PIS dotuje Ukraińców - polskich rolników ciąga po sądach!!!

Obrazek użytkownika Dariusz Grudziecki
Kraj

1 września 2017 roku weszła w pełni w życie umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską. Jej gorącym zwolennikiem była zarówno Platforma Obywatelska, jak też Prawo i Sprawiedliwość.

 

Ukraińcy uzyskali i mają coraz szerszy bezcłowy dostęp do rynków unijnych, przy czym ogromna cześć ich produkcji rolniczej trafia do Polski. I tu pozostaje!

( ]]>http://www.farmer.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/ponad-50-proc-unijnych-kontyngentow-z-ukrainy-zostaje-w-polsce,79965.html]]>)

 

Biorąc pod uwagę tylko dwa podstawowe czynniki: legendarną żyzność ukraińskich czarnoziemów oraz dużo niższe tamtejsze płace niż obowiązujące w naszym kraju, nie trudno wskazać, jakie rodzi to konsekwencje dla polskich producentów rolnych.

(1.]]>https://www.rp.pl/Rolnictwo/301239907-Ukraincy-zalewaja-nas-swymi-kurczakami.html]]>

  1. ]]>https://kresy.pl/publicystyka/za-przyjazn-pis-u-z-ukraina-polscy-rolnicy-zaplaca-miliardy-zlotych/]]>

  2. ]]>http://www.farmer.pl/finanse/blisko-ukrainska-katastrofa-dla-polskich-rolnikow,71898.html]]>)

 

Warto przy tym uwzględnić jeszcze jeden czynnik wpływający zarówno na poziom cen, ale także mający wpływ na zdrowie konsumentów – ukraińscy rolnicy nie podlegają, tak jak rolnicy polscy, restrykcyjnym unijnym wymogom fitosanitarnym, weterynaryjnym i innym.

 

Co POWINIEN w takiej sytuacji robić każdy rząd? Odpowiedź jest oczywista – robić wszystko, aby chronić krajową produkcję!

Jak? Na każdy możliwy sposób! W tym poprzez blokowanie unijnych decyzji, ograniczanie wielkości kontygentów, wymuszanie na UE zapisów powodujących równomierne rozprowadzenie ukraińskiej produkcji rolnej po całej UE... itd!

 

Rząd w Warszawie nic takiego nie robi! Wprost przeciwnie!

Za pieniądze polskich podatników buduje na Ukrainie konkurencję dla POLSKICH producentów rolnych!

Oto teksty opisujące przykłady takich działań:

  1. ]]>https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/nie-tylko-hodowcy-malin-msz-rp-wydaje-pieniadze-na-szkolenie-ukrainskich-producentow-sera/]]>

  2. ]]>https://nczas.com/2018/07/07/ukrainskie-sady-za-pieniadze-polskiego-podatnika-tak-nasze-pieniadze-wydaje-polski-msz/]]>

  3. ]]>https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/za-ministerialne-pieniadze-rolnicy-z-ukrainy,205,0,2410701.html]]>

 

Kto jedynie korzysta na takiej "polityce"? Wielkie zachodnie koncerny, które wchodzą coraz szerzej na Ukrainę!

Pomoc Ukrainie de facto w dużej części jest, a będzie jeszcze bardziej, pomocą dla tych zachodnich koncernów i dla prowadzonych przez nie - także na coraz większą skalę w Polsce - patologicznych form produkcji rolniczej.

  1. ]]>https://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/inne/samorzadowcy-chca-zmian-w-opodatkowaniu-wielkich-ferm,344.html]]>

Kosztem polskich rolników!

  1. ]]>https://kresy.pl/publicystyka/w-ciagu-trzech-lat-rzad-pis-doprowadzil-do-likwidacji-1-4-polskich-gospodarstw-chlewnych/]]>

 

Czy w takiej sytuacji - kiedy "rząd" okazuje się być zwykłym "nierządem", działającym na szkodę obywateli - należy się dziwić, że rolnicy protestują?

 

A co wtedy robi minister, który w młodości sam siedział w areszcie? Który rządową limuzyną zasuwa z prędkością 100 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h?

Wyzywa rolników - broniących resztek pozostałej jeszcze polskiej produkcji - od chuliganów! I zapowiada "surowe restrykcje"!

 1. ]]>https://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/2277650,Joachim-Brudzinski-o-protescie-rolnikow-lider-AGROunii-musi-liczyc-sie-z-konsekwencjami]]>

 2. ]]>https://wiadomosci.onet.pl/kraj/protest-rolnikow-w-warszawie-mocna-reakcja-joachima-brudzinskiego/g131ert]]>

 3. ]]>https://wawalove.wp.pl/rolnicy-sa-poszukiwani-przez-policje-za-protest-6359712149874305a]]>

 4. ]]>https://www.tvp.info/41761067/policja-ustala-tozsamosc-uczestnikow-protestu-rolnikow-na-stolecznym-pl-zawiszy]]>

 

Prawo i sprawiedliwość? Chyba KPINA z prawa i sprawiedliwości!

......................................

Inne artykuły autora na:

 1. ]]>http://grudziecki.salon24.pl/]]>

 2. ]]>http://naszeblogi.pl/blog/5461]]>

 3. http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki

 4. ]]>http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia]]>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (12 głosów)

Komentarze

miliony, podczas gdy rządzą tam oligarchowie, których stać na to aby ze swoich kont dać dużo więcej na odbudowę tego kraju. Nie rozumię też tego, dlaczego dawanie komukolwiek pieniędzy nazywa się pożyczką. Nie ma czegoś takiego jak bezzwrotna pożyczka.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584030

Witam, a ktoz to Romanie Cie paluja i za co? Polska trzcionka piszesz i calkiem do rzeczy, a tu ktos paluje..., a to jakas menda spoleczna.

Odnosnie natomiast artykulu, to rzeczywiscie prawdziwie ponury, tj.ponury w prawdzie. Ale coz do znudzenia bede opowiadal, ze nie tylko dobra zmiana to pic na wode , fotomontaz, ale niestety to rewers tej samej monety co poprzednia ekipa i nawet jej poprzednicy... Ze inne metody? bardziej "cywilizowane" ..., no i co z tego? pod kreska pozostaje to samo. Jezeli najpozniej teraz kilku "zaczadzonych" nie przejrzy na oczy, to sa straceni... I naturalnie nie pisze tutaj o zawodowych klakierach na Niepoprawnych, bo to jest " zwykla targowica" tj.targowiczanie ... naturalnie ze swoimi racjami i fotkami...

Vote up!
7
Vote down!
-2

chris

#1584033

, ale na sprowadzenie Polakow do Polski, to juz niestety nie. I co za tym idzie, za sfinansowanie im startu w naszym kraju, tak jak uczynili to Niemcy te swoimi z dawnego ZSRR. Nawet zydom umozliwiono dobry tranzyt, operacja Most i stworzenie specjalnej formacji wojskowej do ochrony tego przedsiewziecia. Juz wowczas zydki grali u nas pierwsze skrzypce w tzw.polityce, i juz wowczas golym okiem bylo widoczne Polin.Tyle, ze Polacy nie chcieli tego widziec.Pisze tu o takich Polakach z tego portalu, ktorzy bezustannie wyzywaja ludzi od ruskich trolli itd., a sami jako porzadni patrioci wychwalaja PiSm czasami delikatnie wyrzucajac mu to czy owo...by "go" nie urazic... slowem zaczadzeni i uchodzacy wzajemnie za intelektualistow, no... przede wszystkim za inteligencje :-)))))

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

chris

#1584034

który niedawno nazwał mnie szubrawcą, oraz oskarżył o kłamstwo. Gdy podsunąłem jemu pod nos jego stary komentarz w którym napisał "babcie straszyły ich krwawymi rezunami" swego kłamstwa nie odszczekał tylko sprawę przemilczał. Facet bardzo honorowy inaczej.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584042

To i prawa eskimowskie, trzeba braci eskimosów z banderowskiej Ukrainy wspomagać.

Od kacapów i banderowców  mało procentowy i zasiarczony węgiel, by położyć Polskie górnictwo oraz żywność napromieniowana z banderowskiej  Ukrainy, by z kolei położyć Polskie rolnictwo.

A do tego miliardy pożyczki na wieczne oddanie, bo i skąd bankrut banderowski ma to oddać.

Protestujących Polskich rolników się zamyka, a protestujących banderowców z antypolskimi hasłami, puszcz się wolno.

Budowanie Polin trwa i to w najlepszym, tylko wyznawcy i miłośnicy eskimowskiego PiS-u udają że tego nie widzą.

Gdyby nie płacenie dla eskimosów i banderowców miliardów Polskich złotych, przez eskimoski PiS, to dzisiaj pieniądze znalazły by się na podwyżki dla niepełno sprawnych, służbę zdrowia emerytów i rencistów, gdzie bieda aż piszczy.

Widać gołym okiem, interes eskimowski najważniejszy, jak Polski, wydaniu PiS.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1584087