Były wiceprezydent Opola rzucił legitymacją partyjną Platformy: "Mam swój honor i poczucie godności". NASZ WYWIAD

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

wPolityce.pl: Złożył pan właśnie legitymację partyjną, po tym jak wcześniej został wyrzucony ze stanowiska wiceprezydenta miasta Opola. Co się stało?

Arkadiusz Wiśniewski, były wiceprezydent Opola: Przez dwanaście lat byłem członkiem Platformy Obywatelskiej i uważam, że to był dobry okres w moim życie. Zostawiam w partii wielu przyjaciół i sporo miłych wspomnień, ale przyszedł czas, kiedy trzeba się pożegnać, aby iść własną drogą.

Po dwunastu latach w partii, nie zostawia się jej z powodu kaprysu.

Obecny kierunek działania i wizja Platformy Obywatelskiej pokazały mi, że nie ma w niej miejsca dla takich ludzi jak ja – chcących coś zmieniać, robić dobre rzeczy dla państwa i regionu.

Brzmi wzniośle. A co takiego zrobił pan dotychczas jako wiceprezydent Opola?

Wykonaliśmy ciężką pracę, sprowadzając do miasta kilku potężnych inwestorów, takich jak fabryka Polarisa, która zatrudni około 350 osób, ale udało się również namówić do inwestowania kilka mniejszych firm. Wprowadziliśmy dla studentów stypendia prezydenckie, co przez lata było nieosiągalną kwestią, wzmacniając jednocześnie współpracę ze środowiskiem akademickim. Zawsze stawiałem na transport zbiorowy, więc robiłem wszystko aby mieszkańcy jeździli nowymi autobusami – i to się udało, bowiem miasto zakupiło kilkadziesiąt nowych pojazdów. Jednak najbardziej jestem dumny ze współdziałania z biznesem, ponieważ sprowadzając do miasta firmy, mogliśmy dać obywatelom wiele miejsc pracy, co w dobie kryzysu jest bardzo ważne.

Czegoś nie rozumiem. Dlaczego zatem PO pozbywa się dobrze działającego wiceprezydenta, który odnosił takie sukcesy?

To jest pytanie do posła Tadeusza Jarmuziewicza, który sam został wyrzucony z ministerstwa transportu. To on złożył wniosek o wyrzucenie mnie z partii i cofnął partyjną rekomendację na stanowisko wiceprezydenta. Jestem osobą, która nie pcha się tam, gdzie jej nie chcą, dlatego hołduję starej dobrej zasadzie „boso, ale w ostrogach”. Cieszę się, że odchodzę z powodów partyjnych, a nie merytorycznych.

Chce pan powiedzieć, że w PO nie jest ważne, czy ktoś odnosi realne sukcesy?

Tak właśnie to odbieram. Nie ma miejsca dla młodych społeczników, lokalnych patriotów, którzy chcą działać dla swojego regionu. Ja mam swój honor i poczucie godności i widząc, że komuś przeszkadza moje działanie, nie będę na siłę pchać się, tam gdzie mnie nie chcą.

Powiedział pan, by pytać posła Jarmuziewicza. Czy mam rozumieć, że były wiceminister - czując, że w Warszawie jego kariera jest spalona - szykuje sobie grunt wyborczy w Opolu, pozbywa się konkurenta? Pan w lokalnych sondażach zdobywał więcej głosów od niego.

Całe szczęście polityka nie tylko odbywa się w zaciszu gabinetów partyjnych, ale również przy urnach wyborczych. Opolanie sami ocenią obecną sytuację podczas najbliższych wyborów samorządowych. Mam za sobą dwanaście lat działania w PO, a dalszej kariery nie muszę wiązać z partią o nazwie Platforma Obywatelska. Ta partia bardzo się zmieniła w ostatnim czasie. Chcę budować społeczeństwo obywatelskie, propagować lokalny patriotyzm, dlatego swoje odejście z partii ogłosiłem na pl. Wolności w Opolu.

Jaką partią jest teraz Platforma? Jeśli nie ma w niej miejsca dla młodych patriotów, to dla kogo jest?
(...)

http://wpolityce.pl/wydarzenia/67647-byly-wiceprezydent-opola-rzucil-legitymacja-partyjna-platformy-mam-swoj-honor-i-poczucie-godnosci-nasz-wywiad

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Kolejny już raz próbuję coś napisać w temacie poruszonym przez Ciebie. /cholerny laptop !:-))/

Możesz mi wierzyć , miałem zredagowane pół strony gotowego tekstu w sprawie tych "krokodylich łez" jakie ostatnimi czasy wylewa ten były stronnik ale i czynnie biorący udział w rządzeniu przez PO - Polską . Tyle , że lokalnie , osobnik ...

Ktoś kto przyłożył swe brudne łapska do parcelacji naszej Ojczyzny , tudzież gnojenia swoich rodaków w sposób nawet i pośredni , nie zasługuje nawet w najmniejszym stopniu na współczucie co najwyżej mam do takiego osobnika jedną tylko propozycję na uwiarygodnienie swoich tych czy innych racji ,,,

Musiałby ponad wszelką wątpliwość udowodnić , że to czym się zajmował i z czego dotychczas utrzymywał rodzinę także i siebie samego pochodzi tylko i wyłącznie z legalnie i uczciwie wypracowanych dochodów..

Powtarzam , To On sam musiałby przedstawi ć dowody swojej prawdomówności ,,,

Zaś ob. Jarmuziewicz to inna historia . To zaś , że w wyniku kotłowania się pod "dywanem" - oPOlskich "buldogów" , uciekł ten bardziej pokąsany , może mieć tylko do siebie pretensje . Widać nie sprostał wymogom formacji której był dotychczas tak poddańczo wierny.

Na żart czy raczej farsę zakrawa fakt zasłaniania się przy tym wszystkim - poczuciem honoru ! (sic!)

Platforma i honor , niezłe jaja :-)))

Ty gościu wypadłeś z gry i póki co wieź się solidnie do naprawy tego co zdążyliście spier-olić ze swoimi kolesiami z PO do tej pory ...

Także miast biadolić rozpowiadając na prawo i lewo jakie to nieszczęście obywatela "dopadło" , by przynajmniej w jakimś minimalnym stopniu odpokutować winy tak własne ( wszak nie ma polityka bez winy) jak zwłaszcza tych sprawujących obecnie władzę kolegów z POrąbanej formacji.

W ramach zadośćuczynienia czy raczej pokuty winieneś Obywatelu odkupić od rolnika snop siana i wygodnie rozsiadłszy się na sąsieku nie ruszyć się z miejsca póki ostatniej drobinki z tego snopka osobiście bez niczyjej pomocy "nie przeżujesz". Przy czym każdy wcześniej przeżuty kęs połkniesz na "sucho" ( bez popijania)...

Być może wówczas powróci głębsza refleksja nad własną osobą ,,,

Tym czasem - Bywaj zdrów ....

/10 pkt /
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#416572

Konkretnie i na temat

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dorcia

#416578

Że łzy na rynku wylewał?
Cwaniak słowa Honor nie rozumie
Wkrótce zginie w ogłupionym tłumie
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#416573