Matriks cenowo-spekulacyjny i rola, którą w tym spektaklu ma odegrać Polska.

Obrazek użytkownika Paweł T
Gospodarka

Kto zadłuża Polskę i, dlaczego Polska ma dokładać się do "wspólnej" rozbiorowej polityki Niemiec i Francji prowadzonej przez te kraje wobec Grecji?

Dlaczego nikt w Polsce nie wspomina o tym, że można brać kredyty z banków w dwóch opcjach, w tzw. w ratach regresywnych malejących oraz w ratach stałych, gdy kwota raty jest od początku do końca taka sama i właśnie ci kredytobiorcy tracą najbardziej na dzisiejszym kursie Franka Szwajcarskiego, mowa o kredytobiorcach, którzy zdecydowali się wziąć swój kredyt na mieszkanie w tej walucie, bo o tych ludziach przecież jest przede wszystkim mowa w dniu dzisiejszym w Polsce. Ci, natomiast polscy kredytobiorcy, którzy wzięli swój kredyt w ratach malejących wcale tak dużo nie tracą. Jestem ciekaw, po co ktoś z premedytacją doprowadza do sytuacji, w której obniża się wiarygodność Franka Szwajcarskiego, a podwyższa się wiarygodność zadłużonego Dolara Amerykańskiego i nie prze widzialnego EURO oraz podwyższa się wiarygodność Polskiej Złotówki (chyba przez pomyłkę?), z której przecież w najbliższym czasie rządzący Polską zamierzają zrezygnować?!

Dlaczego pan Belka w sytuacji obecnej Polski podwyższa stopy procentowe zamiast je obniżać, dlaczego polski rząd nie obniża akcyzy na paliwo?

Dlaczego "nasze" banki oraz akcjonariusze spółek, których akcje są na polskiej giełdzie tak bardzo biorą sobie to do swoich serc, to, co aktualnie dzieje się w Grecji? Co tak naprawdę dzieje się obecnie w Grecji i, jaki to ma konkretnie wpływ ma na naszą złotówkę oraz polski przemysł? Grecja, czy my w ogóle mamy jakąś wymianę handlową pomiędzy Grecją a Polską, czy kapitał grecki ma jakieś aktywa zgromadzone w Polsce? Dlaczego Polska ma spłacać czyjeś długi, dlaczego mamy łożyć na Grecję, która popadła w długi z własnej winy, tam od lat rządzili komuniści i socjaliści oraz liberałowie, którzy byli pupilkami zarządzających Unią Europejską, dlaczego my biedny kraj na skraju bankructwa mamy pomagać Grecji, przecież Grecja jest o wiele bogatszym krajem od Polski, dlaczego Polska ma finansować politykę Francji oraz Niemiec, które chcą wykupić Grecję, teraz to ich pieniądze wpływają na greckie rynki, to właśnie ich kraje ratują Grecję, którą z premedytacją wprowadzono od lat w długi! Biedak ma pomagać innemu biedakowi? Chory człowiek ma leczyć jeszcze bardziej chorego? A my Polacy mamy się do ich rozbiorowej unijnej polityki dołożyć nie dostając, za to nawet jednej plaży na greckim wybrzeżu, nie dostając nawet jednej greckiej wysepki, jednego greckiego hotelu?? Mamy przyłożyć swoją polską rękę do rozbioru Grecji i do niszczenia kolejnego państwa narodowego, w którym wiara chrześcijańska odgrywa nadal dużą rolę?

I trzecia sprawa, Polska już dawno leżała, by na łopatkach, gdyby należała do strefy EURO, czas wreszcie zdać sobie z tego sprawę i jak najszybciej wyjść z Unii Europejskiej, która doprowadza kraje biedne do jeszcze większej systemowej biedy i tyranii monetarnej - bankowej, którą wprowadza się w danych krajach pod pozorami wolnego handlu i liberalizmu gospodarczego...

To wszystko, co dzieje się obecnie w Polsce oraz na "naszej giełdzie" oraz to, co dzieje się z Frankiem Szwajcarskim to zwykła lichwa i oszustwo...

Kto konkretnie nadmuchał wartość złotówki pomiędzy 2005-2007 rokiem i, kto na tym najbardziej, wtedy skorzystał?

Kto stoi za panem Belką, kto go firmuje, komu pan Belka i jego ludzie znajdujący się w NBP służą? Czy służą interesom polskim?

Dlaczego ani słowa o tych zagadnieniach w polskich mediach oraz w prasie fachowej?

Dlaczego Fundusz Walutowy, Unia Europejska oraz Bank Światowy teraz nie reagują tylko pozwalają na to, aby kolejny kraj, którym jest Polska popadł w jeszcze większą spiralę długów, z której nie będzie mógł o własnych siłach nigdy wyjść?

Pan Kalinowski, Sawicki, Balcerowicz, Kołodko, Belka, Pawlak nie mają prawa wypowiadać się w tej sprawie, bo to właśnie oni Polskę wprowadzili do Unii Europejskiej na warunkach, które nie były do przyjęcia dla Polski, przeprowadzono to, wtedy w imię niepolskich interesów, ci ludzie już dawno powinni być skazani i powinni odsiadywać wieloletnie kary więzienia, za to co robią z Polską od lat...

I na koniec pytanie najważniejsze, co po wygranych wyborach parlamentarnych w Polsce z tym wszystkim zamierza zrobić Prawo i Sprawiedliwość?

p.s.

Dzisiaj polecam do wysłuchania i obejrzenia wszystkim Polakom z niepoprawnych kolejny filmik z narodowej filmoteki z utworem zespołu "Głos Prawdy" pt. "Krzycz"!

Chwała Wielkiej Polsce.

Paweł Tonderski.

http://polacy.eu.org/

Brak głosów

Komentarze

Cześć Paweł
Odpowiedź jest bardzo prosta. Wyższa inflacja, wyższe ceny, przez to wyższe wpływy z podatków.
Takie myślenie jest na krótką metę i zawsze przynosi więcej strat niż zysków, ale zawsze pan płaci, pani płaci, oni płacą.
Trzeba zebrać kasę na pomoc Irlandii Hiszpanii Grecji oraz nowe wojny, Afryka Bliski Wschód Azja, skoro Amerykanie są bankrutem, to mogli zarobić tylko na sprzedaży broni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#165086

Teli witaj, krótko, ale treściwie, ile w Twoim komentarzu prawdy, nie mylić z Prawdą, tylko czy ten głos dojdzie do złotoustych wyzwolicieli Polski, którzy do dzisiaj udają Polaków reprezentując nas jakoby w polskim sejmie i oczekują od nas Polaków dalej dla nich naszego poparcia w zbliżających się w Polsce wyborach do polskiego parlamentu?

Czyżby kolejne przedwyborcze bicie piany?

Vote up!
0
Vote down!
0
#165093

Zawsze wybory to bicie piany i kiełbasa z trocin, koryto zostaje to samo, a świnie podchodzą żrą i znowu do drugiego rzędu i tak w koło. Dopóki nie rozgoni się raz na zawsze świń, nic się nie zmieni. Tylko, jest już więcej świń niż ludzi.
Grecja to osiołkowo, na potwierdzenie listu poleconego czekałem cztery miesiące, może oni już nawet osiołków nie mają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#165097