O szkodliwości antysemityzmu dla Polaków

Obrazek użytkownika yuhma
Idee

Kim jest antysemita? Czy tylko człowiek nawołujący do ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej zasługuje na to miano?

Najczęściej tak sądzą antysemici. „Co, ja antysemitą???”, oburzają się z krzykiem. „Przecież ja wcale nie chcę wysyłać żydów do gazu!”. To oczywiście rozumowanie z gruntu fałszywe. Nasi antysemici swoje emocje często tłumaczą żydowskim antypolonizmem. A żaden z nich przecież nie powie, że Żydzi chcą wymordować Polaków.

Antysemityzm to odczuwanie negatywnych uczuć - pogardy, niechęci, nieufności itp. - wobec Żydów, wszystkich, z ewentualnymi małymi wyjątkami (każdy antysemita „zna kilku porządnych żydów”).
Tyle definicja. Jak każda definicja, jest ona sucha i niewiele wyjaśnia. Rozwińmy ją na przykładach.

Antysemita, czytając ubecką fałszywkę znaną jako „wywiad z Geremkiem”, nie zauważa ewidentnych głupot i humorystycznych fragmentów, dzięki którym tekst ten brzmi jak kabaretowa parodia. No ale jakże antysemita ma dostrzec parodię antysemickiego myślenia?

Antysemita usłyszawszy o wyroku więzienia za kradzież dla Salomona Rappaporta, krzyknie: „A dlaczego nie mówią, że to żyd?!” Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

Antysemita na podstawie sprawy Polańskiego twierdzi, że „dla żydów pieprzenie trzynastolatek w dupę jest cacy”. Wszystkich, nie tylko Polańskiego i jego obrońców.

Antysemita nie znosi komunistów i Rusków, ale nie widzi nic niewłaściwego w tłumaczeniu czystek gomułkowskich w taki mniej więcej sposób: „Żydzi świętowali zwycięstwo Izraela, który był wrogiem ZSRR. To przeważyło szalę wściekłości Gomułki”. Nagle i ZSRR, i Gomułka są cacy.

Dla antysemity fakt ogromnej nadreprezentacji Żydów w organach bezpieczeństwa jest dowodem żydowskiego antypolonizmu. Na tej samej zasadzie Feliks Dzierżyński był polskim patriotą.

Antysemita dzieli ludzi na oświeconych (czyli takich jak on sam), Żydów i głupich filosemitów. Że można mieć obojętny stosunek do Żydów, nie przyjdzie mu nawet na myśl.

Antysemita na hasło „antysemityzm” wpada w szał bojowy. Natychmiast skreśla delikwenta, który użył tego zakazanego słowa, z grona ludzi myślących. Może to być jego najlepszy przyjaciel, nieważne, użył słowa na „a”, jest skończony.

Antysemita na co dzień używa słowa np. „okolica” i przez głowę mu nie przejdzie, że dosłownie nie ma ono za bardzo sensu, ale gardło zedrze udowadniając, że anty-semityzm to logiczna bzdura. Podobnie na co dzień używa zamiennie słów „rodzaj” i „gatunek”, ale głowę da, że antysemityzm (jeśli już przyzna, że jednak istnieje) to nie rasizm, bo Żydzi to nie rasa.

Antysemita zawsze pisze „żyd”, nigdy „Żyd”, nie bacząc na to, że to z jego punktu widzenia bzdura. Wychodzi na to, że dla niego wszyscy niewierzący Żydzi są w porządku.

Starczy przykładów. Pora powiedzieć, dlaczego antysemityzm jest szkodliwy dla Polaków.

Po pierwsze, prowadzi do wylewania dziecka z kąpielą. Antysemita uznaje tylko innych antysemitów i z wszystkimi innymi jest mu nie po drodze. No bo każdy nieatysemita to „sługus żydów”.

Po drugie, jest aspołeczny. Antysemita na zebraniu wspólnoty mieszkańców w sprawie wzmocnienia ochrony osiedla po serii kradzieży dokonanych przez bandę Salomona Rappaporta, nie dopuści nikogo do głosu, wrzeszcząc co chwila: „Ale dlaczego nikt nie mówi, że to jest żyd?!”

Po trzecie, jest jałowy. Czy antysemita ma cokolwiek do zaproponowania mieszkańcom osiedla okradzionym przez Rappaporta? Co najwyżej wysiedlenie wszystkich Żydów, ale do tego się nie posunie, chyba że jest też żydożercą.

Jednak to wszystko betka, dopóki antysemici stanowią margines. Niestety, nawet margines może zostać wykorzystany przez naszych wrogów. Otóż na całym świecie antysemityzm jest najlepszym prezentem, jaki można sprawić Żydom w ich roszczeniach do uprzywilejowanej pozycji, a także terrorystom politycznej poprawności. Na polskim przykładzie – każda antysemicka wypowiedź to młyn na wodę Gazetopodobnego Wyrobu. Gdyby nie było polskich antysemitów, michniki by ich natychmiast wymyśliły. Czasem się zastanawiam, czy tak się naprawdę nie stało…

Brak głosów

Komentarze

Dałem "dyszkę". Komentarz zbędny...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#182386

Jan Bogatko

...wszelkie fobie są szkodliwe, także antysemityzm. Podzielam Pański pogląd. Problem polega na tym, że za antysemityzm uważa się często jakąkolwiek krytykę wobec żydów względnie Żydów, a to przesada.

Wielkim dramatem dla spraw polsko-żydowskich był brak niepodległości do roku 1989 oraz niemożliwość prowadzenia badań nad relacjami polsko-żydowskimi np. podczas II WS na terenach okupowanych przez Rosję, Niemcy czy Litwę.

Z uwagi na proces wymierania świadków badania te są obecnie utrudnione, a publikacje np. Grossa wywołują antysemityzm tam, gdzie umarł on śmiercią naturalną.

Co do pisowni małą i dużą literą: kryje się za tym często niewiedza na temat różnicy znaczenia, często żydzi byli Polakami wyznania mojżeszowego, znałem takich wielu.

Pojęcie Żyda pojawiło się w zasadzie w Polsce dopiero po IIWS, żydzi byli bowiem postrzegani nie tyle jako mniejszość narodowa, co wyznaniowa, i w dużym stopniu tak też sami się definiowali.

Co ciekawe, współczesny antysemityzm jest wyróżnikiem lewicy, sympatyzującej z terrorystami palestyńskimi; prawica nie zna antysemityzmu, bardzo denerwuje to "prawicowych" antysemitów, którym zwracam na to uwagę.

Atyżydowskość endecji przed IIWS miała zupełnie inne podłoże(aczkolwiek nigdy nie była ona rasistowska). Jako po prostu bezprzymiotnikowy konserwatysta muszę tu bronić endecji.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#182424

Zapomniał pan, panie Janie o takich organizacjach żydowskich działających w GG, jakim była Żagiew i inne syjonistyczne skrajnie prawicowe organizacje żydowskie działające w konspiracji często przy całkowitej bierności lub współpracy z niemieckim okupantem.. :)

Pisanie w tym kontekście o polskim antysemityzmie, który został wymyślony przez samych żydów, ponieważ bez wrogów i bez antysemityzmu żydzi nie mogliby prosperować jest totalnym nadużyciem. Nie można swojej kolaboracji z żydami tłumaczyć w jakiś pokrętny sposób, czym się różni współpraca z wywiadem żydowskim ze współpracą z wywiadem rosyjskim, niemieckim, angielskim albo amerykańskim, nawet w dzisiejszych czasach, jeżeli ta współpraca jest wroga polskiemu Narodowi i polskiej państwowości? Żydzi mają swoją państwowość i mają swój kraj i niech tam sobie rządzą.

Słowo żydzi nie powinno się pisać z wielkiej litery, ponieważ nie ma narodu żydowskiego jako takiego są plemiona semickie, Semita można z wielkiej litery pisać ponieważ Semici istnieją i to naprawdę nie ma nic wspólnego z moim antysemityzmem. Kolejny antypolski felieton, który pojawił się na portalu niepoprawni, ja go oceniam na pałkę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182524

Przykro mi, jesteś klasycznym przykładem antysemity.
1) Wystarczy, że pada słowo "antysemityzm", a wg ciebie tekst jest antypolski. Gdyby antysemityzm nie zaślepiał cię, dostrzegłbyś, że powstał z troski o Polskę. Mógłbyś spróbować mnie przekonać albo uznać, że się nie dogadamy, ale to jeszcze nie tragedia. Ale ty już wiesz, że jestem "antypolskim" kumplem Michnika itp., a z takimi się przecież nie dyskutuje. Skreślasz mnie lekką ręką.

2) Żydzi to nie naród tylko mieszanka plemion? A jaki naród w takim razie spełnia twoje kryteria narodowości?

3) Co ma wspólnego współpraca Żydów z Niemcami? Byli też Polacy, którzy współpracowali z Niemcami. I co z tego?

O tej "kolaboracji z żydami" to jakiś bełkot, sorry. Nie podejmuję się odpowiadać.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182623

Pani nic nie wie o kolaboracji obywateli polskich pochodzenia żydowskich z naszymi zaborcami oraz okupantami przeciwko Polsce, nie wie pani nic o tym, co ta nacja robiła w Polsce na przestrzeni wieków, nie wie pani nic o tym, że obywatele polscy, którzy działają na szkodę naszego państwa współpracując z bolszewikami i Sowietami, nie byli i nie są jedynym problemem dla Polski w naszej historii?

Zadam pani, to samo pytanie w takim razie jeszcze raz.

Czy pani zdaniem działając na rzecz żydowskiego wywiadu lub żydowskich lóż masońskich lub innych ponadnarodowych żydowskich korporacji nie jest się zdrajcą Narodu polskiego i samej Polski nawet wtedy, gdy nie jest się rodowitym Polakiem i posiada się tylko jedno polskie obywatelstwo?

Wolę być antysemitą niż zdrajcą i kolaborantem żydowskim albo Polakiem kolaborantem współpracującym na szkodę Polski z innymi nacjami, które ewidentnie szkodzą Polsce i Polakom, wolę być polskim antysemitą niż szabas gojem. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#182716

Jakbyś się mniej emocjonował, zauważyłbyś, że nie jestem "panią" :-) Taki drobny przykład, co się dzieje z antysemitą, kiedy zaczyna pisać o Żydach.
Jakbyś przeczytał notkę, to zobaczyłbyś, że piszę o udziale Żydów w UB.
Nie ma zdrowia do dyskusji z tobą. Powiedz mi, czy targowiczanie to też byli Żydzi? A co z takim Henrykiem Rzewuskim, filorosjaninem i odszczepieńcem? Gomułka to też Żyd? Gierek? Jaruzelski? Wałęsa?
W każdym państwie są bohaterowie i zdrajcy. I co z tego wynika?
Jak dla mnie, możesz sobie podać ręce z Grossem. Obaj myślicie TAK SAMO. I tyle samo są warte warte wasze słowa.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182747

Yuhma to dla mnie żeńsko brzmiący nick, nic na to nie poradzę... Nie śledzę twojego bloga, nie jesteś przecież dla mnie jakąś szczególną mnie bliską osobą, abym to robił, musisz mnie moje przestępstwo wybaczyć o niepoprawny. Zapamiętam od dzisiaj, że jesteś panem a nie panią, za panią w takim razie przepraszam. :))

Dla mnie Polacy są mi bliżsi, a o Jaruzelskim, Gomułce mam złe zdanie. Wałęsa, natomiast  miał pochodzenie żydowskie i to akurat jest zły przykład... No ja w swoich wpisach nie piszę nieprawdy i nie rzucam oszczerstw w kierunku polskiego żydostwa, które rozpanoszyło się w naszej Ojczyźnie, między innymi dzięki takim ludziom jak Ty, którzy bardziej bronią w naszej ojczyźnie żydów niż swoich własnych rodaków innych Polaków, to się nazywa zaprzaństwo i kolaboracja, jakbyś nie wiedział. To nie Polacy plują na żydów, to nie Polacy wykorzystują i ograbiają polski naród, ale robią to żydzi, to nie Polacy zakłamują w sposób haniebny naszą historię, ale robią to żydzi, to nie Polacy poprzez swoich ludzi w polskim rządzie wysyłają za nasze pieniądze na syjonistyczne wojny naszych polskich żołnierzy, w których jedynymi wygranymi będą żydzi. :)) To nie Polacy ustanawiają prawo w Polsce, które umożliwia zwrot majątku pożydowskiego byłym tzw. żydowskim właścicielom w tym samym czasie, nie robiąc niż z tzw. Polakami dekretowcami, których do tej pory obowiązują już w wolnej i suwerennej Polsce stalinowskie dekrety, nałożone przez żyda Bieruta podwójnego agenta NKWD i Gestapo.

I to nie ja jestem podobny w swoich komentarzach do Grossa tylko Ty, już samo wspomnienie tej osoby w naszej rozmowie wskazuje na to, że ten kłamca i szubrawiec jest ci bliższy niż ja.

To co napisałeś jest oszczerstwem i kłamstwem i pomówieniem, jednak ciebie tutaj nie spotka żadna kara, z jednego powodu, nie będę pisał, jaki jest tego powód, bo każdy rozsądny Polak wie, dlaczego tak się dzieje na tym portalu. :)))

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#182758

Gdyby nie było takich jak ty, michniki i grossy by ich wymyślili. Stanowicie największy prezent dla nich. Cholera wie, może Gross własnie czyta twój tekst i zaciera ręce?
Bo w istocie rzeczy jesteście dwoma stronami tego samego medalu. Oni nie istnieją bez was, wy bez nich.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182761

Dlatego takich jak Ty oni wspierają, a takich jak ja niszczą, szykanują i wsadzają do więzień? Jesteś po prostu geniuszem tylko jeszcze niedocenionym, ale wszystko przed tobą, jeszcze kilka takich antypolskich artykułów, a na pewno zaskarbisz sobie u nich szacunek i poważanie. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#182762

nie wiedziałem, że jesteś ofiarą prześladowań i więźniem sumienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182775

Zgadzam się, że NIEZWYKLE często normalne traktowanie Żydów jest traktowane przez terrorystów politprop jako antysemityzm. W Polsce celuje w tym nawet nie GW tylko Stowarzyszenie "Otwarta Rzeczpospolita", któremu wszystko kojarzy się z antysemityzmem. Ostatnio była to okładka w "Angorze", na której dorosły Żyd pokazywał młodemu Pałac Kultury w Warszawie ze słowami "Popatrz synu, kiedyś to wszystko będzie twoje". Normalny dowcip jako reakcja na żydowskie roszczenia wobec Polski posłużył do złożenia donosu do prokuratury.

Nie wiem, czy można tłumaczyć endecję czynnikami ekonomicznymi. Mój dziadek, kiedy jego najlepszy przyjaciel rzucił kiepski dowcip: "Oj, coś twoja Helenka musi się na Żyda zapatrzyła", wyrzucił przyjaciela za drzwi i zerwał z nim na zawsze kontakty. Dowcip kiepski, ale żeby aż przyjaźń zrywać?

A dla tych, którzy nie znają ortografii:
- żyd to osoba wyznania mojżeszowego
- Żyd to osoba narodowości żydowskiej

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182615

... michniki by ich natychmiast wymyśliły."
A skąd pewność, że nie robią tego?
A może wymyśliły i pielęgnują?
Niech jajogłowy wytłumaczy towarzystwu ten fenomen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm
Od tysięcy lat począwszy od starożytnego Egiptu,
od Gibraltaru po Ural, gdziekolwiek się nie pojawi jakakolwiek cywilizacja.
Fascynujący problem ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#182425

"A skąd pewność, że nie robią tego?
A może wymyśliły i pielęgnują?"

Też tak przypuszczam.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182625

Dyszka. Swoją drogą - po średniej ocen(zanim dałem 10 była 6 z kawałkiem) widać, że paru osobom tekst się nie spodobał, ale woleli nie komentować ;)

Warto zwrócić uwagę na komentarz Jana Bogatko o antysemickiej wspólnocie przekonań "ober-patriotów" ze współczesnymi lewakami. Jak się dobrze przyjrzeć, to jedyną różnicą między nimi są kwestie religijno-obyczajowe. We wszystkich pozostałych mogliby podać sobie ręce.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#182438

To prawda, ale nie cała. Gdybyśmy pod słowo "Żyd" podstawili "lichwiarz" - wtedy wszystko się zgadza. Ale o to akurat ani do ober-patriotów ani do lewaków nie mogę mieć pretensji...

Vote up!
0
Vote down!
0
#182507

Dzięki! A ta wspólnota oberpatriotów i lewaków przypomina mi front GW-RM w obronie Wielgusa.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182628

to Żydom i żydom potrzebny jest antysemita do istnienia. I czy się nam to podoba czy też nie, musimy taką postawę cierpieć. Kosekwencje tego, dla nas Polaków są znamienne. Bowiem z opluwania nas na kżdym kroku ma na przykład korzyść "tzw. przemysłow holocaust", tworzy atmosferę nagonki na polską nację gdziekolwiek by się znajdowała na kuli ziemskiej a to w celu uzasanienia - jakkolwiek głupio by to zabrzmiało - swoich roszczeń i pretensji.

Tak, nie lubię żydów/Żydów. Mam powody. Wszyscy je mamy. Czy musimy ciągle wysłuchiwać jacy to jesteśmy źli, paskudni tylko dlatego że wychodowaliśmy sobie, jako nacja, stado żmij we własnym kraju? Czy cała plaga nieszczęść jaka na nas spadła po drugiej wojnie światowej, spowodowana w ogromnej części przez takich czy innych Ż/żydów, nie jest już wystarczającym powodem aby nie musieć ich lubić? Nie muszę tu przypominać jakie "zasługi" mieli "znamienici" Ż/żydzi na polu importu komunizmu i umacniania tak zwanej władzy ludowej. Czy naprawdę mamy powody aby tych ludzi darzyć sympatią? Czym takim zasłużyli sobie aby być wyróżnionymi? Jakoś nie słychać głosów ze strony nacji Ż/żydowskiej w Polsce, które by uciszały napastliwe tony rozmaitych Ż/żydowskich polakożerców. Nieliczne publiczne osoby tej nacji raczej udają, jak były ambasador Izraela w Polsce że działają na rzecz poprawy stosunków. Jest jakaś grupa osób publicznych która nam nie szkodzi a wręcz przeciwnie. Pewnie czują się naprawdę Polakami i starają się żyć jakoś obok tego problemu. Z pewnością jest dla nich obciążeniem ich pochodzenie i nazwisko. Ale osoby które dają takie zwykłe i codzienne świadectwo lojalności swoją postawą, nie muszą się martwić. Pochodzenie nie musi stanowić przeszkody - nawet w Polsce. Jednak wielu Ż/żydów miało lub ma kłopoty z asymilacją. Ta nacja ma kłopoty z asymilacją i to tkże trzeba pamiętać.

Polacy i Ż/żydzi są ofiarami układu jaki powstał po IIWŚ. My wojnę przegraliśmy. Oni, jako nacja stali po obu stronach i to nie jest naszą winą, że wystarczająco duża ich część stała niestety po stronie naszych oprawców - takich czy innych. Nierozliczone grzechy i winy pozostaną na długo przyczyną niechęci czy nawet nienawiści. Jakoś nie widać wysiłków tamtej strony aby to zmienić. Bez uczciwego przyznania się do win nie będzie dalszej wspólnej drogi. Wygląda jednak na to, że tylko my mamy poczucie win i pragnęlibyśmy to zmienić, czego dowodem są niektóre powyższe komentarze. Czy przypuszcza ktoś że taki Szechter śni o pojednaniu? A jeśli nawet, to za jaką cenę? I kto ma ją płacić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#182447

podparty doświadczeniami osobistymi. Z kontaktów z gudłajami, lub jak chce autor "żydami", wyniosłem jak najgorsze doświadczenia. Pamiętam biedę czasów powojennych i bikiniarzy, zwanych później bananowcami o semickich rysach,nazwiskach i pogardzie dla Polaków. Pamiętam Cymermanów, Krakowskich i Jaszczołtów. Ich przydziałowe samochody, wille i przywileje. Antysemityzm, pozwolił mi zrozumieć mechanizmy władzy w post sowietach i potem przy okrągłym stole. Pozwolił zauważyć, czego inni dostrzec nie umieli lub nie chcieli. Stopnia antypolonizmu,jakim pochwalić się mogą niektórzy z nich. Od Bieruta do Michnika, poprzez cały sejm, senat, rząd i partie polityczne. Wszędzie na szczytach gudłaj. Pojedyńczy jak tortowa wisienka, lub zebrany do kupy jak w KLD, SLD czy UW. Nie pisanie o problemie, zaniechanie piętnowania, nie jest poprawnością i kulturą. Jest ślepotą i brakiem widzenia, dalej niż własna ręka. To przyzwolenie na geszeft pod naszym bokiem, stworzyło Kulczyka, jego ciotkę Suchocką, Kunę z Żaglem, Kroka vel Solorza i dziesiątki tysięcy innych. Was okradając, stworzyli swoje czerwone imperia medialne, ITI, Agora czy Polsat. Swoje imperia finansowe, jak Kulczyk i Krauze ze Stokłosą, czy polityczne jak Geremek z Borusewiczem, Wałęsą i Niesiołowskim. Wolę nosić piętno antysemity, niż uczestniczyć w tym burdelu powszechnego zaniechania i udawanej poprawności. Amen!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#182454

W miejsce "żydów" doradzałbym wstawić słowo "lichwiarzy". I wtedy wszystko się zgadza. Nikogo pan nie obrazi, nikt się nie oburzy, a wszyscy przyznają Panu rację - od lewicy do prawicy.
Piętnujmy lichwiarzy, nie Żydów!

Vote up!
0
Vote down!
0
#182495

kurcze, a ja nie czytam GW i myslę podobnie jak autor.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182494

....trudno nazwac to mysleniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182579

Co Pan proponuje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#182602

Tekst klasycznego antysemity.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182647

.... dziękuje za komplement.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182705

"to Żydom i żydom potrzebny jest antysemita do istnienia."
Dokładnie! I trzeba im to istnienie nieco utrudnić.

Może cię zdziwię - też nie przepadam za Żydami. Są cholernie nastawieni sami na siebie. Mój znajomy Żyd, polski Żyd, kiedy mu podarowałem swoją książkę o Mickiewiczu, zainteresował się tylko jednym - czy napisałem o Legionie Żydowskim. A moje wyjaśnienie, że z punktu widzenia mickiewiczologii to mało znaczący incydent, mocno go rozżaliło.
Byłem przez jeden dzień w Jerozolimie i nigdzie za granicą nie czułem się tak źle. Wyraźnie czułem niechęć do obcego, nie Polaka, bo nie mieli pojęcia, że jestem z Polski. Oni po prostu nie lubią obcych, nawet turystów.

Ale to nie oznacza, że pisząc reportaż z procesu Rappaporta, będę co chwila podkreślał jego pochodzenie.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182635

narzucona optyka lub bezceremonialne rozprawienie się z tworami własnej imaginacji.Swoją drogą nie wiem czemu pomyślałem o yeti. Wszyscy o tym antysemicie mówią , tylko nikt go nie spotkał. Chyba że w środku kampanii zrobił się sezon ogórkowy. Ale żydzi i ogórki; no nie.

"Żyd w rządzie,żyd w sądzie,
Żyd wszędzie, dobrze nie będzie."

Vote up!
0
Vote down!
0
#182469

Dałem 1 - komentarz zbędny

Vote up!
0
Vote down!
0
#182471

Ja ich spotykałem wielokrotnie, podkreślam: wielokrotnie. To co opisuje autor to w istocie antysemityzm sowiecki, nie polski. Zostal zaszczepiony przez sowietow, a bazowal na carskim antysemityzmie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182493

Ruski antysemityzm przeszczepiony na polski grunt. "Protokóły mędrców Syjonu" to była fałszywka Ochrany. Od tego się zaczęło.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182748

też przez lata tak myślałem. Dopóki nie powstał internet.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182637

Brawo!
I ja coś niecoś pisałem o teorii spiskowej: http://niepoprawni.pl/blog/4949/rady-kallimacha-o-sensowna-teorie-spisku

Vote up!
0
Vote down!
0
#182491

W swoim tekście zastosowałeś metodę Gazety Wyborczej, czyli serię stereotypów i karykaturalnych przykładów mających ośmieszyć antysemitów.

Usiłujesz udowodnić tezę, że antysemityzm jest z gruntu zły a antysemici są zabawnymi głupkami przytaczając garść humoresek. Niestety kwestia antysemityzmu jest zbyt poważna by dyskutować o niej na poziomie kabaretu.

Żydzi w Polsce mieszkają od wielu set lat, dlatego Polacy dość dobrze poznali ich kulturę i mentalność. Wybitni polscy pisarze (Prus, Żeromski) prezentowali dość wierne wizerunki ówczesnych żydów i nie były to dobrotliwe postacie ze „Skrzypka na dachu” tylko drapieżni bezwzględni ludzie świadomi swojej odrębności narodowej, chętnie podejmujący walkę o dominację w społeczeństwie. Zwieńczeniem tych postaw była nieudana kampania o utworzenie Judeopolonii, której bazą miały być proporcje demograficzne, a nie polskie ambicje historyczne. Ciekawostką jest fakt, że tworząc Izrael zastosowano dokładnie odwrotne kryteria.

W okresie międzywojennym problem zawłaszczenia handlu oraz zawodów inteligenckich zmusił Polaków do zdecydowanej samoobrony w latach 30-tych.

Historię II wojny otwiera masowa kolaboracja z ZSRR oraz odmowa współpracy tworzonych przez okupanta władz żydowskich z polskim państwem podziemnym. Potem przyszła makabra zagłady, która u tych co przeżyli pozostawiła gniew czy nawet nienawiść do Polski, która w ich mniemaniu nie chciała temu zapobiec.

Z tym nastawieniem przedstawiciele narodu żydowskiego masowo zasilali aparat represji PRL-u (sądownictwo, propaganda, UB , Informacja wojskowa, PZPR), a później zostawali dziennikarzami, pisarzami, działaczami sportowymi czy nawet myślicielami i moralizatorami.

W roku 1968 wściekłość Gomułki wzbudziło nie żadne świętowanie tylko potężny przeciek danych wywiadowczych przekazanych Izraelowi przez żydowskich funkcjonariuszy reżimu. Przedtem jednak żydowscy towarzysze pozamykali polskich komunistów i niewiele brakowało by spadły ich głowy. Dopiero zdrada w 1968 roku spowodowała, że ZSRR zapalił zielone światło dla długo oczekiwanej partyjnej dintojry, której pozytywnym efektem stało się przywrócenie zmarniałej polskiej inteligencji jako takich możliwości awansu zawodowego.

Późniejszą historię większość z nas zna z autopsji. Żydowscy towarzysze zmienili się w zażartych antykomunistów a dyskretna ochrona ze strony władz PRL-u pozwoliła im na zostanie tuzami opozycji. To właśnie ów "jaskiniowy" antysemityzm ocalił wtedy Polskę od powstania nowej monopartii i prezydentury Mazowieckiego. I to ten antysemityzm wyrugował z polskiej sceny Unię Wolności.

Jeżeli, tak jak piszesz, sama nieufność do żydów ma być przejawem antysemityzmu to niech go będzie jak najwięcej po tylu dowodach rozbieżności interesów polskich i żydowskich.

Z jednym masz rację. Przemożny wpływ żydów na politykę USA rzeczywiście nie pozwala obecnie Polsce na bezpośrednią konfrontację. Dlatego malowanie pomnika w Jedwabnym rzeczywiście Polsce szkodzi. Warto jednak upowszechniać świadomość, ze ta konfrontacja jest nieunikniona i w związku z tym, jeżeli mamy taką możliwość nie lansujmy ich, nie zatrudniajmy, nie awansujmy, nie chwalmy. Bo robiąc to zakładamy sobie sznur na szyję. Żydzi w Izraelu doskonale o tym wiedzą i żaden Palestyńczyk w ich kraju kariery nie zrobi. Uczmy się od nich choćby tego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182520

Pozdrawiam, kliniczny antygudłaj. W.S.C.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182588

Zawsze staram się pisać lekko, ale to nie znaczy niepoważnie. Nie twierdzę, że antysemityzm jest zabawny, tylko - szkodliwy. Szkodliwy dla Polski i Polaków.
Na resztę nie mam siły odpowiadać. Twój tekst mnie przeraził. Jak sobie wyobrażasz tę nieuniknioną konfrontację?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182643

Nie oczekuję z nożem pod poduszką nowej Nocy Kryształowej. A konfrontacja musi nastąpić, bo nie da się jednocześnie prowadzić Polski drogą Gazety Wyborczej i np. Gazety Polskiej. Nie można na raz wychowywać młodzieży tak by była dumna z naszej historii i tak by się jej wstydziła. Nie można na raz szanować tradycji lub religii i tę tradycję czy religię zawzięcie ośmieszać. Chciałbym, by Polska była krajem wolnych dumnych ludzi, świadomych swego interesu. I wątpię by ten cel był możliwy do osiągnięcia dopóki Polacy budują swoje poglądy na bazie wypocin Michnika.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182674

ale myślę tak samo.
Tyle że ta konfrontacja już trwa co najmniej od 2005 roku. I jak dla mnie jest konfrontacją patriotów z lumpenliberałami

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182683

... on sie dopiero uczy . Za komentarz masz dziesiatke.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182707

Nie znam żadnego porządnego Żyda. Czy to oznacza, że nie jestem antysemitą ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#182553

ponad interes innych nacji i państw, to musze być antysemitą ? Przecież z miejsca jestem w konflikcie z wizją Polski Michnika, Mazowieckiego i Balcerowicza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182555

 Junak nie jesteś sam !  Spieszę donieść, że mam tak samo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182634

A ilu Żydów znacie?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182645

Wystarczająco dużo by mieć o nich wyrobione zdanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182721

albo piszesz z Izraela. Pytałem o osobistą znajomość.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182750

 Bardzo dowcipnie  !  Uśmiałam się. Czyli wątpisz, że ktoś może znać osobiście osobę narodowości żydowskiej ? Sądzisz, że wszyscy się maskują ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#182769

Pan Yuhma na pewno nie musi się z tym maskować. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#182772

To ilu tych Żydów jest w Polsce?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182777

 To bardzo dobre pytanie !   Oficjalnie jakieś 150 tysięcy ,ale myślę, że dużo więcej. .Niektóre żydowskie źródła mówią o 3 milionach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182843

W tej kwestii bardziej bym zaufał oficjalnym źródłom

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182889

Ufaj komu chcesz i pozwól wątpić innym.

Ps. Nie posądzam Cię o naiwność a raczej o przemyślane działanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182908

"Nie posądzam Cię o naiwność a raczej o przemyślane działanie".

Patrz! To zupełnie tak jak ja ciebie :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182912

Ale przyczepię się do jednej kwestii, z pozoru jedynie semantycznej, o której jakoś nikt nie mówi ani nie pisze.

Czy określenie "antysemityzm" jest adekwatne wobec niechęci czy nienawiści wobec Żydów za to, że są Żydami?

Przecież Semici to nie tylko Żydzi (którzy są mniejszością), ale także Arabowie, Aramejczycy, Asyryjczycy, Chaldejczycy, etiopscy Amharowie.

Czy nie bardziej pasujące byłoby określenie opisywanego tu zjawiska jako "antyhebraizm" albo "antyżydostwo"???

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#182624

 Też tak uważam, że to słowo nie jest adekwatne. Ja np nie mam nic do Arabów, poza tym oczywiście, że dają się lać  Żydom.

A tak w ogóle to radzę wszystkim poczytać o Chazarach - bardzo interesujące i wbrew pozorom wiąże się z  tematem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182630

Można wręcz powiedzieć tak (o Boże, wyjdę na "antysemitę", nie mówiąc już o użyciu kwantyfikatora ogólnego w charakterze retorycznym :)) - największymi antysemitami są Arabowie i... Żydzi. Celem statutowym Ligi Arabskiej jest "ostateczne rozwiązanie kwestii Żydowskiej", Hamas czy Hezbollah wprost odwołują się do dziedzictwa niejakiego Hajj Amina Al Husseiniego, z drugiej strony Izrael przeprowadza dość okrutne akcje przeciw Arabom. Nie mówiąc już o tym, że największe podlectwa wyrządzają Żydzi Żydom i Arabowie Arabom (pacyfikacja Gazy to betka w porównaniu z masakrą w Hamaa czy choćby stłumieniem rewolucji syryjskiej przez tow. Assada).

Historię z Chazarami znam (jak i jej dopowiedzenie, że "prawdziwymi Żydami" są... rastafarianie z Karaibów) - ale równie dobrze można pisać, że Polacy są faktycznie Tatarami albo Rusinami, a Niemcy - Serbami Łużyckimi.

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#182648

 W Twojej odpowiedzi jest dużo błyskotliwych sformułowań, z których jednak nic nie wynika. Semici mało mnie w gruncie rzeczy obchodzą, niech sobie żyją w swoich krainach  i mordują się wzajemnie jeśli lubią. Ja się do nich nie wybieram i wolałabym nie słyszeć o nich w moim pięknym kraju. 

Co do Polaków  to mało kto ma wątpliwości kim są ( oczywiście nie mam na myśli ćwierćinteligentów ).

PS. Niemcy to Germanie a Serbołużyczanie są Słowianami Zachodnimi, Tatarzy to lud pochodzenia tureckiego a Rusini to Słowianie Wschodni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182664

Dzięki!
A co do językoznawstwa = nie przypadkiem dałem przykład wyrazu "okolica". Przecież to bez sensu! Oko + lica (twarz). Brednia. A używamy i nie zastanawiamy się, czy ma sens. Język to nie jest system ani matematyczny, ani logiczny. Słowo ma charakter umowny i powszechny. Jeśli umownie określamy niechęć do Żydów jako antysemityzm, to nie ma żadnego znaczenia, że istnieją też inni Semici.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182646

Tak! Ale akurat w przypadku "antysemityzmu" stopień uogólnienia bardziej rzuca się w oczy.

Inny przykład - oprawca.

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#182650

spróbujcie podać etymologię słowa obrzydliwy. Bo ja za każdym razem jak muszę już użyć tego słowa zastanawiam się czy aby nie obrażę przedstawicieli pewnej nacji  (a bardzo bym tego nie chciała).

Vote up!
0
Vote down!
0
#182677

nie bierz się za rozważania etymologiczne, jeśli nie znasz ortografii. To tak jakby ktoś, kto ma problemy z tabliczką mnożenia, próbował zrozumieć potęgowanie.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182684

A gdzie zrobiłam błąd ? W słowie Żyd czy w słowie obrzydliwy ?

Chodziło mi o samo brzmienie a nie o pisownię. Resztą ortografia to sprawa umowna i dawniej mogła wyglądać inaczej zaś brzmienie od wieków jest takie samo

Oj widzę, że unikasz tematu..

Vote up!
0
Vote down!
0
#182713

Sorry, nie będę ci robił korepetycji z językoznawstwa. Postudiuj 5 lat polonistykę, to się dowiesz, że brzmienie nie ma żadnego znaczenia dla etymologii, ważny jest graficzny obraz wyrazu.
Dla twojej wiadomości - obrzydliwy pochodzi od brzydki, a takie pseudojęzykoznawcze zabawy są obrzydliwe.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182752

Będę nieustępliwie dążyć do wiedzy nie zrażając się Twoimi wyniosłymi uwagami,bowiem kto pyta nie błądzi. Poza tym spodziewałam się takiej odpowiedzi i już zadaję kolejne pytanie : skąd pochodzi słowo brzydki ?

Zabawy tego typu nie są obrzydliwe bo nie ma nic ważniejszego w nauce niż dążenie do wiedzy,poznawania,odkrywania. Ja zresztą nic nie twierdzę tylko pytam. Co do graficznego obrazu słowa to chyba z czasem ulegał zmianie ,skoro zmieniała się ortografia ? Jeśli jesteś specjalistą to  nie dziw się , że tak ciekawa dziedzina wiedzy interesuje innych i postaraj się popularyzować swoją wiedzę.

 PS. Więcej skromności przydałoby się.  Wiele osób ma skończone studia ale nie pysznią się tym tak ostentacyjnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182766

Sorry, ale nie widzi mi się, żebyś dążyła do wiedzy. Te pseudodowcipne gierki słowne o "obrzydliwym" pochodzącym (ja wiem, ty tylko pytasz :-) od "żyda" świetnie o tym świadczą. To jest poniżej poziomu maturzysty nawet.
Wrzuć sobie w googla "brzydki etymologia" i się dowiesz. Ale idę o zakład, że i tak będziesz nadal ten kiepski dowcip opowiadać.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182780

......a wiesz dlaczego ? za to ,że napisałeś ten artykuł i
za pytanie do któregoś z Komentatorów ... jak rozumie konieczność konfrontacji ??
Powiedzcie mi proszę, czy tych żydo/parchów to ufoludki nam podrzuciły ?
Jeśli pozwolicie zapytać, Szanowni respondenci >>> kto głosował w wyborach prezydenckich na faceta ,który ma Teścia Żyda, pracownika UB ?
Kto wybrał na Prezydenta RP ...i to dwa razy Schtolcmana ?
czy przypadkiem nie był no "narodek " z PSL... o, sorry z ZSL ?
Czy ktoś zna ŻYDA ,który głośno, wyrażnie bez dyplomatycznych zagrywek nie poprosił o głos TVN 24 lub POLSAT TV i powiedział :
.... Drodzy Polscy Rodacy, wybaczcie nam wszystkie zbrodnie popełnione przez Żydów na Narodzie Polskim , szczególnie te- na młodziutkich AK-owcach.
Póki tych słów nie usłyszę - będę im spluwał pod nogi .
ps.
tylko proszę... nie mówcie,że jestem antysemitą .
Ja mam to szczęście,że nauczyłem się odróżniać-
Żydów i Parchów
pozdrawiam i wysyłam 10....

Vote up!
0
Vote down!
0
#182732

Dzięki za dychę.
Ja akurat nie uważam za słuszne przepraszanie za grzechy przodków ani tym bardziej przepraszanie w imieniu całego narodu za grzechy jednostek.
W d... mam niemieckie przeprosiny, ruskie, żydowskie. Nie zgadzam się też z przepraszaniem za Jedwabne.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182753

......... doskonale wiesz jak bardzo cię szanuję.Cenię Twoj jasny pogląd na sprawy -podstawowe .
Ale na Miły, Dobry Bóg... jeśli się powiedziało "A" , to dopowiedzmy resztę ....
Oczami wyobrażni zobaczyłem jak Ci włosy stają "dęba", jak ktoś powiedział cholerne słowo :KONTROFTACJA ... czy nie ?
Drogi *yuhmo*... ja też mam w dupie przeprosiny Ruskich i Germańców.... ale Żydzi, żyją i mieszkają z Nami i to od stuleci. No musi się ktoś znaleść... kto powie : RESETT !!
pozdrawiam Ciebie i NP .
Marek

Vote up!
0
Vote down!
0
#182767

Dziękuję za miłe słowa, poważnie.
A z tym przepraszaniem, w ogóle, to bez sensu. Jeśli nie poczuwam się do związku z przestępcami, jak mogę za nich przepraszać? A jeśli poczuwam się - to przecież nie będą szczere przeprosiny.
Również pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182782

sorry, napisałem b. niezgrabnie.....??
Ja jestem za Resetem - naprawdę , tak mi podpowiada intuicja.
Ale k...wa , My naprawdę nie mamy za co ich przepraszać .
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#182788

Zgadzam się w 100%

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182793

powodowanych autentyczną czy fałszywą skruchą nigdy nie będzie. Bylibyśmy naiwnymi dziećmi gdybyśmy uwierzyli w takie bajki.
Dlatego sytuacja może rozwinąć się jedynie w dwóch możliwych kierunkach. Albo my ich albo oni nas. Jak na razie to oni nas.

I im dłużej to trwa tym bardziej oni nas.

Pytanie: jak długo jeszcze i co zrobić żebyśmy to my ich skutecznie i ostatecznie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#182852

"co zrobić żebyśmy to my ich skutecznie i ostatecznie?"

Robić to samo co oni. Wspierać się nawzajem, nie pozwalać, żeby nas za granicą obrażali, budzić dumę narodową, epatować cały świat polskimi korzeniami wybitnych ludzi. Zamienić antysemityzm na propolonizm.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182940

Nikt nas nie będzie szanował, jeśli nie potrafimy szanować sami siebie, a już z całą pewnością nie będą nas wpędzać w kompleksy "lodziarze" (dopuszczam wszystkie znaczenia) kręcący małe interesiki z Putinem, Merkel a nawet Schroederem (Niemieckim ex-kanclerzem, jednym z prezesów LUKOIL-u)! Nie można też oddać prawa decydowania o tym, kto jest Polakiem "rozporkowcom" (bo to idioci albo agenci)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#182947

"Nikt nas nie będzie szanował, jeśli nie potrafimy szanować sami siebie"
Dokładnie. A jak mamy szanować sami siebie, między michnikami, które każą nam się wstydzić wszystkiego co polskie, a oberpatriotami, dla których wszyscy oprócz nich są antypolscy?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182951

Mam akurat swoje zdanie na temat obcinania napletka (ale ostatecznie wiele kultur prymitywnych coś sobie obcina lub przekłuwa:):):), a także koszerności (kiedyś "GW" wyśmiewała się z Polaków mających osobny ręcznik do nóg, a nie widziała niczego dziwnego w posiadaniu kuchni "mlecznej" i "mięsnej" - a dotyczy to czasem c a ł e g o wyposażenie, nie tylko sztućców, ale tez choćby kuchenki). Niemniej nie naśmiewam się z innych kultur i nie traktuję żadnej jako wroga ex definitione (nawet łowców głów, o ile uprawiają rytuały u siebie:):):). Dodam, ze prawdziwie ortodoksyjni Żydzi mi w niczym nie szkodzą, oni nie jedzą golonki *), ja nie skracam fiuta - i jest OK. Mogę tez podać wiele przykładów zasymilowanych Żydów, którzy byli mistrzami języka polskiego i rozwijali polską kulturę, ba, niektórzy u naszego boku ginęli. Osobna sprawą są odszczepieńcy, KPP-powcy, bolszewicy, politruki, UB-cy i ich niewierzący w nic poza interesem politycznym i zwykłym interesem spadkobiercy, którzy z antypolonizmu, zaciekłego psucia obyczajów, kultury i moralności, zrobili sobie sposób na życie. Widocznie nic innego im nie pozostało.
polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=T29f5-lXqm0

*) Jestem mistrzem w przyrządzaniu czulentu i "kawioru po żydowsku" - goście palce oblizują i cięgle mnie męczą o więcej:):):) Z niektórych rzeczy warto skorzystać

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#182859

Z tymi łowcami głów to miałbym jednak odmienne zdanie, ale z resztą się w pełni zgadzam.
Z innej beczki - jak widać temat żydowski budzi największe emocje na niepoprawnych. Żaden mój tekst nie wywołał tylu komentarzy. Gdybyśmy byli w salonie, jak nic zlecieliby się też filosemici i zjechali mnie za antysemityzm :-)
Nie zapomnę, jak pewnej znajomej filosemitce powiedziałem, że muzeum kultury żydowskiej to coś takiego jak czeskie muzeum morza. Gdyby wzrok mógł zabijać, leżałbym trupem :-)
A mi chodziło tylko o to, że Żydzi jako lud Słowa nie tworzyli dzieł kultury materialnej, które można znaleźć w muzeach.

PS. Za kuchnią żydowska nie przepadam.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182894

Coś niecoś by się znalazło. Mniejsza.
Nadal będę się upierał, że w tej chwili największym zagrożeniem dla Polski są Rosja, Niemcy, zdrajcy i agenci. Antysemicka, szyta grubymi nićmi hucpa to odwracanie uwagi. Niebezinteresowne. Po pierwsze antysemityzmem pogrywa (lekko się kryjąc) "lewica" i to nawet ta najmłodsza, poza tym każdy głos zmarnowany na podejrzana partyjkę pseudopatriotyczna, to osłabienie PiS, czyli jedynej partii, która może podskoczyć PO.
Nie dzielę kuchni na narodowe, tylko wybieram co smakowitsze potrawy. Żałuj, że nie możesz spróbować :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#182905

O tym wymiarze szkodliwości antysemityzmu nie myślałem, ale coś jest w tym, że najczęściej ci zajadli antysemici to równocześnie antypisowcy.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182919

 Brawo ! Wejdziecie  do historii dzięki temu odkryciu.  Zastanawiam się  czy rzeczywiście zależy wam  na wygranej PiS  skoro tak jątrzycie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182935

Jątrzycie? O rany, spadłem z krzesła ze śmiechu!
A wygrana PiS-u, dzięki Bogu, nie zależy od antysemitów.

PS. A tak z ciekawości - glosowałaś na PiS?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182941

 Ale chyba nic poważnego się nie stało bo jak widzę znowu nadajesz.

PS. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183027

Nie sądź wszystkich po sobie.

PS. Dzięki, już wiem.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#183043

... a po "rozporkowcach" tylko smród pozostanie w jakichś przypisach do przypisów.
Trzeba upaść mocno na główkę, albo mieć podłe zamiary, żeby tropić Żydów, akurat teraz, kiedy znane są realne i poważne zagrożenia.
Już pisałem, że mój dziadek jako chłopaczek nasikał z komórki na stół w altance (że niby miał go lizać podczas deszczu, aby się pozbyć parchów:):):), a pewnie było to Święto Namiotów), po czym Żyd gonił go po całym miasteczku. Zabawnie było. Komu to przeszkadzało? Chyba tylko przyszłym mordercom, bandytom, szmalcownikom i rabusiom.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#182938

Vote up!
0
Vote down!
0
#182946

Właśnie ! Przed wojną było w Polsce ponad 3 miliony Żydów, mieli reprezentację w Sejmie i wiadomo było kto jest kto.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183026

....co ty wiesz o antysemityzmie .

Vote up!
0
Vote down!
0
#183024

"Dodam, ze prawdziwie ortodoksyjni Żydzi mi w niczym nie szkodzą, oni nie jedzą golonki *), ja nie skracam fiuta - i jest OK"

Ja wręcz przeciwnie. Jak tylko usłyszę wypowiedź jakiegoś pełowca w telewizorni czy radio od razu pilotem skracam fiuta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182949

pozwole sobie na "wzbogacenie" twojego tekstu

"Jeśli nie jesteście pewni, czy jesteście antysemitami, czy nie, proponuję mały test. Przeczytajcie poniższy dowcip, autorstwa żydożercy Juliana Tuwima: Pan Maurycy Tigersznycel mówi do małżonki - Salciu, dałem temu żebrakowi fałszywe 50 groszy. - Moniek, a nie miałeś fałszywych 20 groszy.

Jeśli się uśmiechnęliście, jesteście straceni. Jesteście tradycyjnymi polskimi antysemitami."

http://rybinski.blog.pl/polski-problem-numer-1,7468997,n

 

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#182974

Uśmiałem się. I z dowcipu, i z felietonu Ryby. Akurat w dzisiejszej GP Codziennej recenzja Ziemkiewicza o ostatnim wyborze teksów Rybińskiego. Jakże szkoda, że nie ma Go już z nami.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#182985

oj szkoda, wielka szkoda ...

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

dobra kobieta

#183007

Pani ten dowcip żyda o żydach zamieści na Forum Polskich Żydów, zobaczymy jak go przyjmą i, czy będą z niego tak ubawieni jak pani.

Ten dowcip świadczy tylko o jednym, że żydzi już w przedwojennej Polsce zdawali sobie z tego doskonale sprawę, że są oszustami i lichwiarzami, i że żerują na polskiej naiwności i biedzie...

Dzisiaj niektórzy tak jak w Polsce przedwojennej wyśmiewają się z Polaków, że kupują w sklepach dyskontowych, na przykład w Biedronce, bo ich nie stać na zakupy w sklepach osiedlowych, które też już od dawna nalezą do różnych sieci, jednak w tych osiedlowych ceny są już tak wysokie, że nie stać normalnych Polaków na zakup w nich prawie żadnych artykułów żywnościowych po tych cenach... Różnica polega jednak na tym, że w przedwojennej Polsce był jakiś wybór, bo w rękach Polaków było bardzo dużo sklepów, natomiast w dzisiejszej Polsce większość sklepów jest w rękach żydowskich. Teraz niech się pani trochę pośmieje, prawda, że dokonały żart. :)

Dla mnie najlepszym żartem z Polaków był ten, gdy jakis politruk z PiS-u wpadł na doskonały pomysł, że będzie dawał Polakom jakiś dodatek drożyźniany, aby go było stać na zakup w drogich i lichwiarskich sklepach osiedlowych, aby dzięki temu jakoby wspierać polski handel, który sprzedaje w polskich sklepach towary żywnościowe, które nie są produkowane przez Polaków. :))) To jest dopiero doskonały żart.:))) Niedługo dojdzie do tego, że Polaków nie będzie stać na spłacanie kredytów, rachunków za koszty bieżące (prąd, gaz) i na zakup artykułów żywnościowych, a naszym politykom jedynie co przyjdzie do głowy, to obiecywać zapomogi i dopłaty albo innym wpadnie do ich głów, aby podwyższać podatki i VAT oraz ubezpieczenia zusowskie, za które w zamian nic nie dostajemy...

Same doskonałe żarty.:)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#182989

odpowiem zartem (zydowskim!)

"Przy stoliku kawiarnianym zebralo sie wesole towarzystwo.

Jakub opowiada frywolne dowcipy i wszyscy pokladaja sie ze smiechu.

Tylko Aron siedzi na uboczu i ma grobowa mine.

- Dlaczego ty sie nie smiejesz z dowcipow Jakuba? One sa takie slodkie! - dziwi sie kolega.

- Ja sie z nim gniewam. Ja sie bede smial dopiero w domu."

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#183006

....wiekszosc sklepow w Polsce nalezy do tzw samorzadow , ktore pasozytuja na przdsiebiorcach poprzez windowanie czynszow. Sam jestem ofiara HGWaltz , ktora podniosla czynsz za sklep ktorego bylem tzw "wlascicielem" o 400% . Pomysl podwyzek pochodzil od sp Lecha Kaczynskiego ktory byl prezydentem W-wy ,zrealizowala go nasza Hania kochana doprowadzajac do ruiny calkiem spora grupe ludzi.Przez 20 lat staralem sie bezskutecznie wykupic ten lokal.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183025