Urządźmy Polakom drugi holokaust!

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Komentarze do przemocy i nienawiści wobec Polaków przepełniły jeden z portali informacyjnych Litwy.

Portal alfa.lt opublikował artykuł, „Kto zaprzedaje interesy Litwy”, który wywołał niespotykaną ilość negatywnych komentarzy w kierunku Polaków. Jeden z nich nawoływał do mordowania Polaków. Opublikowany artykuł dotyczył wizyty byłego premiera Litwy, Giedyminasa Kirkilasa w Polsce. Znany ze swojej antypolskości autor doszukuj się w nim zdrady litewskich interesów narodowych przez byłego premiera Litwy w Warszawie. Rozmowy Giedyminasa dotyczyły sytuacji mniejszości narodowej Polaków na Litwie.

Komentarze ukazujące się pod artykułem w przerażającej większości są, co najmniej nieprzychylne Polakom i Polsce. Najgorszym z komentarzy jest wpis internauty pod pseudonimem, Katyne (Katyń). Jako komentarz dodał swój wiersz, w którym zachęca do urządzenia polakom drugiego holokaustu: "Cyklon B, iperyt na szkodników, będzie pasował (…) Zasypmy znów Polakami rowy pełne w Ponarach...". Internauta bez oporów zachęca do ścinania głów Polakom mieszkającym w swojej ojczyźnie: "Trzeba tylko wziąwszy piły tym Polakom odciąć głowy (...) Jeżeli Polacy na nas szczekają, możesz też na nich poszczekać. Ale lepiej, wziąwszy siekierę, idź Polakom głowy siekać."

Pod artykułem pojawiły się również polskie komentarze: "Polacy pozdrawiają braci Litwinów! Ktoś chce żebyśmy się gryźli jak psy. Przestańmy! Walczmy razem przeciw wspólnym wrogom". Inny użytkownik o pseudonimie „Jarosław” przypomina, że "my w Polsce mamy bardzo przychylne zdanie o Litwinach. Pamiętamy o wspólnej historii, a szczególnie już o ważnej roli litewskich wojsk w bitwie pod Grunwaldem" kontynuując dalej również ostrzega Litwinów: " Jeśli jednak wciąż chcecie nam obciąć głowy i urządzić holocaust to serdecznie zapraszamy do przekroczenia granicy choćby jedną nogą, tak byście ocalili, choć tą drugą"

Doktor Artur Górski, komentując dla „onet.pl” sytuację na Litwie stwierdza: „Przegrana w wyborach na Litwie konserwatystów i nacjonalistów nie oznacza, że zniknęli oni ze sceny politycznej”. Kontynuując dodaje, że choć Litewscy nacjonaliści są krzykliwi to stanowią jednak margines społeczeństwa.

http://www.fronda.pl/a/urzadzmy-polakom-drugi-holokaust,28042.html

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

I to nie litewskie. Oni mają swoje własne prawo i kontrolę unijną.
Nasze służby muszą działać z wyprzedzeniem, a historia daje prawo i uzasadnia wszelkie przedsięwzięcia.
Prewencyjnie, żeby ani Ponary, ani Wołyń się nie powtórzyły. Że nie wspomnę o Katyniu, czy zbrodniach niemieckich.
Dosyć tego szczucia na Polaków. W Polsce także warto napiętnować rodzimych intrygantów.
By jutro było bezpieczne. Dla nas i dla naszych dzieci.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#414014

Święta racja, ale nie liczyłabym na reakcję ze strony "tego rządu".
Rząd J.Kaczyńskiego na pewno by odpowiednio zareagował...

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#414015