Caritas prosi o pomoc

Obrazek użytkownika ciociababcia
Ogłoszenie

foto: caritas.pl; mat. pras.

O pomoc dla Republiki Środkowej Afryki - najbiedniejszego kraju świata – apeluje Caritas Polska. Kampania „Napełnij afrykańską stołówkę Caritas” potrwa do 29 września.

Akcja polega na wysyłaniu SMS-ów z hasłem „Pomagam" pod nr 72052 (koszt to 2,46 zł z VAT).

Jak informuje koordynująca projekt Marta Titaniec zbiórka prowadzona jest na prośbę misjonarzy pracujących w Republice Środkowej Afryki. Pieniądze będą przeznaczone na dożywianie dzieci i chorych.

- Pomagamy w diecezji Bouar – jednej z największych diecezji w tym kraju. Jest to pomoc przede wszystkim żywieniowa i medyczna – tłumaczy przedstawicielka Caritas Polska. Roczne wyżywienie dla 160 osób to koszt tysiąca euro.

O trudnej sytuacji w Republice Środkowej Afryki mówi także polskiej misjonarka Joanna Stępczyńska. Trudną sytuację mieszkańców tego regionu pogłębiają wybuchające rebelie, które powodują, że ludzie z dnia na dzień pozostają bez dachu nad głową.

- Podczas ostatnich zamieszek mamy ponad 4,5 tysiąca spalonych domostw. Szło wojsko i paliło dom po domu. Więc ludzie w panice ratowali życie, resztę stracili - wspomina Stępczyńska.

Autor: pł
Żródło: caritas.pl, niezalezna.pl, PAP

http://niezalezna.pl/45824-caritas-prosi-o-pomoc

Ocena wpisu: 
Brak głosów