Zespół Ekspertów Niezależnych wzywa do obywatelskiego działania

Obrazek użytkownika Ciri
Ogłoszenie

Tych z Państwa - którym na sercu leży dobro JW 2305 GROM - jednej z trzech najlepszych na świecie - POLSKIEJ dumy narodowej - uprzejmie prosimy o podpisywanie naszego APELU do Marszałka Sejmu RP

Państwa podpis poparcia pod APELEM to ważna aktywność dla budowania SILNEJ I BEZPIECZNEJ POLSKI

LIST OTWARTY

DO MARSZAŁKA SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
PANA GRZEGORZA SCHETYNY

Szanowny Panie Marszałku!

Przez 20 lat swego istnienia, Jednostka Wojskowa nr 2305 GROM przynosiła Polsce chwałę! Jej świetnie wyszkoleni Żołnierze z narażeniem życia zapewniali naszemu krajowi bezpieczeństwo i byli powodem do dumy!

Żołnierze tej elitarnej Jednostki z powodzeniem wykonali kilkaset operacji bojowych, nie ponosząc przy tym strat własnych. To ewenement na skalę światową! Za brawurowe akcje GROM-u, władzom Rzeczpospolitej Polskiej dziękowali między innymi prezydenci USA Bill Clinton i George Bush.
W książce Michała Komara pt.„GROM: Siła i Honor”, wypowiada się po raz pierwszy dowódca legendarnej DELTY – tajnej jednostki specjalnej armii USA, pułkownik Bernard McCabe. Zaliczył on GROM do pierwszej trójki najlepszych wojskowych jednostek operacji specjalnych na świecie! Obok brytyjskiego Special Air Service i amerykańskiej DELTY - nasz GROM!
W 2009 roku premier Donald Tusk spowodował, że po raz pierwszy od przejścia GROM-u do Ministerstwa Obrony Narodowej, dowództwo w Jednostce objął człowiek, który się z niej wywodził. Odbudował on relacje z amerykańską DELTĄ i brytyjskim S.A.S. Jego obecność spowodowała powrót do Jednostki wielu doświadczonych oficerów. Niestety, mimo ogromnych zasług, w niewyjaśnionych okolicznościach musiał on jednak z Jednostki odejść. Wcześniej, wykrył i zgłosił do prokuratury wojskowej liczne nieprawidłowości, o których informowały także media (m.in. „Superwizjer” TVN).

Szanowny Panie Marszałku!

Dobro Narodowe jakim jest Jednostka Specjalna GROM, znalazło się w wielkim niebezpieczeństwie!

Nie mogąc pogodzić się ze sposobem, w jaki ta elitarna formacja traktowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej, w piątek 28 stycznia 2011 roku, z GROM-u odeszło 13-stu wybitnych oficerów. Większość z nich piastowała stanowiska kierownicze, a w Jednostce byli od momentu jej powstania. To niestety nie koniec. W najbliższym czasie, odejście z Jednostki planuje kolejna grupa oficerów.

Szanowny Panie Marszałku!

Jako obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, zwracamy się do Pana z prośbą o pomoc w ratowaniu GROM-u!

Wierzymy, że Pańskie osobiste zaangażowanie powstrzyma kolejną falę odejść wybitnych oficerów tej elitarnej Jednostki!

Domagamy się, by wyjaśnieniem podejrzeń o malwersacje w Jednostce GROM, ujawnionych m.in. przez program „Superwizjer” TVN, zajęła się cywilna prokuratura, a także Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Nie godzimy się na niszczenie Jednostki GROM!

Jesteśmy przekonani, że Pańskie osobiste zaangażowanie w ratowanie Jednostki, spowoduje, że GROM nadal będzie sławił imię Rzeczpospolitej Polskiej na całym świecie!

Siła i Honor!

Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którym leży na sercu dobro GROM-u !

Prosimy o wpisy poparcia

Państwa podpis poparcia pod APELEM to ważna aktywność dla budowania SILNEJ I BEZPIECZNEJ POLSKI - możliwy po zalogowaniu się na niniejszą stronę

http://ideosfera.pl/idea/ratujmy-grom-apel,id,351.html

Zespół Niezależnych Ekspertów "ZEN"

http://www.facebook.com/pages/ZEN-Zespol-Ekspertow-Niezaleznych/123387671065664

Sprawy w Polsce idą w złym kierunku. Kraj stoi w obliczu kilku kryzysów, a rząd i parlament nie podejmują żadnych działań, które pozwoliłyby ich uniknąć. Wymieńmy niektóre z nich:

1. Kryzys finansów publicznych. W 2010 roku po raz pierwszy w historii deficyt sektora finansów publicznych przekroczy znacznie 100 mld złotych i 8 procent PKB, pomimo przyspieszenia wzrostu gospodarczego, które powinno przynieść wzrost dochodów i spadek deficytu. Zamiast oszczędności, mamy orgię wydatkową, podwyżki podatków i zasypywanie dziury w ZUS-ie kosztem pokoleń przyszłych emerytów.

2. Kryzys demograficzny. Polska ma przed sobą poważny kryzys ludności związany z niską liczbą urodzeń. Według prognoz GUS w 2050 roku będzie nas tylko 33 miliony, będziemy małym krajem starych ludzi. W najbliższej dekadzie mamy ostatnią szansę żeby to zmienić, bo pokolenie wyżu demograficznego jest w wielu około 25 lat. Jeżeli do 2020 roku obecne pokolenie nie będzie miało wielu dzieci, to osiągnie wiek 35 lat i potem na długie dekady Polska stanie się demograficzną pustynią. Tymczasem Polska prowadzi politykę antyrodzinną i nie ma żadnej polityki imigracyjnej.

3. Kryzys energetyczno-klimatyczny. Wielu poważnych analityków ostrzega nas przed nadchodzącym okresem black-outów począwszy od 2012 roku. Jeżeli ten scenariusz się zrealizuje, możemy stracić wiele miejsc pracy, bo inwestorzy wybiorą kraje gdzie są stabilne dostawy prądu. Duża część majątku wytwórczego i sieci przesyłowych ma 30-40 lat i w najbliższych latach będzie wyłączana ze względów bezpieczeństwa, piszą o tym uznani naukowcy i znawcy problemu: Jerzy Buzek, Michał Kleiber, Janusz Steinhoff i Krzysztof Żmijewski. Ponadto w 2013 roku po raz pierwszy na polskie przedsiębiorstwa zostanie nałożony podatek za emisję CO2, równoważny podwyżce stawki CIT z19 do 27 procent. Dlaczego rząd nie informuje o tym społeczeństwa?

4. Kryzys zdolności do mądrego rządzenia. W Polsce w ciągu pięciu lat przybyło sto tysięcy etatów urzędników. W minionych dwóch latach przybyło w szkolnictwie publicznym 28 tysięcy nauczycieli, mimo niżu demograficznego. Mamy dysfunkcjonalne prawo, które szkodzi przedsiębiorcom. Jednocześnie w krótkim czasie dopuściliśmy do dwóch katastrof, samolotu CASA i katastrofy Smoleńskiej, w których zginęły osoby zajmujące najwyższe stanowiska w strukturach państwa. Państwo stało się dysfunkcjonalne, nie radzi sobie z zagrożeniami, takimi jak powracające powodzie, ale jednocześnie wspiera budowę dwóch olbrzymich stadionów na raz w Warszawie.

5. Kryzys w Siłach Zbrojnych R.P. Największy w ciągu ostatnich 20 lat! Jesteśmy jedynym w
historii wojskowości krajem, który w czasie pokoju w dwóch prawie identycznych katastrofach samolotów wojskowych stracił najpierw prawie cale dowództwo lotnictwa, a następnie nie wyciągając
z tego wniosków, całe dowództwo wojska ze zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Prezydentem R.P na
czele. Bez odpowiedniego przygotowania i wyszkolenia kadr zrezygnowano z poboru doprowadzając do niespotykanego w ciągu ostatnich 20 lat osłabienia zdolności obronnych państwa polskiego. Lotnictwo nie jest gotowe do obrony kraju. Obrona przeciwlotnicza nie istnieje. Marynarka Wojenna jest przestarzała i pozbawiona nawet możliwości przetransportowania komandosów w rejon Somalii dla ratowania obywateli polskich porwanych przez piratów. Z wojska odchodzą najlepsi dowódcy bo popiera się biernych i posłusznych. Kompromitujemy się biorąc odpowiedzialność za strefę w Afganistanie, a następnie błagamy o pomoc Amerykanów, bo nie dajemy sobie rady nie mając odpowiedniego sprzętu. Jednocześnie nie słuchamy rad Amerykanów i kupujemy samoloty bezzałogowe, które nie potrafią latać na wysokości gdzie przebywają nasi żołnierze. Następnie dziwimy się, że Amerykanie nie chcą nam dać uzbrojonych rakiet Patriot.

6. Kryzys elit i przywództwa. To jest najgłębszy kryzys ze wszystkich sześciu, bo z niego biorą się pozostałe. Jeżeli elity kraju ignorują ryzyka, jeżeli jedyną odpowiedzią na te ryzyka jest PR i marketing polityczny, jeżeli zamiast o grożących wyzwaniach elity polityczne wolą rozmawiać o krzyżu, o dopalaczach, o hazardzie sondaży, to oznacza, że mamy poważny kryzys elit, kryzys przywództwa i kryzys państwa.

W związku z narastającymi zagrożeniami dla przyszłości Polski postanowiliśmy powołać Zespół Niezależnych Ekspertów, którzy są ludźmi sukcesu, co udowodnili swoim życiem, ale których jednocześnie łączy głęboka troska o przyszłość Polski. ZEN będzie podejmował różne działania, których celem jest mobilizacja obywatelskiej energii dla neutralizacji zagrożeń które czekają Polskę we właśnie rozpoczętej dekadzie. Będziemy zwracali się z apelami o podjęcie inicjatywy ustawodawczej do Prezydenta Rzeczpospolitej, będziemy inicjowali działania społeczne adekwatne do skali zagrożeń.

ZEN będzie działał w ramach comiesięcznego konwersatorium przy Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. Na otwarte konwersatoria będziemy zapraszali media, ośrodki badawcze i organizacje obywatelskie, które podobnie jak my widzą, że w Polsce źle się dzieje.

/podpisy/

Agnieszka Chłoń-Domińczak była wiceminister pracy, współautorka reformy emerytalnej w 1999 roku,
Marcin Gomoła, prawnik, były wiceprzewodniczący KNF, przewodniczący ruchu Pokolenie'89 (wiceprzewodniczący zespołu),
Maciej Grubski, 6 dan, 7-miokrotny mistrz świata w karate,
Przemysław Guła, były szef Rządowego Centrum Antykryzysowego
Tomasz Hypki, inżynier, sekretarz Polskiej Rady Lotnictwa, wydawca Skrzydlatej Polski
Rafał Juszczak, były prezes PKO BP
Paweł Kukiz, artysta, piosenkarz, autor tekstów muzycznych
Ewa Lewicka Prezes IGTE, współautorka reformy emerytalnej w 1999 roku,
Sławomir Petelicki, generał, twórca i dwukrotny dowódca GROM-u, http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/540874,Pan-bog-nie-lubi-tchorzy.html
Krzysztof Rybiński, ekonomista, profesor i rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej (przewodniczący zespołu),
Waldemar Skrzypczak, generał dywizji, były dowódca wojsk lądowych wojska polskiego

Za zgodą projektu ZEN

CIRI

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to aby nie ten gość co bezustannie w GWnianych merdiach
opluwa Naszych pilotów?
http://tafios.blog.onet.pl/Tomasz-Hypki-zakochany-w-metod,2,ID342184855,n
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/to-wina-polakow_141425.html
http://www.youtube.com/watch?v=jEly79C9I3s
Jeżeli tak, to ten zespół jest niewiarygodny ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#131407

może się nawrócił?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ciri
===============================================
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! J.K.Piłsudski

#131411