Warto blogować (bez blagi!)

Obrazek użytkownika mlokos
Idee

Dlaczego?

Ha! Kilka niedziel temu nazad, przed wyborami, napisałem bloga (http://niepoprawni.pl/blog/mlokos/po-co-nam-lewica-w-sejmie) i chociaż przeczytało go zaledwie kilkaset osób, to efekt wyborczy jest niesamowity: NIE MA LEWICY W SEJMIE!. Chyba zajmę się reżyserką i zrobię film pt. "Jak usunąłem lewicę z Sejmu".

No, ale to, co napisałem wyżej, to oczywiście żart, bo gdzież mi tam do skuteczności Palikota czy Millera, a i nie cała lewica została z Sejmu usunięta. W Sejmie nie ma tylko tej JAWNO-LEWICY, którą zresztą w swoim blogu zaliczyłem do "politycznego planktonu". Lewica w postaci Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej ocalała i ma się całkiem dobrze. Z tych dwóch lewic, bardziej lewicową wydaje mi się być "Nowoczesna", bo lewicowcem najlepiej być mając przynajmniej niezłe konto w banku a - jak mi się wydaje - o to w tej "Nowoczesnej" właśnie chodzi, bo z oddzieleniem polityki od maralnosci chyba kłopotów tam nie będzie.

Platformę Obywatelską postrzegam jako partię zwykłych bezbożników lub "wierzących, ALE...". Przyciemniona lewicowość Platformy wydaje się co poniektórym, "ustawowo uczonym", dobrym narzędziem do robienia wody z mózgu szarym obywatelom i w związku z tym rzucili się oni na ratunek, usiłując wskazać najlepszych kandydatów na przywódcę tej formacji. Zaiste: - dziwne to, bo ja optuję za pozostawieniem pani Kopacz na tym stolcu. Nie będę wyłuszczał powodów tej opcji ale ja wiem i Ty czytelniku wiesz dlaczego: dobrze sprawdziła sie w kampanii wyborczej.

Przypomniała mi się relacja, mojego starszego znajomka, z wyboru przewodniczącego ZMP (to nazawa takiego polskiego komsomołu) na wielkiej, socjalistycznej budowie. Wiadomo, ze politrucy zawczasu mieli przygotowanego kandydata, totez gdy z sali padła kandydatura w miarę rozsądnego chłopaka, jeden z politruków wstał i zaanonsował: "ale jego ojciec ma 16 ha ziemi ornej". Sala zareagowała głosnym: "eeeeeee! To kułak!" i kandydatura przepadła. Chciałbym, aby wybory w Platformie przebiegały w tym własnie stylu z zastąpieniem epitetu "kułak" epitetem typu: "homofob", "nietolerancyjny", "niepoprawny politycznie", "ciemnogrodzianin", "antyeuropejczyk", "klerykał", "oszołom" itp. Taki scenariusz jest prawdopodobny, bo jeśli w Platformie jeszcze są jacyś zdroworozsądkowi członkowie, to do czasu owych wyborów zdążą się ewakuować.

Do popularnosci lewicy w Polsce przyczyniła sie niewatpliwie teoria "dwóch nóg". Jest to o tyle teoria nietrafiona, że kazda z nóg, lewa czy prawa, podtrzymuje nasze ciało w pionie i jest niezbędna do chodzenia, natomiast lewica polityczna niczego nie podtrzymuje. Wszystko burzy. Stara się przewrócić wszystko to, co jeszcze stoi na własciwym miejscu.

No to jeszcze raz powtórzę: po co nam lewica w Sejmie?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (9 głosów)

Komentarze

Tego chyba mało kto spodziewał się - Monika Olejnik otrzymała bukiet kwiatów od polityka PiS. Za co podziękował dziennikarce? Za jej wkład w "wycięcie lewicy", bo dzięki lansowaniu Adriana Zandberga, koalicja Palikota i Millera nie przekroczyła progu wyborczego.

Senator Stanisław Karczewski był dzisiaj rano gościem Radia ZET w programie Moniki Olejnik. Najpierw rozmawiali o polityce, przyszłym rządzie, ale najciekawsze wydarzyło się po zakończeniu audycji. Wtedy bowiem polityk PiS wręczył Olejnik bukiet kwiatów.

Za co? "Jak powiedział, to podziękowanie za „wycięcie lewicy”. Chodzi o to, że po debacie liderów Olejnik zapraszała do swoich programów Adriana Zandberga, lidera lewicującej partii Razem" - czytamy na stronie radiozet.pl

To było jednym z powodów, że Zjednoczona Lewica poniosła klęskę nie przekraczając progu wyborczego, a dzięki temu już nie będziemy musieli oglądać Leszka Millera czy Janusza Palikota przemawiających z sejmowej mównicy.

"Stanisław Karczewski tak bardzo jest zadowolony z tego faktu, że postanowił wręczyć Monice Olejnik kwiaty" - dodaje radiozet.pl

Przy okazji warto przypomnieć wczorajszy "popis" dziennikarki. Gdy podczas niedzielnego programu "7 Dzień Tygodnia" zwróciła się do profesora Andrzeja Zybertowicza: "chciałabym, aby rozwinął się pan intelektualnie". W ten prymitywny sposób "odgryzła się" za wymianę zdań podczas innego programu - tym razem na antenie TVN24. Pisaliśmy o tym kilka dni temu.

CZYTAJ WIĘCEJ Prof. Zybertowicz do Moniki Olejnik: "Pani nic się nie rozwinęła intelektualnie"

Podczas "Kropki nad i" rozmawiano m.in. o gigantycznych kosztach utrzymywania zespołu Macieja Laska lansującego rządową wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej, czy zbliżającej się IV Konferencji Smoleńskiej i pracach niezależnych ekspertów. Wówczas Olejnik miał stwierdzić: "Niektóre badania były te skromne... skoro mówiono o pękających parówkach, o puszkach, no to nie wydawano zbyt dużo pieniędzy.."

Riposta prof. Zybetowicz była krótka. Westchnął tylko "Boże święty", dodając: "Pani nic się nie rozwinęła intelektualnie".

Jak widać Olejnik mocno to zabolało.

http://niezalezna.pl/72745-senator-pis-wreczyl-kwiaty-monice-olejnik-powod-spore-zaskoczenie

Vote up!
5
Vote down!
0
#1498120

Zabawnym jest, ze to co w ustach prof.Zybertowicza dzwieczy normalnie, a przede wszystkim moze sobie na taka uwage pozwolic, bo po pierwsze upowaznia go do tego wlasnie jego wlasny poziom intelektualny, a po wtore stan umyslu Olejnik jest w tak oplakanym stanie, ze o zadnym rozwinieciu mowy byc nie moze. Nawet mozna stawiac pytanie, czy u niej wogole jest cos, co moze sie rozwinac ? Tak wiec to co w ustach profesora, to zwykle stwierdzenie faktu, to u Olejnik dzwieczy jak sfalszowany wers...Ta kobita jest tak piramidalnie glupia, ze pomimo tego jej dziennikarskiego cwaniactwa i krzyku, to nalezy ona  do polskiej sceny perfidii, obludy i kompletnego koltunstwa. Jako " blysk systemu " swieci tak samo jak Michnik i ta cala reszta postkomuchow. Ale co jej innego  pozostalo ? jako dziecko systemu ulokowana na szczekaczce czyni w koncu swoja powinnosc...system ustawia, ale i rzada wynikow...

Pomysl z kwiatami uwazam osobiscie za niezwykle udany...no wiekszej ironii i sarkazmu chyba nie mozna sobie wyobrazic, slowem wielkie brawa...pomysl niczym z mojej wlasnej kuzni...niestety nie przylozylem do tego reki, a szkoda...poprostu rewelacja.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1498121

tetst z kwietnia br. ale nadal na czasie.Poczytaj komentarze - ciekawe, bardzo ciekawe

KRRiTV prześwietliła telewizyjnych gwiazdorów. Ostra krytyka Olejnik

Raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie pozostawia złudzeń – Monice Olejnik daleko do wizerunku dziennikarza obiektywnego. „Często przerywa, zadaje pytania retoryczne, wchodzi w polemikę z gościem (wyraźne sympatie i antypatie)” – czytamy w raporcie. 

http://niezalezna.pl/65435-krritv-przeswietlila-telewizyjnych-gwiazdorow-ostra-krytyka-olejnik

Zwracają uwagę, że chociaż dziennikarka początkowo rozmawia z gościem życzliwie, to „w sytuacji konfrontacji poglądów zaczyna wyraźnie krytykować gościa, często przerywa, zadaje pytania retoryczne, wchodzi w polemikę z gościem (wyraźne sympatie i antypatie). Czasami stara się narzucić pozycję dominującą w interakcji z gościem”. Zwrócono także uwagę na charakterystyczną gestykulację Olejnik – „wysoko unosi ręce, bardzo często podnosi głos, zdecydowanym gestem odrzuca włosy i czasem prowokacyjnie pochyla się nad stolikiem w stronę gościa”.Zabawnie teraz brzmi cytat w pewnego dokumentu. Sędzia rozpatrująca pozew Moniki Olejnik napisał wówczas:

„Monika Olejnik jest obiektywnym dziennikarzem, zapraszającym do swoich programów przedstawicieli wszystkich partii politycznych i reprezentantów różnych środowisk – od prawicowych, przez centrowe po lewicowe. W swoich programach zawsze kieruje się zasadą dziennikarskiej rzetelności, nie przedstawia w nich swoich prywatnych poglądów i nie faworyzuje żadnego światopoglądu czy opcji politycznej. Dzięki obiektywizmowi i rzetelności cieszy się powszechną powszechna estymą i autorytetem w środowisku dziennikarskim (…) oraz w oczach opinii publicznej”.

 

i jeden z komentarzy :

vwlodek | 25.03.2015 [19:54]

 

Resortowa diva zawsze gotowa bronić zdobyczy tych co przybyli na sowieckich tankach budować i utrwalać władzę ludu pracującego miast i WSI.
Prostytutka medialna,inteligentna inaczej w służbie współczesnej targowicy...

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1498124

No tak, zaczyna sie wewnetrzne sprzatanie...jak juz wielokrotnie w naszej powojennej historii. Ale miejmy nadzieje, ze przede wszystkim i ci "sprzatacze" pojda do lamusa. Zyczmy sobie, by w koncu ta holota znikla z polskiego krajobrazu. Ten gwalt na Rzeczpospolitej i to od 39 roku musi przeciez miec jakis koniec ! To nie moze trwac w nieskonczonosc...Wiec pisze o tym, by nie zachlystywac sie upadkiem jakies stokrotki, tylko pomyslec nad tym, by w mozliwie szybkim czasie zmienic oblicze tego naszego skrawka Europy. Praca dla jakiegos cyklopa, gdyz zmienic trzeba doslownie wszystko, a lepiej powiedziawszy Rzeczpospolita trzeba poprostu wskrzesic ! Zyczmy sobie, by Narod nasz ( lub to co zniego pozostalo ) potrafil podolac temu wiekowemu przedsiewzieciu...Rzeczpospolita trzeba poprostu reanimowac...i to od ZARAZ !  No, zobaczymy jak to bedzie niedlugo wygladalo. Przed PiS-em wiele pracy. Wielu zapomina, ze to jest jedynie HASLO, ze tam grupuja sie rozni ludzie. Ze w koncu lepia sie tam rowniez ludzie, ktorzy szukaja miejsca dla wlasnej kariery i innych niskich pobudek. Miejmy nadzieje, ze Prezes pan Jaroslaw Kaczynski wytrwa w swojej twardej postawie i choc socjalista, to doprowadzi do widocznych pozytywnych zmian. Czlowiek z niego rozumny i roztropny, wiec zyczmy mu, by w czas wylawial w swojej partii "jednostki szkodliwe " i wyrzucal na zbyty pysk. Okazal swoja postawa juz wielokrotnie, ze wie co czyni...Pomiedzy "milionow spraw" do zalatwienia, temat JEDWABNE Pan Prezydent Andrzej Duda i Prezes Jaroslaw Kaczynski powinni zalatwic do konca. Nikomu bowiem nie przeszkadzaja jakies jarmulki w Palacu Prezydenckim, czy inne MINORY, byle by to byly POLSKI JARMULKI...i POLSKIE MINORY...Rzeczpospolita w swojej historii zawsze grupowala wiele narodowosci i byla tolerancyjna dla roznych religii, czy kultur. Waznym jest, by Religia Katolicka byla szyldem naszej panstwowosci i wszyscy mieszkancy naszego kraju swoja mysla i uczynkiem przyczyniali sie do rozkwitu Najjasniejszej Rzeczpospolitej. Pamiejtajmy, ze to wlasnie MY Polacy pokazalismy w swoim czasie Europie, co to jest polityczna wolnosc i to jest nasz bilet wizytowy w tej europejskiej gromadzie...Nie powinnismy popadac wiec w jakies dziwne nacjonalizmy i inne destruktywne zachowania. Z drugiej strony nie powinnismy pozwalac sobie, by jakies grupy opluwaly to ,co jest nam najdrozsze i co stanowi o naszym jestestwie. Szczegolnie, gdy postanowili osiedlic sie na tym skrawku Ziemi, ktory Polska zwiemy. Polacy zawsze mieli wielkie serca, jednak potrafili przy tym mocno trzymac miecz w dloni i potrafili go uzywac...i to musi powrocic do tej naszej zmeczonej mentalnosci. Wiec takich Olejnik jest w kazdym polskim wojewodztwie doslownie tysiace. To poprostu trzeba zaorac...Te poskomunistyczne odlogi, te ugory trzeba poprostu zaorac i tyle ! Bo co tu sie rozwodzic o pochylac nad jakimis nieuzytkami ?

pozdrawiam

Krzysztof

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1498217

brawo Ty za zmarginalizowanie Zlewicy i brawo My, że doczekaliśmy się :)))

Vote up!
2
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1498136