Katargate to tylko wierzchołek góry lodowej? Hiszpański europoseł: Większość skandali w UE jest ukrywana

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
tvp.info
Cytat: 

     Mamy wiele skandali w Brukseli, ale większość z nich jest ukrywana. Musimy się pozbyć tej lewicowej mafii, która zalała wszystko organizacjami pozarządowymi

– mówi w wywiadzie dla TVP Info hiszpański europoseł z partii VOX Hermann Tertsch. Odnosząc się do głośnej afery Katargate hiszpański polityk wskazuje, że wiele skandali dotyczy organizacji pozarządowych, które nazywa „trucizną dla demokracji”.

       Zobacz także: Katargate. Tarczyński pokazał przelewy na 60 mln dolarów. Polski wątek afery [WIDEO]

Afera korupcyjna wybuchła w grudniu wraz z aresztowaniem byłej wiceprzewodniczącej PE, greckiej socjalistki Evy Kaili, która jest podejrzewana o branie ogromnych łapówek od Kataru. Lista osób podejrzanych lub już aresztowanych jest długa i obejmuje kilkadziesiąt nazwisk – większość z nich związana jest z frakcją Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim.

Pytany o tę sprawę przez brukselską korespondentkę TVP Dominikę Ćosić hiszpański deputowany z partii VOX (frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów) wskazuje, że słynna Katargate jest jedynie wierzchołkiem góry skandali w sercu Unii Europejskiej.

Europoseł: Katar to jedno, jeszcze gorsze jest Maroko

– Mamy wiele skandali w Brukseli, ale większość z nich jest ukrywana. Politycy pomiędzy sobą robią wszystko, by je zatuszować. Mamy także skandal z organizacjami pozarządowymi, one są trucizną dla demokracji, transparentności. Musimy się pozbyć tej lewicowej mafii, która zalała wszystko organizacjami pozarządowymi, która chce czynić lobbowanie przyzwoitym – mówi Hermann Tertsch. (...)

Konserwatyści – wróg numer 1

– Oni są po prostu wrogami każdego konserwatywnego rządu. Mają swoją lewicową, radykalną agendę w Komisji Europejskiej i w Parlamencie Europejskim; podążają za nią. Każdy, kto chce bronić granic, rodziny, wolności, religii, wolności słowa – to wszystko będzie atakowane przez większość w PE – odpowiada Tertsch. (...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)