Partie dostaną mniej

Obrazek użytkownika Bacz
Notka

Przegłosowując poprawki Senatu, parlament zakończył wczoraj pracę nad ustawą ograniczającą finansowanie partii z budżetu państwa. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta. Sejm przyjął, że od połowy tego roku dotacje budżetowe dla partii zostaną obcięte. Z mniejszym budżetem partie będą musiały przetrwać do końca 2010 roku.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20090425&id=po03.txt

Dobrze się stało, że partie, pod presją dużej części narodu, zmniejszyły swoje złodziejstwo. Ideałem było by gdyby politycy w ogóle zrezygnowali z ustroju korupcjokratycznego i wprowadzili tanie, nie wymagające dotowania partyj, rządy demokratyczne.

Bacz
Na ten temat pisałem:
http://prawica.net/node/14790
http://niepoprawni.pl/blog/404/dosc-rzadow-oligarchow-partyjnych-w-polsce
http://niepoprawni.pl/content/finansowanie-partii-politycznych

Brak głosów

Komentarze

Każdy rząd d.. kratyczny jest z założenia korupcjopochodny bo poparcie wśród 80% populacji wtórnych analfabetów poparcie zdobywa się ładnymi uśmiechami i obietnicami bez pokrycia które choć częściowo chcąc zrealizować trzeba kraść, kłamać oraz wyłudzać.

Sam pomysł że partie polityczne mogą brać pieniądze za istnienie jest odrażający zwłaszcza że dotyczy jedynie partii właściwych i zatwierdzonych przez abw i inne literki a nie wszystkie które istnieją.

---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#403567

Owszem często się zdarza, że poseł obiecuje okradzenie jakiejś mniejszości i większość to popiera i zgodnie z zasadami demokracji dokonuje się zalegalizowany rabunek.
Motywacja jest jednak słaba bo ofiar jest niewiele a beneficjentów rabunku dużo. Poza tym krzywda jest dla mniejszości dotkliwa i oni od razu podnoszą głośny krzyk, większości otwierają się oczy i od planu rabunku odstępuje.

Przy ordynacji proporcjonalnej jednak, zakres złodziejstwa się bardzo wyraźnie zwiększa bo każda mniejszość chce rabować resztę. Hamulce moralne są mniejsze bo większości rabunek tak nie szkodzi, np. wystarczy obrabować 100 ludzi na 1 zł aby dać górnikowi 100 zł. Warto zauważyć że jak mamy różne protesty np. stoczniowców, nauczycieli, służby zdrowia itd. to zwykle sondaże pokazują, że większość społeczeństwa popiera te protesty.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#403568