Do świętej Rozalii

Obrazek użytkownika jan patmo
Blog

 

 

 

Jeśli to nie łoskot skrzydeł Anioła

który przesłoni wschodzące słońce

tętent trupio bladego konia

z jeźdźcem o imieniu Śmierć

który przywlecze ostateczną zarazę...

wybłagaj święta Rozalio

jej zatrzymanie...

 

Lecz nie nasza

a Twoja Boże wola

niech się stanie!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Janie ładna, krótka i od Ducha modlitwa. Dzięki wielkie! Każda modlitwa jest rozmową z Bogiem i nie ma takiej modlitwy, która nie byłaby wysłuchana. Bóg jednak inaczej myśli, niż my śmiertelnicy i inaczej rachuje, stąd właśnie myśli nasze nie są Jego myślami. I po temu właśnie tak b. zawsze i wszędzie potrzeba tej pokory, która jest stawaniem w prawdzie, powiedzianej z miłością, bez tego ani rusz. Pozdrawiam b. serdecznie

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1624712

Być może ten czas jest po to, byśmy mogli dorosnąć do roli oczekiwanych przez całe Stworzenie córek i synów Bożych, tych którzy żyją według Ducha a nie ciała.

Na pewno nic innego nie zatrzyma obecnej zarazy, tylko nasza żarliwa modlitwa. Ta moja modlitwa do świętej Rozali jest zachętą do tego, byśmy podjęli taką modlitewną ofensywę w intencji zatrzymania obecnej zarazy.

Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam Sławku

PS Na zdjęciu obraz św. Rozalii, z dawniej wolnostojacej kaplicy w miejscowości  Psary Stara Wieś znajdującej się na skraju Puszczy Jodłowej niedaleko Bodzentyna, wybudowanej przez mieszkańców w podzięce za zatrzymanie zarazy cholery, która panoszyła się w okolicy po upadku Powstania Styczniowego.  Obecnie kaplica przylega do wzniesionego w latach 70. małego kościoła parafialnego. I trzeba też dodać, że w Psarach zostawił swoje ślady Stefan Żeromski.    

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1624943