskiego niżej pasa, a sędziowie udawali, że tego nie widzą. Zaś sprzedajni fotoreporterzy zrobili mu tysiące szpetnych fotek.

Ileż nieczystych ciosów musiał przyjąć Prezes.

Na korpus - od brutalnie faulujących dziennikarskich hien: Olejnik, Kolendy-Zaleskiej, Lisa, Żakowskiego, Wołka, Szostkiewicza, Kuczyńskiego i nieustannie go punktujących jadowitą kpiną „satyryków” Szkła Kontaktowego.

Ile bolesnych ciosów dostał na wątrobę - od sprzedajnych lizusów z tytułami profesora: Kuźniara, Markowskiego, Krzemińskiego, Czapińskiego, Śpiewaka, Nałęcza et consortes, którzy go przedstawiali ludziom, jako ludojada pożerającego na śniadanie niemowlęta..

Ileż trafień na szczękę zaliczył - od politycznych rzezimieszków: Palikota, Nowaka, Sikorskiego, Grupińskiego, Olszewskiego...

No i ta straszliwa seria brudnych ciosów, jaką dostał w splot słoneczny od tandemu do mokrej roboty Miller – Anodina.

Bili bezlitośnie. A gdy się tylko zachwiał, z loży różowego salonu rozlegało się zdziczałe wycie: Złam mu szczenę!!! Wal go w potylicę!!! Wybij zęby!!! No bij!!! Zabij!!! Dorżnij!!! A że ludzi nietrudno podpuścić, rozpalona widownia wyła razem z nimi.

A, gdy prezes schodził po walce do szatni, pluli na niego w przejściu obłąkany z nienawiści Niesioł i toksyczna Janka, a internetowe stado warchlaków z chlewni zakochanej w Tusku emisariuszki spod Wawelu wylewało mu na głowę hektolitry pomyj i fekaliów.

Nazajutrz Gazeta Wyborcza wybijała tłustą czcionką nagłówki: „Już nigdy nie wróci na deski”. „Kaczyński na zawsze skończony”.

A ten znienawidzony przez post-komunistów „kurdupel z wiecznie rozwiązaną sznurówką” odradzał się za każdym razem jak Feniks z popiołów. Odnowiony, rześki, gotowy do walki o Polskę.

Jak to możliwe??? Głowią się ci, co go zdawało się mieli na widelcu, którzy już tyle razy witali się z gąską, a gdy na Polskę spadła tragedia smoleńska zacierali ręce, że tym razem już się nie podniesie.

Otóż odpowiedź jest prosta.

Choć rozumiem, że można Kaczyńskiego nie lubić, to nie sposób zaprzeczyć, że pan Prezes, przy wszystkich jego wadach, posiada nadprzyrodzony polityczny instynkt, który go czyni niezniszczalnym.

I nie byłoby dobrze moim zdaniem, by Polska straciła takiego człowieka.

Dlatego uważam, że pan Kaczyński powinien teraz odpocząć przez kilka tygodni w dobrym sanatorium, wrócić do sił, i zrobić nareszcie nad Wisłą porządek. Jednakże pod warunkiem, że zrobi porządek także w szeregach własnej partii, o czym napiszę w następnej notce.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

http://naszeblogi.pl/35867-kaczynski-jest-potrzebny-polsce

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... Świetnie to ujęłaś. Nic dodać, nic ująć. Jarosław był i jest w swoich wypowiedziach bardziej "ostry" od śp. swojego brata Lecha. Gdyby tak zabrakło jego, to jakoś trudno mi znaleźć bardziej heroicznego patrioty.

Pozdrawiam z 10, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326510

 a zarazem nadzieję, że śmierć Matki wzmocni determinację Pana Jarosława. Przeżył straszne 3 lata - choroba Matki, śmierć Brata i wielu Przyjaciół, ciągła nagonka mediów, teraz śmierć Matki - potraktowana przez te właśnie media z niesłychanym lekceważeniem. Nie rozumiem, a właściwie rozumiem doskonale działanie tych "czekistów", aby wiadomość o pogrzebie Pani Kaczyńskiej "puścić" gdzieś po problemach odśnieżania we Wrocławiu. To widziałem na polszmacie i tego im nie wybaczę, bo te ścierwa nawet w obliczu śmierci Matki Prezydenta i Premiera nie potrafiły zachować się godnie. Prezes Kaczyński powinien teraz wypocząć, zebrać siły i pomysły, skonsolidować ludzi i uderzyć, ale jak powiadał Machiavelli - uderzyć tak, żeby zniszczyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326520

 Super że poruszyłeś ten temat . 

Dla mnie to jedyna osoba posiadająca charyzmę mogąca pociągnąć wreszcie Polaków do  przeprowadzenia zmian w tym kraju , zniszczonym przez Hitlera , Stalina a teraz dobijanego przez oligarchię . 

Wiem tylko jedno , te zmiany wymagają wygrania wyborów na poziomie zapewniającym większość w parlamencie ( każda koalicja to porażka) , by decyzje rządu mogły być wprowadzane w życie . A jak obserwuję z daleka -  PiS nie wykazuje zbytnio pracy w tym kierunku .

Pamiętać także trzeba o blokowaniu tego działania przez Prezydenta . 

Cieszy mnie także bardzo zapowiadana druga cześć , czyli krytyka jego partii, także mam wrażenie że coś tam nie do końca jest tak jak być powinno . Mi to trudno ocenić, jestem za granicą , media polskie omijam szerokim łukiem, media zagraniczne nie oceniają sytuacji wewnątrz poszczególnych partii , brak mi informacji na ten temat . 

Będę czekał więc na Twoją ocenę i krytykę z zaciekawieniem . 

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#326524

Myślę, że nadchodzi jednak nieuchronnie czas, w którym trzeba pomyśleć o odpoczynku. Idealnym rozwiązaniem byłaby godność prezesa honorowego PiS, ale nie spoczywającego na laurach, a czynnie uczestniczącego w podejmowaniu kluczowych decyzji. Kłopot tylko z sukcesją. Brakuje wyrazistych postaci, które mogłyby skutecznie zastąpić Prezesa. Może jednak mylę się? Chciałbym bardzo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#326553

Jarosław Kaczyński jest tylko człowiekiem. Wierzę, że jaką by nie podjął decyzję co do dalszej swojej drogi życiowej, będzie to decyzja słuszna.

Teraz przede wszystkim należy życzyć Mu dużo zdrowia.

 

nemo sapiens nisi patiens

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nemo sapiens nisi patiens

#326595

Wczoraj moja dobra znajoma, parafianka i niemal "święta" powiedziała: jak mogło być pięciu biskupów na pogrzebie Jadwigi Kaczyńskiej, skoro sam Jarosław powiedział, że była nie ochrzczona.
Gdzie to słyszałaś, pytam.
W telewizji.
Żadne słowa z mojej strony nie zwróciły Jej uwagi, myślenie wyłączone.

Jarosław da sobie radę, po śmierci Mamy też brał udział w obchodach wybuchu Powstania Styczniowego. Szkoda, że "Fakt" pominął ten fakt. Ale przecież nie mogli pokazać, że to jest Patriota.

Wybory... do wyborów już Polski może nie być. Szczegóły każdy z nas zna. Lotos nie obroniony.
Wg moich obserwacji jest możliwe, że Sejm przegłosuje za wotum nieufności dla tej władzy. Obym się nie myliła, prof.Piotr Gliński jest dość aktywny... Jarek także. Prowadzą rozmowy, których nie ujawniają, co uważam za słuszne. Na pewno rozważył wszystko dokładnie.
Nie ukrywam, że to jest jedyna szansa dla Polski. Nadzieja umiera ostatnia. Chociaż niezbadane są wyroki Boskie. A propos wyroków Boskich, czyż nie było Jego ingerencji w ostatnie wydarzenia?

***************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#326628

Według Kaczyńskiego zadaniem nowego wydawnictwa jest „refleksja adresowana do środowiska PiS”.

DO CZYTELNIKÓW

„Zeszyty Polityczne Prawa i Sprawiedliwości” to nowa inicjatywa wydawnicza,
którą podejmujemy w chwili, gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu. Po 23 latach
od odzyskania niepodległości musimy stwierdzić, że budowa Rzeczypospolitej wolnej, sprawiedliwej,
dostatniej i solidarnej nadal napotyka przeszkody. Dla ich przezwyciężenia musimy
jeszcze raz poderwać się do wysiłku na miarę 1980 roku. Aby to było możliwe,
potrzebna jest wytężona praca programowa i organizacyjna. Jej celem jest zwycięstwo, które
umożliwi przeprowadzenie i utrwalenie koniecznych zmian.
O tym, co w Polsce trzeba zmienić – wiemy od dawna. Niezbędna jest jednak refleksja
na temat dróg prowadzących do osiągnięcia tego celu. Musimy wciąż pamiętać zarówno
o ideowych podstawach naszego działania, o doświadczeniach naszej dotychczasowej
aktywności, o oczekiwaniach naszych zwolenników, jak i o wyborze najskuteczniejszych
środków. Takie zadanie, refleksji adresowanej do naszego środowiska, stawiamy przed „Zeszytami
Politycznymi PiS”.
Będziemy publikować materiały poświęcone ideom, które stanowią fundament naszej
politycznej praktyki, będziemy przybliżać nasz program polityczny, gospodarczy i społeczny,
będziemy analizować i przypominać nasze dokonania. Formuła „Zeszytów” jest
otwarta i będzie zmieniać się w zależności od potrzeb naszej formacji. Do wspólnej pracy zapraszamy
wszystkich, którym bliskie są idee wolności i niepodległości, którzy nie wyobrażają
sobie życia publicznego odartego z chrześcijańskich wartości, którzy służbę własnemu
państwu i narodowej wspólnocie stawiają ponad osobiste i partykularne korzyści.
Jarosław Kaczyński
Warszawa, październik 2012 roku

Jarosław Kaczyński zaznaczył we wstępie, że wydawanie „Zeszytów” rozpoczyna się w chwili, „gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu”. „Po 23 latach od odzyskania niepodległości musimy stwierdzić, że budowa Rzeczypospolitej wolnej, sprawiedliwej, dostatniej i solidarnej nadal napotyka na przeszkody” - ocenił polityk.

Jak przekonuje, dla przezwyciężenia tych przeszkód „musimy jeszcze raz poderwać się do wysiłku na miarę 1980 roku”.

tutaj "Zszyty Polityczne" w pdf
http://www.pis.org.pl/article.php?id=21224

lub do czytania... :-)
http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=357&p=14972&hilit=Zeszyty+Polityczne#p14972

******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#326629

foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska

 

Na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński odniósł się do problemów polskiej gospodarki i podkreślił, że ważniejsze od rozmów o legalizacji związków partnerskich są działania związane z tworzeniem nowych miejsc pracy i walką z bezrobociem. Prezes PiS oświadczył, że jest zdecydowanym przeciwnikiem paktu fiskalnego i stwierdził, że Polska w strefie euro "będzie skazana na wieczną peryferyzację".

- Rząd jest od tego, żeby kryzys potrafić przewidzieć i potrafić mu przeciwdziałać. Niestety mamy zamiast przeciwdziałania jakąś zakrawającą na groteskę propagandę sukcesu, a nie tego nam trzeba a przeciwdziałania. Przeciwdziałanie jest łatwe. My mamy receptę na kryzys – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się do tego, że wszystko wskazuje na to, że polska gospodarka będzie przeżywała w najbliższym czasie spory kryzys. Według Jarosława Kaczyńskiego jest to kryzys rządów Platformy Obywatelskiej, na który receptę ma Prawo i Sprawiedliwość.

- Jest najwyższy czas na to, żeby skończyć z dyskusjami nad związkami nieformalnymi, które w jakiś paradoksalny sposób mają stać się formalne, nad jakimiś relacjami partnerskimi, a zacząć dyskutować o kwestiach naprawdę ważnych: kwestiach polskiej gospodarki, polskiej przyszłości. (...) Nakręca się mechanizm kryzysowy. Dziś mamy do czynienia ze spadkiem stopy życiowej – tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odwołał się do programu "Alternatywa" i zaprezentował proponowane przez jego partię rozwiązania dotyczące systemu podatkowego i walki z bezrobociem.

Konferencja prezesa Jarosława Kaczyńskiego - obejrzyj film
http://vod.gazetapolska.pl/node/3209?utm_source=niezalezna&utm_medium=ArtY&utm_campaign=vod

http://niezalezna.pl/37842-j-kaczynski-jest-kryzys-po-mamy-na-niego-recepte

***************************************
 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#327312

foto: Zbyszek Kaczmarek

Kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński rozpocznie konsultacje z przedstawicielami sejmowych klubów na początku lutego, tuż po zgłoszeniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu - dowiedziała się PAP od polityków PiS.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do władz partii prof. Gliński złoży sejmowym klubom trzy alternatywne propozycje dotyczące składu rządu technicznego.

Pierwsza zakłada akceptację przez ugrupowania jego własnego, autorskiego gabinetu z ekspertami, których sam wybierze. Druga propozycja, to powołanie na ministrów polityków wyznaczonych przez partie gotowe poprzeć nowy rząd. Według trzeciej - kluby wyznaczyłyby do rządu własnych, bezpartyjnych ekspertów.

Szef PiS Jarosław Kaczyński na wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział, że PiS zgłosi wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, z prof. Glińskim jako kandydatem na premiera, w pierwszych dniach lutego. Partia chce, żeby wniosek był głosowany na posiedzeniu Sejmu 20-22 lutego.

Kaczyński powiedział, że prace nad konstrukcją gabinetu Glińskiego są w toku. Podkreślił, że nie jest to partyjny kandydat PiS, tylko "kandydat do rządu partyjnie neutralnego". Dodał, że rząd techniczny pod przewodnictwem Glińskiego ma "ratować społeczeństwo wobec obecnych skutków rządzenia".

Szef PiS dodał, że profesor Gliński "jest otwarty na różne modele takiego rządu". Nie chciał zdradzić szczegółów, powiedział jedynie, że są możliwe trzy scenariusze.
Autor: pk
Żródło: PAP

http://niezalezna.pl/37853-niebawem-rozmowy-glinskiego-z-klubami

*************************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#327313