Wesołych Świąt!

Obrazek użytkownika Mała Mi
Blog

Szanowni Blogerzy, Czytelnicy, Komentatorzy, Drodzy Niepoprawni!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkim wszelakiej pomyślności, szczęścia, miłości i cierpliwości, zdrowia, wiary w bliźniego, wiary w dobro i uczciwość, głębokiej radości, spokoju i odważnego oraz głębokiego przyjęcia Jezusa Chrystusa w swoich domach. Życzymy Wam pięknych i rodzinnych spotkań oraz wspaniałych momentów w tym wyjątkowym okresie. Boże Narodzenie to czas wybaczania i przemian, pamiętajmy o tym! Zapomnijmy o troskach, bądźmy razem, z rodziną, przyjaciółmi, z bliskimi!
Niechaj ten nadchodzący rok przyniesie Wam upragnione zmiany w Waszym życiu i niech spełnią się Wasze plany i marzenia!
Bóg się rodzi! Bóg jest dobry!

Redakcja Niepoprawni.pl

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (30 głosów)

Komentarze

wieszać rozwódki. ;)

Vote up!
7
Vote down!
-10
#1612585

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Norec Norac Kos został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Hppy Hnkkh, Hmpty Dmpty .

Vote up!
3
Vote down!
-11
#1612717

Dziękuję, Wzajemnie Wszystkiego Najlepszego Dla Wszystkich.

BÓG JEST DOBRY!

oto 

Świadectwo
:

https://www.youtube.com/watch?v=MJt6ixPwdsE

&

i moje Świadectwo, może już kiedyś wspominałem tutaj na Niepoprawnych, ale O DOBROCI BOGA NIGDY! za wiele wspominania:

Moja Ewa nie żyla już od kilku lat. A ja przymierzałem się do pracy na wielkich ciężarówkach. Miałem wtedy zawodowe prawo jazdy, a za soba kilka przejazdów po Ameryce od Atlantyku do Pacyfiku. Od Bostonu do Los Angeles, i z powrotem. Ale to było wcześniej, gdy Ewa jeszcze Była z nami. Po paru latach, myślałem o powrocie za kółko wielkiej ciężarówy. Umówiony byłem z pewnym kierowcą, który mieszkał za Nowym Jorkiem. Ponad 3 godziny jazdy ode mnie. Wybrałem się któregoś ranka do niego by omówić detale. Zły dzień wybrałem. Był jakiś straszny wypadek na autostradzie w New Haven. Wielka cysterna z paliwem na moście się przewróciła. Most zaczął płonąć. Ogromny korek na całej autostradzie. I - 95.......Gdy ja mijałem miejsce tego wypadku, widać było jeszcze gdzie niegdzie płomienie ognia na asfaltowej nawierzchni. Do Nowego Yorku dotarłem po 7 godzinach męczącej jazdy................     Spotkałem się z tym kierowcą, pogadaliśmy, i ruszyłem z powrotem do mojego domu w CT. Postanowiłem jechać inną, dłuższą drogą : I - 87S, I - 287W, I - 84E,.......by ominąć miejsce tego wypadku.

Wracałem, jechałem, byłem bardzo zmęczony. Walczyłem ze snem za kierownicą mojej Toyoty Tacomy

(pick - up truck). I w końcu tę walkę przegrałem. Zasnąłem na autostradzie podczas jazdy. I miałem sen. A we śnie:

Z LEWEJ STRONY, Z PRZODU, JAKIEŚ DWADZIEŚCIA METRÓW, WIDZĘ TRZY POSTACIE. DWÓCH MĘŻCZYZN I W ŚRODKU KOBIETA. ZBLIŻAJĄ SIĘ W MOJĄ STRONĘ. MĘŻCZYŹNI UBRANI W JAKIEŚ DŁUGIE SZATY, JAK KSIĘŻA W KOŚCIELE - ZATRZYMALI SIĘ. KOBIETA DO MNIE SIĘ ZBLIŻA. GDY PODESZŁA, ROZPOZNAŁEM, ŻE TO MOJA ZMARŁA PRZED KILKU LATY ŻONA EWA. PODESZŁA, ZATRZYMAŁA SIĘ, I COŚ DO MNIE POWIEDZIAŁA.........

NIE  POWIEDZIAŁA - KOCHAM CIĘ ADASIU. POWIEDZIAŁA COŚ TAKIEGO, ŻE NA TE JEJ SŁOWA ZAPROTESTOWAŁEM GŁOŚNYM KRZYKIEM. TEN MÓJ KRZYK OBUDZIŁ MNIE. NA LICZNIKU STRZAŁKA SZYBKOŚCIOMIERZA BYŁA WYCHYLONA NA PRAWO POKAZUJĄC SZYBKOŚĆ SAMOCHODU  MIĘDZY  80 - 90 MIL NA GODZINĘ, TO JEST MIĘDZY 130 - 150 KM/GODZ.........

Na najbliższym zjeździe zjechałem z autostrady, zajechałem na parking stacji benzynowej i spałem trzy godziny. Po następnych trzech godzinach bezpiecznie dojechałem do mojego domu. 

BÓG JEST DOBRY!

Dziękuję Ci Panie Boże. Za TO, że Darowałeś mi drugie życie.

&

BIAŁE KONIE,

czyli jeszcze jedno świadectwo:

Gdy byłem w Doylestown, w Amerykańskiej Częstochowie na Festiwalu - Polska Przez Wieki - przysiadłem się do znajomego, który ma taki biznes mały, czyli biuro podróży, gdzie organizuje wycieczki po całym świecie. Ten znajomy odszedł na chwilę dłuższą, bo ktoś go o coś prosił, a ja zostałem z jego kolegą. No i gadu gadu, coś się zgadało, i opowiedziałem mu o tym moim śnie za kierownicą, o śnie co mi uratował życie. A gdy skończyłem opowiadać, pan powiedział, że też przydarzyło mu się coś podobnego. No i zaczął mówić:

BYŁ W MEDŻUGORIE, W MIEJSCU TYCH OBJAWIEŃ MARYJNYCH.

 WRACAŁ SAMOCHODEM DO POLSKI. ZATRZYMAŁ SIĘ NA STACJI BENZYNOWEJ, BY ZATANKOWAĆ. SPOJRZAŁ NA ZEGAREK. BYŁA GODZINA 10 WIECZOREM. NO I RUSZYŁ. I........

I ZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ. I Z TEGO SNU ZAPAMIĘTAŁ DWA BIAŁE KONIE, KTÓRE BIEGŁY PRZED JEGO SAMOCHODEM. JAK W ZAPRZĘGU. SEN TRWAŁ, BIAŁE KONIE BIEGŁY........ SAMOCHÓD ZAJECHAŁ NA STACJĘ BENZYNOWĄ. PAN SPOJRZAŁ NA ZEGAREK. BYŁA GODZINA 4 RANO........

BÓG JEST DOBRY!

TEN,

KTÓRY POWODUJE, ŻE SIĘ STAJE - Tak się tłumaczy Święte Imię Boga - J H W H

 

Vote up!
17
Vote down!
0
#1612601

Jak co roku! Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! :)

Vote up!
17
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1612609

Wszystkim Niepoprawnym

- Redakcji i Administracji, która robi co może i naprawdę jest to wielka robota;

- Blogerom i Komentatorom, którzy błądzą i którym w końcu Bóg wskaże drogę;

- tym, co są tutaj na służbie, czy chcą, czy nie chcą, ale żyć z czegoś trzeba;

- i tym wszystkim przyjaciołom  - wojownikom, którzy rozumieją, że walka jest niesłychanie poważna;

- Mądrości i Talentu, którymi dzielą się z nami Ci najwspanialsi z Was

 

składam szczere i serdeczne życzenia i proszę o chwilę refleksji w momencie poczynającego się właśnie Nowego Życia, gdzie Bóg Ojciec, z pomocą Nasz Królowej Maryi, zszedł na Ziemię, by nas uczyć jak żyć i dawać nam wiarę.

Janusz Kamiński    -   jazgdyni

Vote up!
16
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1612610

Nawet życzenia w twoim "wykonaniu" nie są pozbawione jadu, a mimo wszystko, tak jak tobie, tak i wszystkim uczestnikom tego portalu, życzę spokojnych, zdrowych, prawdziwie chrześcijańskich Świąt w gronie rodziny i najbliższych.

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1612688

Życzę Niepoprawnym, by te Święta były pogodne i rodzinne, by uczuć, które łączą, było znacznie więcej niż tych, które dzielą, a całe dobro, co się wydarzy w Nowym Roku, pod każdym względem przewyższało to, co już się wydarzyło.

Vote up!
15
Vote down!
0
#1612611

Dla Redakcji  Niepoprawnych pl., blogerom i komentatorom  -  zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie pełnych miłości.

..Niech magiczna moc
Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
A Nowy Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzę..

 

Vote up!
13
Vote down!
0
#1612612

      Wszystkiego najlepszego na Święta dla Niepoprawnych

 i sympatyków! Oby przełomowego przyszłego nowego Roku 

dla Polskiego społeczeństwa.

Vote up!
15
Vote down!
0

ronin

#1612617

   Niech narodzenie Jezusa przyniesie Redakcji i Wam wszystkim Niepoprawnym oraz Waszym zacnym Rodzinom radość, nadzieję i miłość, a Jego ubogość wskaże, iż w życiu nie są ważne tylko dobra materialne, a te duchowe. To Nowonarodzony daje wskazówki, jak żyć, aby się spełnić jako człowiek, który nie będąc zaślepionym egocentryzmem zauważy każdego życzliwego jemu bliźniego. To właśnie Jezus jest światłością świata, który oświetla nasze serca i umysły, więc właśnie dlatego nie wolno nam katolikom odwracać się od Jego jasności w obawie przed oślepnięciem, albowiem światłość niesiona przez naszego Zbawiciela wyostrza nasze zmysły i sprawia, że jesteśmy pełni roztropności i troski o drugiego człowieka i o naszą Ojczyznę. Niech miłosierny Jezus i Jego Matka Maryja i św. Józef czuwają nad Wami i naszą Ojczyzną.

   Natomiast na ten Nowy Rok 2020 życzymy Wam i Waszym bliskim, aby zdrowie, uśmiech, spokój i radość ducha towarzyszyły każdego dnia. Starajcie się być szczęśliwymi, a za sobą zostawiać codzienne ślady mądrości, miłości i dobra z głębi serca płynącego.

   Dawajcie innym cząstkę siebie,... tak bezinteresownie ku satysfakcji i ich wdzięczności. Nie ma nic piękniejszego od świadomości, że Waszym życiem zbudowaliście trwałe i miłe wspomnienie,... bo tak naprawdę każdy z nas indywidualnie jest tylko kamieniem, który może stać się piaskiem,... ale wspólnie z innymi możemy stworzyć góry, które będą trwały wiecznie...

   Żyjcie – jak dotychczas – prawdą i w prawdzie, choć dziś „mówienie prawdy w tej epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem” (G. Orwell). Bądźmy więc takimi rewolucjonistami w głoszeniu prawdy, choćby miano z nas kpić, wyszydzać, śmiać się i zastraszać.

   Niech optymizm Was nigdy nie opuszcza i da skrzydła do blogersko-komentatorskiej twórczości mimo tego, że czasy mamy arcytrudne, a może właśnie dlatego.

   Niech rok 2020 będzie także rokiem przełomowym dla naszej Ojczyzny, w którym przede wszystkim dane nam będzie poznać prawdę o zamachu smoleńskim i niezliczonym platformerskim przekrętom i aferom. Niech stanie się początkiem prawdziwej odbudowy narodowej wolności i suwerenności. Niech będzie dla nas wszystkich okresem przebudzenia i wzajemnego porozumienia.

 

Z serdecznym Szczęść Boże

Janek Kowalkowski z żoną Evą

 

 

Vote up!
15
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1612635

Vote up!
12
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1612636

By Pan Bóg i Król Polski Jezus Chrystus oraz Ojczyzna, byli u was na pierwszym miejscu i waszych Polskich sercach. A w tedy żadna obca siła nas Polaków nie złamie i nie rzuci na kolana.

Wszelakiego Błogosławieństwa Bożego dla was i waszych rodzin, w te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, jak i w Nowym Roku.

 

Vote up!
11
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1612648

Pały za życzenia Błogosławieństwa Bożego, to tylko oznacza kim i czym jesteście i jakie z was ludzie.

I znam ciebie i jak to się ma, do twoich patriotycznych artykułów tu zamieszczanych na NP.

Vote up!
9
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1612656

I co ty też przeciw Bogu??? I dajesz pały za życzenia, jedynkowy minusowy!

Vote up!
7
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1612657

a niech go ręka boska

A Tobie wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1612713

I na wzajem, dla Ciebie i twojej rodziny.

Pozdrawiam i dzięki.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1612714

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Daj spokój Marek, zerknij na tych, którzy zasypani są plusikami, bez żadnego minusa...
Widzisz to samo ?...

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1612689

Widzisz Boguś jacy to katolicy, mnie mogą nielubić, ale co im Bóg przeszkadza, żydokomuna, a nie katolicy.

I wiem kto, bo złapałem na gorącym uczynku.

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1612703

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1612651

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a w nowym roku blogerom mądrych tekstów a redakcji rozwoju portalu, by portal stał się wymianą myśli, argumentów a nie ubliżań, komentarzy poniżej godności dyskusji między Polakami.

p.s. O problemach portalu niech świadczy fakt, że jest grupka osób, co nawet życzenia pałują. Dlatego redakcji, wraz z życzeniami rozwoju portalu tę sprawę poddaję pod myślenie.

Vote up!
8
Vote down!
-10
#1612661

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a w nowym roku blogerom mądrych tekstów a redakcji rozwoju portalu, by portal stał się wymianą myśli, argumentów a nie ubliżań, komentarzy poniżej godności dyskusji między Polakami.

p.s. O problemach portalu niech świadczy fakt, że jest grupka osób, co nawet życzenia pałują. Dlatego redakcji, wraz z życzeniami rozwoju portalu tę sprawę poddaję pod rozwagę.

Vote up!
8
Vote down!
-10
#1612662

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku wraz z podziękowaniami składa...
Adam Z.

Vote up!
12
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1612668

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy szanowna Redakcja Niepoprawnych nie zauważa, że porządni ludzie boją się nawet składać życzenia
w obawie przed represjami ze strony bandy która opanowała ten portal ?.
Ta hołota ma tu monopol nawet na życzenia.
Nie troszczę się o siebie, ale proszę sprawdzić , jak to bydło potraktowało blogera "jestem jakim jestem" i kilkoro innych osób.
O siebie nie upominam się, bo wiem od dawna jakie tu panują zasady i jestem na działania tej hołoty odporny.
Jak szanowna Redakcja Niepoprawnych może ze spokojem na to patrzeć ?.
Jakim cudem na szczytach portalowej hierarchii znaleźli się ludzie bez żadnych hamulców moralnych, posługujący się rynsztokowym językiem, mieniący się elitą portalu i decydujący o jego kształcie?.
W jakim kierunku zmierza portal ?.
Dlaczego szanowna Redakcja Niepoprawnych pozwala na lżenie uczciwych ludzi, przez tę bandę opryszków spod ciemnej gwiazdy ?.
Ta banda niemoralnych typków, nie uszanuje nawet tak wielkiego dla Polaków Święta, używając go do swych niecnych celów.
Proszę o odpowiedź tu i teraz, bo zapewne ta odpowiedź zainteresuje wszystkich lżonych, bezpodstawnie
oskarżanych i krzywdzonych ludzi na tym portalu.

Vote up!
6
Vote down!
-10
#1612707

Gorąco dziękujemy Mała Mi, Gawrionie i cała redakcjo Niepoprawnych blogerów i blogerek za piękne życzenia ne te błogosławione Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. I my z żoną Marią pragniemy od siebie życzyć wszystkim radości w tych przepięknych dniach, tak rodzinnych, tak niezwykłych i bogatych w nasze narodowe tradycje. Nadto wszelkiej pomyślności i wszelkich dobroci na naszym tu b. pożytecznym portalu oraz na wszelkich innych drogach naszego życia. Niech spełnią się zatem nasze dobre, wzajemne życzenia, jeśli tylko naturalnie są zgodne z wolą Bożą. Z Panem Bogiem

Vote up!
15
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1612711

Podnieś rękę, Boże Dziecię,
Błogosław Ojczyznę miłą!
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę swą siłą.
Dom nasz i majętność całą,
I wszystkie wioski z miastami.
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem dla każdego z nas. Wspólnie możemy przeżywać narodziny Jezusa Chrystusa, cieszyć się rodzinną atmosferą, zrobić coś miłego dla naszych najbliższych.

Vote up!
9
Vote down!
0

karzącaręka

#1612753

Składam blogerom NP serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, miłego odpoczynku w rodzinnym gronie oraz wielu sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

A także serdeczne podziękowania dla Małej Mi, Gawriona i Redakcji Niepoprawnych za ich niewdzięczną pracę na portalu - na rzecz wszystkich blogerów.

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1612781

Zdrowych i pogodnych Swiat Bozego Narodzenia, oraz Blogoslawienstwa Bozego dla całej rodziny Niepoprawnych, 

 

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, 

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, 

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny 

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

Cyprian Kamil Norwid "Oplatek"

 

Te slowa, o ludziach gniazda wspolnego, sa mi tak bliskie... 

Leszek

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612837

Dla Ciebie i Małżonka również moje serdeczne życzenia z okazji Narodzin Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Oby radość i spokój ducha trwały przez cały najbliższy rok a Boże Narodzenia dało Wam radość z nadejścia Chrystusa. Oby spełniły się Wasze marzenia, nawet te najskrytsze. Trwajcie w zdrowiu a gdy trzeba będzie to wspomagajcie siebie nawzajem. 

Jeszcze raz życzę Wam z serca wszystkiego najlepszego

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1612863

Niestety żyjemy w czasach, gdy trzeba przypominać, że Boże Narodzenie jest świętem religijnym, ze wszech miar katolickim. Dlatego na nic choinka, kolęda a nawet łamanie się opłatkiem gdy w trakcie tych szczególnych dni w naszych rodzinach zabraknie modlitwy i nawrócenia. Jak zatem modlić się przed rodzinną Wieczerzą Wigilijną?
 
Na stole nakrytym białym obrusem należy postawić krzyż, świecę, Pismo Święte i opłatki. Wraz z nastaniem zmroku i pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdy rodzina gromadzi się, by przystąpić do wspólnej modlitwy, którą prowadzi ojciec rodziny lub ze słusznej przyczyny inna osoba wedle starszeństwa.
 
Prowadzący modlitwę zapala świecę i okazując ją domownikom oznajmia:
Oto światłość, która w noc dzisiejszą przyszła na ziemię, by rozproszyć ciemności grzechu.
lub
Światło Chrystusa!
 
Rodzina odpowiada:
Bogu niech będą dzięki.
 
Prowadzący modlitwę:
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Wszyscy:
Amen.
 
Opcjonalnie odczytuje się z Pisma Świętego czytanie ze Starego Testamentu (Iz 9, 1-6). Wykonanie tej posługi można powierzyć matce lub młodzieży
 
Z Księgi proroka Izajasza:
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów. Bo każdy but pieszego żołnierza, każdy płaszcz zbroczony krwią, pójdą na spalenie, na pastwę ognia. Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki.
 
Obowiązkowo odczytuje się Ewangelię o Narodzeniu Jezusa Chrystusa (Łk 2-14)
 
Z Ewangelii według św. Łukasza:
W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz.
 
Wybierali się więc wszyscy, żeby się zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, będącą w stanie odmiennym. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, dlatego że miejsca dla nich nie było w gospodzie. Otóż w tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swą trzodą. Naraz stanął przy nich Anioł Pański i jasność Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz Anioł rzekł do nich: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam wielką radość, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, czyli Mesjasz Pan.
 
A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie." I nagle przyłączyło się do Anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania".
 
Intonuje się kolędę „Wśród nocnej ciszy” lub „Bóg się rodzi”. Jeśli w domu przygotowana jest Bożonarodzeniowa Szopka, najmłodsze z dzieci umieszcza w niej w trakcie śpiewu figurkę Dzieciątka Jezus. Po skończonym śpiewie następuje modlitwa próśb.
 
Boże, nasz Ojcze, w tę Świętą Noc, podczas której wspominamy Narodzenie Twojego Syna Jezusa Chrystusa, błagamy Cię, abyś błogosławił naszą doczesność, a naszym zmarłym dał udział w swojej Światłości.
•    Udziel naszej rodzinie daru miłości, zgody i pokoju. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    Przyjmij do swojego Królestwa naszych zmarłych (wymienić imiona). Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    Obdarz także naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych pokojem tej nocy. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    W serca tych, którzy nie uznają Twego Syna za swojego Pana, wlej łaskę wiary i nawrócenia. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    Wszystkich samotnych, opuszczonych, biednych i chorych obdarz pocieszeniem. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
 
Odmawia się modlitwę „Ojcze nasz”
 
Najświętsza Maryjo Panno, Matko Boga, prosimy Cię: wstawiaj się za tymi, którzy przez wiarę w Twojego Syna, a naszego Pana, Jezusa Chrystusa, są prześladowani i nie mogą w pokoju świętować Jego Wcielenia.
 
Odmawia się modlitwy „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę”.
 
Następuje modlitwa przed połamaniem się opłatkiem.
 
Panie Jezu Chryste, dzięki swemu Narodzeniu sprawiłeś, że krocząca w ciemnościach ludzkość ujrzała Twoje zbawienie. Spraw, abyśmy i my jaśnieli chwalebnym blaskiem Twojego światła i byli Twoimi uczniami. Amen.
 
Następuje łamanie się opłatkiem. Po jego zakończeniu odmawia się jedną z modlitw przed posiłkiem, na przykład:
Pobłogosław Panie Boże nas, pobłogosław ten posiłek, tych, którzy go przygotowali i naucz nas dzielić się chlebem i radością z wszystkimi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
 
Zasiada się do Wieczerzy Wigilijnej, po której odmawia się modlitwę po posiłku, na przykład:  
Dziękujemy Ci, Boże, za te dary, któreśmy z dobroci Twojej spożywali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
 

Vote up!
4
Vote down!
0

panMarek

#1612979