Rolnictwo

Obrazek użytkownika Bacz
Gospodarka

Dochody rolników są małe bo w rolnictwie jest ogromne nadzatrudnienie. A dlaczego jest nadzatrudnienie? Bo rolnicy mają przywileje podatkowe (nie płacą podatku dochodowego - przeciwnie otrzymują z publicznych pieniędzy dopłaty bezpośrednie) i przywileje socjalne - emerytury i ubezpieczenie zdrowotne mają prawie w całości opłacane przez nierolników. Jest to przykład jak przywileje wychodzą uprzywilejowanym bokiem. Właściwym rozwiązaniem problemu nadzatrudnienia jest zmniejszanie przywilejów rolników z jednoczesnym stworzeniem przez rząd możliwości przechodzenia rolników do pracy poza rolnictwem.

Bacz
O tym jak rząd powinien stwarzać nowe miejsca pracy i sprzyjać powstawaniu nowych miejsc pracy w gospodarce pisałem:
1. http://niepoprawni.pl/blog/404/sposob-na-bezrobocie
2. http://niepoprawni.pl/blog/404/sposob-na-bezrobocie-2
3. http://niepoprawni.pl/blog/404/o-pozytkach-z-podatku-progresywnego

Brak głosów

Komentarze

To jednak rząd ma tworzyć miejsca pracy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#29252

Rząd powinien tworzyć miejsca pracy w swoim zakresie (link 1.) ale też powinien sprzyjać powstawaniu nowych miejsc pracy w gospodarce (linki 2. i 3.).

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#29255

Hehe tak się złośliwie przyczepiłem, sorry;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#29258

w przypadku podatku dochodowego, to po co w ogóle on jest? Budżet wynosi ponad 300 mld.

A jeżeli chodzi o szereg dopłat można by spokojnie zlikwidować. Tak zrobiła w latach osiemdziesiątych Nowa Zelandia i bardzo dobrze na tym wyszła.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#29295

Nie chcę przez to powiedzieć, że wszystko mi się podoba w otoczeniu rolnictwa.
Ale wiem jedno, że to świetny sposób na odwrócenie uwagi od innych spraw!
Wyżywamy się na rolnikach, na krusie itp, a uwadze naszej umykają chociażby tzw fundusze celowe/ w sumie wielomiliardowe!!/ będące w dyspozycji poszczególnych ministrów!
Bacz! wiele Twych "nowinek" obarczonych jest niestety grzechem ...naiwności!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#29318

Krzysztof J. Wojtas
Co jakiś czas pojawiają się bzdurne teksty osób nie mających pojęcia o rolnictwie.
Ten dokładnie wpisuje się na listę. Przy tym poziomie rozumienia nawet nie warto argumentować - to do niczego rozsądnego nie prowadzi.
Jak autor ma wątpliwości to proszę bardzo - jest sporo terenów na Ścianie Wschodniej. Kupić gumofilce, widły i po roku praktyki na pewno nie będzie się popisywał takimi uwagami o rolnictwie.mających pojęcia o rolnictwie.
Ten dokładnie wpisuje się na listę. Przy tym poziomie rozumienia nawet nie warto argumentować - to do niczego rozsądnego nie prowadzi.
Jak autor ma wątpliwości to proszę bardzo - jest sporo terenów na Ścianie Wschodniej. Kupić gumofilce, widły i po roku praktyki na pewno nie będzie się popisywał takimi uwagami o rolnictwie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#29320

Przecież piszę, że w rolnictwie jest nadzatrudnienie. Owszem wieś dostaje duże pieniądze ale one się rozkładają na dużą ilość osób na dodatek nierównomiernie (dopłaty są proporcjonalne do powierzchni) i w sumie dochody na głowę tych co mają małe gospodarstwa - a ich jest najwięcej, są bardzo małe. Sporo ludzi ze wsi powinno przenieść się do miast, a wielu spośród tych co zostaną na wsi powinno przejść do zawodów nierolniczych: przechowalnictwa, przetwórstwa, turystyki oraz innych usług i produkcji, które można prowadzić na wsi.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#40358

Sporo o cenach i realnych dochodach rolników można się dowiedzieć z tego forum

http://www.forumspozywcze.com/

Vote up!
0
Vote down!
0
#176440