Franciszek: Dziś chrześcijanie są bardziej prześladowani niż w początkach chrześcijaństwa

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

Papież Franciszek powiedział, że obecnie chrześcijanie są bardziej prześladowani niż w początkach chrześcijaństwa. Słowa te przytoczył watykański dziennik "L'Osservatore Romano" w niedzielnym wydaniu

Franciszek w kazaniu podczas sobotniej mszy w Domu świętej Marty, gdzie mieszka, przytoczył słowa Jezusa do uczniów: - Nie przerażajcie się! Świat będzie was nienawidził.

Papież podkreślił, że źródłem tej nienawiści jest diabeł.

- Jezus - wyjaśnił Franciszek - poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie wykupił nas z władzy świata, z władzy diabła, z władzy księcia tego świata.

- Zostaliśmy zbawieni, a ten książę świata, który nie chce naszego zbawienia, nienawidzi nas i powoduje prześladowanie, które trwa od pierwszych czasów Jezusa po dziś dzień - dodał.

- Tak liczne wspólnoty chrześcijańskie są prześladowane w świecie. W tych czasach bardziej niż na początku! - mówił papież.

Stwierdził, że z diabłem - "księciem nienawiści" nie można prowadzić dialogu. On - zaznaczył - "zaczyna od drobnych rzeczy, później przechodni do pochlebstw, i nimi nas zmiękcza, aż wpadniemy w pułapkę".

Franciszek powiedział: - Moglibyście zapytać: "Ojcze, ale jaką bronią można się obronić przed tym kuszeniem, przed tym mamieniem księcia tego świata, przed jego pochlebstwami?".

Odpowiedział, że bronią jest sam Jezus, Słowo Boże, a także pokora i łagodność.

- Pokora i łagodność: to jest broń, której książę świata, duch świata nie toleruje, bo jego propozycje to władza światowa, propozycje próżności, bogactw - przypomniał papież.

Zauważa się, że niemal każda poranna msza, odprawiana przez Franciszka w kaplicy watykańskiego hotelu staje się wydarzeniem, odnotowywanym przez media ze względu na wymowę wygłaszanych przez niego kazań, pełnych sugestywnych porównań i odniesień.

http://www.rp.pl/artykul/985307,1005988-Franciszek--Dzis-chrzescijanie-sa-bardziej-przesladowani-niz-w-poczatkach-chrzescijanstwa.html

Brak głosów