Równi i równiejsi

Obrazek użytkownika Husky
Artykuł

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze” – te słowa jak ulał pasują do wydarzeń w Polsce w czasie pandemii. Kiedy zwykli obywatele poddani są silnym obostrzeniom i dostają mandaty niezgodnie z prawem, inni mogą się gromadzić i upamiętniać wydarzenia z histori.

Pandemia w Polsce to okres silnych obostrzeń w zakresie przemieszczania się, wszelkie zgromadzenia są zakazane, a nawet małżeństwo idące do sklepu musi zachować 2 metry odległości. Tymczasem okazuje się, iż są równi i równiejsi wobec prawa.

Rocznica powstania w Getcie Warszawskim

Dziś przypada 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Miała ona zostać upamiętniona poprzez wirtualną akcją Żonkile, syrenami alarmowymi włączonymi w południe oraz kwiatami złożonymi w dziesięciu punktach Warszawy, gdzie toczyły się walki.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)

Komentarze

 

 

Do tej pory w akcji Żonkile wolontariusze rozdawali papierowe kwiaty – znak pamięci o tych, którzy uczestniczyli i zginęli w powstaniu w getcie warszawskim. W tym roku będzie można wziąć udział w akcji online.

– Całkiem niedawno byłem przekonany, że 19 kwietnia jak każdego roku spotkamy na ulicach Warszawy setki wolontariuszy, którzy będą rozdawać papierowe żonkile i materiały edukacyjne na znak pamięci o bohaterach warszawskiego getta – powiedział dyrektor Muzeum POLIN, Zygmunt Stępiński.

Nie odbędą się natomiast oficjalne uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Getta. W imieniu władz stolicy w dziesięciu punktach Warszawy, związanych z walkami, zostaną złożone kwiaty – informował poranny komunikat PAP.

Nielegalne zgromadzenie pod pomnikiem Bohaterów Getta

Tymczasem, mimo braku oficjalnych uroczystości, pod pomnikiem zgromadziło się kilkanaście osób. W przypadku niektórych osób nie doszło też do zachowania wymaganej odległości 2 metrów odstępu.

 

]]>https://nczas.com/2020/04/19/rowni-i-rowniejsi-nielegalne-zgromadzenie-pod-pomnikiem-bohaterow-getta-bez-interwencji-policji-foto/]]>

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1626619

"Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu inicjatorzy akcji STOP 447 zostali ukarani mandatami. – Tu (pod pomnikiem powstania w getcie przyp. Solidarnyx) się zgromadziło ponad 70 osób. Dlaczego policja nie wlepia mandatów, jak to było w przypadku składania petycji w sprawie 447 do ambasady amerykańskiej? – pyta redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer."

podziękujmy za to obecnej władzy, która ma piecze nad POlicją - brakuje tylko, aby znów PiSowski minister gratulował POlicji, że dzielnie pałowała Narodowców (jak to już było) - tym razem "dzielnie" wlepiali im mandaty

Vote up!
3
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1626643

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To nie jest jedynie nielegalne zgromadzenie bo takie i były choćby na jednym z cmentarzy na który jakaś gnida wjechała ze swoimi pracownikami samochodem, czy choćby na Wawelu - tam to nawet już kilka razy
Bywają takie mendy i gnidy których prawo nie obowiązuje - póki co

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1626628

Vote up!
5
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626644