Czeka nas ostra i brudna kampania prezydencka

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
R. Trzaskowski scharakteryzował swoją postawę, jaką będzie prezentował w kampanii wyborczej. Już na pierwszej konferencji prasowej jako kandydat na prezydenta zwrócił się do pytających go dziennikarzy TVP: "Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało".
 
Nie wiem, czy traktować to jako groźbę, czy też próbę wyrażenia pogardy wobec "nie swoich" dziennikarzy. Niemniej jest to pokaz buńczuczności kandydata, który - w zgodzie z myśleniem elit III RP - wszystko, co nie jest po jego myśli uważa za a'priori złe i nadające się li tylko do usunięcia na scenie polityczno-społecznej. W swojej pysze gardzi pluralizmem i demokratyczną wolnością słowa.
 
Tego typu stwierdzenie obrazuje też z jaką kampanią ze strony R. Trzaskowskiego będziemy mieli do czynienia. Będzie ona w jego wykonaniu ostra i brudna...
 
Ale... czy ktoś był na tyle naiwny, iż sądził, że będzie inaczej? PO tonęła z każdym dniem kandydowania M. Kidawy-Błońskiej a celem R. Trzaskowskiego będzie tak naprawdę odzyskanie miejsca PO jako największej siły po stronie opozycji. A to wymaga radykalizmu większego niż prezentowany przez Sz. Hołownię czy R. Biedronia, bo ich wyborców PO chce odzyskać lub pozyskać. A może jeszcze dodatkowo będzie można przy okazji uszczknąć coś PSL - owi.
 
I dobrze. Bo podziałów w Polsce nie można zasypać. Są w Polsce - jak onegdaj stwierdził książę Adam Jerzy Czartoryski - jedynie dwie partie: partia polska i antypolska i takie są realia. Nie ma co budować koncyliacyjnej kampanii wyborczej przez A. Dudę. Ważne żeby nie dać się sprowokować R. Trzaskowskiemu i pomijać milczeniem jego agresję , bo to, że ona będzie to jest przecież pewne.
 
W związku z tym nie za leży mi na jakimś kompromisie. Nie ma nic gorszego niż chęć jego znalezienia między polskimi patriotami a polskości wrogami. To jest niemożliwe. I ten podział istnieje. Werbalnie totalna opozycja może sobie wycierać gębę Polską, ale to tylko werbalne gardłowanie nie mające nic wspólnego z ich myśleniem o Polsce jako landu europejskiego (niemieckiego). Posunąłbym się dalej: wrogowie Polski to zdrajcy stanu i dla nich nie powinno być miejsca w naszym kraju. Tego niestety nie zmienimy więc niech sobie R. Trzaskowski przekonuje przekonanych, ale sądzę, że np. w II turze może osiągnąć nawet 40% głosów z czego połowa to nieświadomi i fanatyczni przeciwnicy PiS-u: na dźwięk tej nazwy dostają amoku, podobnie jak na dźwięk Kaczyński. I to właśnie z tej strony pada tzw. "mowa nienawiści" (nie znoszę tego sformułowania). Tak czy owak podziałów nie zlikwidujemy, ale mam nadzieję, że polskich patriotów jest w naszym narodzie przytłaczająca większość.
 
Kim tak naprawdę jest ten R. Trzaskowski? Prawdę powiedziawszy wyborcom A. Dudy nie jest potrzebna odpowiedź na to pytanie. Jaki "koń" każdy widzi, chociaż symptomatyczne są - jak wskazuje bloger "Zamki na Piasku" - jego korzenie. Teresa Trzaskowska, matka, to były tajny współpracownik SB. Teściowa Teresy Trzaskowskiej to Władysława Ferster - kapitan UB. Teść, Aleksander Ferster, natomiast to pułkownik Ludowego Wojska Polskiego. Stryj Władysławy Ferster to Bolesław Drobner, I Sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie [1]. Oczywiście rodzina nie może stanowić podstawy oceny człowieka, ale jest ważna i nieprzypadkowo kiedyś zawsze podawano kogo dana osoba rodzinnie reprezentuje... bo "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".
 
Ponadto faktycznie zwolennicy totalnej opozycji w swojej masie są naprawdę radykalni. Podobnie jak ich macierzysta KO chcą chaosu w Polsce i najlepiej dla nich byłoby aby ulica i zagranica doprowadziły do odsunięcia PiS-u od władzy, podobnie jak też i A. Dudy. Dotychczas ani ulica ani zagranica nic takiego nie spowodowały, chociaż dalej są próby ponownego uruchomienia zamieszek społecznych, nawet teraz w czasie pandemii koronowirusa i w sytuacji kiedy zakazane są demonstracje uliczne nie przestrzegające zaleceń sanitarnych.
 
Wracając jeszcze do R. Trzaskowskiego warto przypomnieć jego słowa: "Po co nam CPK skoro powstaje w Berlinie". I wszystko jasne czyje interesy reprezentuje...
 
 

[1] https://www.salon24.pl/u/zamkinapiasku/1046751,xxxxx1

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)

Komentarze

A gdyby tak Prezydent  Andrzej Duda na pytanie Knapika  z tvn24 odpowiedział : Spiesz się frajerze z pytaniami, bo zamknę pańską szczujnię zaraz po wygranych wyborach ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1630739

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie tak działa polityka i kampania wyborcza. To nie piaskownica.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630752

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Lech Kaczyński wprost zagroził "stokrotce" gdy został zagoniony a w zasadzie sam się zagonił w kaczy kuper wymawiając słynne zdanie: "jest Pani na mojej krótkiej liście"

Zaś to co powiedział Trzaskowski jest przenośnią - SŁUSZNĄ bo TVPIS to szczujnią jakich mało a na dodatek za podatników (więc nie twoje) pieniądze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1630767

Kogo można zaliczyć do prawdziwych patriotów.

Cyt;"Tak czy owak podziałów nie zlikwidujemy, ale mam nadzieję, że polskich patriotów jest w naszym narodzie przytłaczająca większość."

Jeśli prawdziwi patrioci w II turze stwierdzą, że daremny wysiłek, że nie o wybór między Dudą a czaskowskim w patriotyźmie chodzi, co wtedy? Ta grupa wyborców rośnie, nie maleje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630751

... No cóż widocznie Rafał nie zmienił "doradzcy" (chyba sufluje  ziomal Kononowicz) .

Nie będzie w Polsce telewizji publiczniej ,bo przecież jest https://pl.wikipedia.org/wiki/ARD

:-)

Brakuje jeszcze Gorzelika z RAŚ-u i bonmotów David Lloyd George'a "Oddać Polakom Śląsk to jak dać małpie zegarek."

W każdym razie z takim PR-em to "sukces" murowany ,czy morowy ... ,pod warunkiem ,że Czaskoski kanduduje do europarlamentu a elektorat to Erika Steinbach z przyjaciółmi :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1630753

Wzywam polityków PO, aby odeszli z parlamentu, w geście solidarności z dziennikarzami Trójki

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1630757

Ten Trzasniety to chyba pozazdrościł Hołowni, bo te sztuczne grymasy, gestykulacja i ruszanie ciałem we wszystkie strony, jak opętana nastolatka w "Egzorcyście" to jakby żywcem wzięte od niego Gada do ludu, jakby był niezrównoważony. . Ale gdyby przestrzegano podstawowych zasad higieny w walce z czerwoną zarazą to ten PO-UB-ecki  dorodny synalek, UB-eckiej donosicielki nigdy nie trafiłby do polityki. Ale życie jest inne, w Polsce układy antypolskie są bardzo mocne. Taki prezydent to wstyd dla Polski

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1630775

Moim zdaniem słowa R. Trzaskowskiego były ostrzeżeniem przed postępującą cenzurą w mediach. Cenzura, autocenzura, indeksy zakazanych nazwisk, to wszystko postępuje w mediach rządowych i ja tak odebrałem słowa R. Trzaskowskiego. Oczywiście głupotą byłoby wierzyć, iż R. Trzaskowski jest jakimś remedium na ten stan rzeczy, bo obie strony postępują dokładnie według takich samych zasad, dzieląc społeczeństwo na "naszych" i "tamtych", także w mediach. Ostatnie-spryskane gazem- protesty w Warszawie, pokazują jak w soczewce jak to działa. Gdy zasady kwarantanny narodowej łamie "waaadza", to wszyscy milicjanci chowają się po śmietnikach i bramach, byle tylko nie zauważyć słonia w menażerii. Gdy prezydencka limuzyna sunie z Warszawy do Krakowa, to też staje się niewidzialna, nie tylko dla oczu milicjantów, ale i dla ich fotoradarów. Za takie nielegalne zgromadzenie w czasie świąt, ciemny lud ryzykował karą 30.000 PLN ( od łebka!), podczas gdy wyjątkowa kasta mogła buszować i spotykać się do woli. Przecież zalecenia sanitarne nie mogą dotyczyć wyjątkowej kasty. Wszelkie zakazy i nakazy dotyczą ciemnego ludu, podczas gdy wyjątkowa kasta może sobie z nich kpić. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

              

#1630790

... Trzaskowskiego ,to chyba "cenzura" zbyt nie uwiera. Interesów "polskiego CNN-u" tzn. TVN24 to ambasadornessa Mosbacher (ambasaronessa "wszystkich" Amerykanów) przypilnuje i nikt z PiSu nawet nie PiŚnie ,ani nie ćwierknie jak Trump na Twitterze .  To raczej "licytacja" Trzaskowskiego z Hołownią ,kto bardziej wyjdzie na przeciw hegemonii informacyjnej ... "wiadomych środowisk" ,w czym TVP-INFO jakoś się nie do końca mieści . Wiec zagrożenie "monopolem informacyjnym" to chyba nie ze strony dosyć słabej (nie w sensie merytorycznym ,a ilości argumentów w postaci "nuclear warhead" )  "władzy warszawskiej" i "prezydenta belwederskiego" . 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1630795