Tajemnice życia Maryi

Obrazek użytkownika Anonymous
Artykuł

Kim była Maryja?
"Maryja, której w Nowym Testamencie poświęcono mniej miejsca niż Świętemu Piotrowi, od początku chrześcijaństwa jest przedmiotem rozważań i sporów chrześcijan, żydów, pogan, muzułmanów i ateistów. Wierni modlą się do Niej o wstawiennictwo u Syna, a jednocześnie Jej wizerunek bywa wykorzystywany w popkulturze, czasem po to, by szokować.

To Jej dotyczyły ostatnie dogmaty ogłaszane przez papieży i to do Niej odnoszą się feminizujące adeptki teologii. Maryja jest ważna - jest chyba najważniejszą kobietą w historii Zachodu. Tymczasem powstało mnóstwo opasłych, szczegółowych biografii kobiet, które nawet w części nie wywarły takiego wpływu na świat jak Maryja, a o Jej życiu wiemy tak niewiele" - pisze w książce "Maryja. Biografia Matki Bożej" Paweł F. Nowakowski.

Kim była młoda dziewczyna, której Bóg powierzył najważniejszą w dziejach świata misję? Dlaczego właśnie Ona została nie tylko Matką Zbawiciela, ale również Matką wszystkich wierzących? Jak wyglądało codzienne życie Świętej Rodziny w Nazarecie?

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)