House o koszulkach "F*ck Your Xmas": Przykro nam, jeśli kogoś uraziliśmy

Obrazek użytkownika Anonymous
Notka

Na krótko przed Bożym Narodzeniem sieć House, należąca do polskiej firmy odzieżowej LPP, wprowadziła do swoich sklepów koszulki z napisem „F*ck Your Xmas”. Wywołało to oburzenie niektórych klientów oraz protesty środowisk katolickich. Teraz firma wyjaśnia, że nie chciała nikogo urazić.Koszulka z napisem „F*ck Your Xmas” pojawiła się zarówno w salonach sprzedaży, jak w i sklepie internetowym House. W połowie zeszłego tygodnia na t-shirt połowie uwagę katolicki serwis Fronda.pl.

- Firma odzieżowa House sprzedaje niebywale obraźliwe wobec Boga i chrześcijan koszulki. Widnieje na nich napis: "F*ck your xmas", co oznacza po prostu: "piep*ć twoje święta". Mówiąc krótko: koszulki sprzedawane przez House wzywają do "piep*nia" świąt, które upamiętniają wcielenie Boga - stwierdzili redaktorzy serwisu.

W internecie powstała petycja z żądaniem wycofania koszulek. Podpisało ją niemal 20 tys. osób. Pojawiły się głosy nawołujące do bojkotu firmy LPP. A na profilu Facebookowym marki House rozpoczęła się zażarta dyskusja między przeciwnikami i zwolennikami koszulek.

Na nasze pytania o tę sprawę odpowiedziała rzeczniczka LPP Marta Chlewicka, zaznaczając, że firma nie zamierzała nikogo obrażać:

- Przykro nam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony. - Ponadto rzeczniczka firmy LPP podkreśla: - Naszą intencją nie było obrażanie czyichkolwiek uczuć religijnych, ani tym bardziej umniejszanie wartości, jakie niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia. Celem zamieszczonego na koszulce nadruku nie było także wykorzystanie przekazów o złych konotacjach.

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)